Sayfa 629/1002 İlkİlk ... 129529579619627628629630631639679729 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 5,025 - 5,032 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Tca % +1.76
    Zpf % +0.23
    Zpe % +0.91

2. MAC + 0.52 hesapladım, yanlış hesaplamış olmayı çok istiyorum, bakalım ne gelecek.

3. EIB çok güzel + 0.372

4.  Alıntı Originally Posted by abelardousa Yazıyı Oku
    EIB çok güzel + 0.372
    Eıb süpermiş cidden

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5.  Alıntı Originally Posted by abelardousa Yazıyı Oku
    MAC + 0.52 hesapladım, yanlış hesaplamış olmayı çok istiyorum, bakalım ne gelecek.
    Google dosyası vardı. Oradan baktığımda 0.93 diyor; ama alarko vs. eklenmemiş tabloya. Artı mı olur eksi mi olur bilmiyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    nnf şuan çok dağıldı kişi başı portföy büyüklüğünde. Konsolidasyonu uzun zaman alır bence. TKF bu konuda 1 numara 100.000 TL üzeri.
    ama size daha ilginç bişey söyliyeyim. GBC de kişi başına düşen portföy 520.000 TL. Yani aslında yatırımcı profilimizin TL varlıklara güveni ciddi düşük. Yurt dışı etf fonuna daha fazla güveniliyor.
    Azimut Portföy müşterisi olarak burada bir bilgi vereyim. Şirketin fon sepeti fonları var. Mesela AZJ kodlu fon sepeti fonunun son dağılım raporuna göre 63.5 milyon TL'lik GBC yatırımı var. Bu da sistemde tek kişi tarafından alınmış göründüğü için kişi başına düşen portföy büyüklüğünde böyle bir rakam çıkıyor olmalı.

7. burayı boşladım iyice ama okuyorum bütün yazılanları
    zaten donanimli arkadalar burayi aydinlatiyor
    karanlık kalmaz burası

8. Uzun yıllardır gözlediğim climax ( seçici olmayan alım, ya da seçici olmayan genel yaygın satım) tip bir günde yüksek artı ve eksi olan günlerde hisse fonların endeksten ayrışması zorlaşıyor. Yani %1.5'u 3 günde yaparsa hisse fon o 3 günde 2.5% yapabiliyor. Ancak 1 günde 1.5%'ye yetişmeleri ve ayrışmaları daha zor oluyor. Her zaman değil tabi genel durumdan bahsediyorum. O yüzden endeksin yönünden ziyade, sakin olmasını hep tercih ediyorum bir hisse fon yatırımcısı olarak. Çıkarken de düşerken de sakin. Ama bizim gibi ülkelerin borsaları 16 yasında ergen gibi iki yöne de hep çok heyecanlı.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 629/1002 İlkİlk ... 129529579619627628629630631639679729 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •