Sayfa 628/1009 İlkİlk ... 128528578618626627628629630638678728 ... SonSon
Arama sonucu : 8068 madde; 5,017 - 5,024 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,038
    Sn Achiles, bizim ülk eadam olmaz, niye olmaz biliyormusun, millet olark öyle bozulduk ki, para da gelir, dolar da, dolar-dolar boşalır amaaaa bu insanları düzeltmek sıfırdn başlasak(mümkün değil) en az 30 senemizi alır. Bakın 11 ilde 50 bin diyarlarda, inanma, milyon insan öldü, peki niye öldü, insanınımızın aç gözlülüğüne öldü, doyuramadığımız amcamız dayımız yiğenimiz, bacımız, komşumuz, oğlumuz kızımız akademisyenimiz, öğretmenimiz işçimiz polsimiz kısacası yine bizim hepimizin yüzünden öldü. 6 ay sırp köyünde kaldım, evimin altında bakkal vardı, fiyatlar neyse oydu, yani bir sırpa neyse banada oydu, sonra 6 ay arnavut ilçesinde kaldım, fiyatlar arnavuta neyse bize 2 katıydı, yada tutturabildiğine.
    Bizim paradan önce kaybolan ahlak değerlerini bulmamız lazım. Artık eğitimle mi olur, korkutarak mı olur,
    Aslında bence zor olmaz. bizim işimiz yaş.
    Another day in paradise

2. Bir şey dikkatimi çekti. Bizim apartmanda oturan bir komşunun oğlu kasap Konya'ya yakın bir ilçede besicilik yapıyor. Onun fiyatı ile market kasapları arasında fark var. Kg da 50-100 TL fark vardı. Ha üretici kasabın eti çoğu kasaptan da güzeldir. Babama bütün mangalı kitledim. Bütün kardeşlerimle birlikte babam annem dahil pikniğin sponsoru babam artık. 4 kardeş bir babam pikniğe gitsek et maliyeti 2000 TL. Bu arada Migros ta tavuk pirzola 150 TL idi.

3. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

Hadi fakirler iyisiniz;

1) önümüzdeki ay kimse doğalgaz faturası ödemeyecek. Faturalar Reis’den
    2) Bir yıl boyunca 25 metreküpe kadar doğalgaz faturasını Reis ödüyor. Üzerini bizler ödeyeceğiz.

4.  Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Sn Achiles, bizim ülk eadam olmaz, niye olmaz biliyormusun, millet olark öyle bozulduk ki, para da gelir, dolar da, dolar-dolar boşalır amaaaa bu insanları düzeltmek sıfırdn başlasak(mümkün değil) en az 30 senemizi alır. Bakın 11 ilde 50 bin diyarlarda, inanma, milyon insan öldü, peki niye öldü, insanınımızın aç gözlülüğüne öldü, doyuramadığımız amcamız dayımız yiğenimiz, bacımız, komşumuz, oğlumuz kızımız akademisyenimiz, öğretmenimiz işçimiz polsimiz kısacası yine bizim hepimizin yüzünden öldü. 6 ay sırp köyünde kaldım, evimin altında bakkal vardı, fiyatlar neyse oydu, yani bir sırpa neyse banada oydu, sonra 6 ay arnavut ilçesinde kaldım, fiyatlar arnavuta neyse bize 2 katıydı, yada tutturabildiğine.
    Bizim paradan önce kaybolan ahlak değerlerini bulmamız lazım. Artık eğitimle mi olur, korkutarak mı olur,
    Aslında bence zor olmaz. bizim işimiz yaş.
    Aynen

Biz şu an geçtiğimiz 30-50 yılın 'insan sermayesinden' yiyoruz.

Cumhuriyetin 30-50 yılda yarattığı nesil.

Onlar da yaşlandı artık.

Eğitim sistemine el attılar ilk. Oradan başlayıp, yeni nesle 30-50 yıl yatırım yapılacak, kolay olmuyor bu işler.

Kasaba kurnazları, en eğitimli adamları/sistemi bile bypass ettiler.

Memleket elden giderken, herkes(aydınlar) avucunu ovuşturuyordu, kişisel çıkarlar intikamlar kazan/kazanlar uğruna, Sarı Kızı bi kaptırdılar, gerisi çorap söküğü. Bakın davası olan Kasaba Kurnazlarına, bi kişiyi bile fire verdiler mi, attılar mı yargının önüne.

Bundan ders almak lazım. Cumhuriyet Devrimleri, Cumhuriyetin Kuruluş Felsefesi kaim kılınana kadar, savunanların da davası olmalı bu, yoksa kan davası olan adamla başa çıkamazsınız.

Neyse...bu gecelik derin mevzular limitimin sonuna geldim.

5.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Hadi fakirler iyisiniz;

1) önümüzdeki ay kimse doğalgaz faturası ödemeyecek. Faturalar Reis’den
    2) Bir yıl boyunca 25 metreküpe kadar doğalgaz faturasını Reis ödüyor. Üzerini bizler ödeyeceğiz.
    iktidarı kaybetsem de 1 yıl boyunca 25 m.küplük farkı cebimden devlete ödeyeceğim desin, göreyim delikanlıyı..

6.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    iktidarı kaybetsem de 1 yıl boyunca 25 m.küplük farkı cebimden devlete ödeyeceğim desin, göreyim delikanlıyı..
    Yaklaşık 75 TL si ücretsiz olacak metreküp 3 TL yaklaşık.

7. Bizde sadece mutfak ağırlıklı doğalgaz kullanıyoruz banyoda 10 ay güneş enerjisi su ısıtma kullanıyoruz. 100 den aşağı gelmiyor mutfak. Çoluk çocuk yoksa yaşlılar için beleş.

8.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Yaklaşık 75 TL si ücretsiz olacak metreküp 3 TL yaklaşık.
    her ay 20 milyon abone x 75 tl. + 1 yıl boyunca yorar reisi..

Sayfa 628/1009 İlkİlk ... 128528578618626627628629630638678728 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •