Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 629/1002 İlkİlk ... 129529579619627628629630631639679729 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,025 - 5,032 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn. Pscyokinesis,

Ödünç Pay Senedi Alma ve Verme işlemleri oluyor. Bu aralar yasak olan bir uygulama. Sizin bu anlattığınız durumda keşke 10 yıl vadeli olacak şekilde Ödünç gayri menkul senedi Alma ve Verme işlemi olabilse
    SPK dan izin alıp yapalım böyle bir açık var ise 🤪🤪🤪

Eksik Bilgi olmuş onu tamamladım önceki iletide .

Konut piyasası kötü ve kriz var derler ama o zaman damping vardı gerçi ama ev sadece %90 prim yapabilmiş .

Dolar artışından bile etkilenmemiş ,

Demek ki her zaman doları yeniyle konut

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn. Pscyokinesis,

Ödünç Pay Senedi Alma ve Verme işlemleri oluyor. Bu aralar yasak olan bir uygulama. Sizin bu anlattığınız durumda keşke 10 yıl vadeli olacak şekilde Ödünç gayri menkul senedi Alma ve Verme işlemi olabilse
    Sayın diproyal;
    Ak Parti'mizin Eski maliye bakanı Kemal Unakıtan, Arapların ve Yurtdışındaki Hacı Abilerin parasını Türkiye ye çekmek için, sukuk ve kira sertifikası gibi, içerik ve uygulamasını hiç bilmediğim bir icad çıkarmıştı....
    Sanırım,sizin fikriniz uygulama da /yürürlükte var..

3.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Sayın diproyal;
    Ak Parti'mizin Eski maliye bakanı Kemal Unakıtan, Arapların ve Yurtdışındaki Hacı Abilerin parasını Türkiye ye çekmek için, sukuk ve kira sertifikası gibi, içerik ve uygulamasını hiç bilmediğim bir icad çıkarmıştı....
    Sanırım,sizin fikriniz uygulama da /yürürlükte var..
    Sn. Kar_Adam,

Gayrimenkul piyasasındaki ürünler menkul kıymetlerdeki gibi homojen bir mal olmadığından dolayı maalesef önerim oldukça ütopik bir durum. Sadece espri olsun diye ortaya atmıştım.
    Örneğin sizin evinizi bana 10 yıl vadeli ödünç verdiniz ve ben bugün sattım. 10 yıl sonra "aynı" evi geri alıp borcumu ödemeliyim. Ya benim sattığım kişi tekrar satışa çıkarmaz ya da ekspertiz bedelinin 2 katına satışa çıkarırsa

Gayri menkul sertifikası piyasası gelişirse olabilecek bir finansal enstrüman. Bir nevi opsiyon piyasası diyebiliriz
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4. Daha önce bu başlıkta özellikle bu dönemde çok aranan yerleşime yakın köylerden birinde ev yapma niyetinde olduğunu belirtmiştim ancak daha yolun başında olduğumu düşünüyorum bulduğum arsa veya eski evler istediğim özelliklerde değil genelde başka evlerle çevrili ve boğucu,bir arkadaşımın köyünde eski bir ev bulduk,arabayı park edene kadar 3 tane komşu çevreledi bizi,yahu ben devamlı ne yaptığımı gözleyen meraklı komşu istesem site içindeki dairemden kafamı çıkarmam yeter ne diye bu kadar zahmete gireyimbunun üzerine arkadaşın bir büyüğüde;ziyarete yengen gelir,komşular gelir hiç boş kalmazsınız deyince arkama bakmadan kaçma isteği geldi birden...

Esasında aradığım atla-deve değil,köy yerleşim sınırları içerisinde,biraz bağımsız arsası olan bir yer arıyorum,ama son dönemde türeyen korkunç köy arazisi pazarlayıcısı çakma emlakçılar ve haklı olarak köylerine yabancıların gelmesinden korkan köylüler nedeniyle uygun bir yer bulmak şimdilik pek mümkün görünmüyor...

Köye yakın kadastrol yolu olan bir tarla alıp ona küçük bir ev yapayım dedim ancak ilçe özel idare müdürü;kesinlikle olmaz dedi,halbuki ilgili yasada gerekli şartların sağlanması koşuluyla tarlaya ev yapılabilir diyor,ama bu tür bir sıkıntıya girmektense köy sınırları içerisinde üzerinde eski bir ev olan arsa almak hem başlangıç masraflarının çoğundan muaf olmayı sağlıyor hemde inşaata başlama süresi kısalıyor...

Aslında,ağaçlar.net diye bir sitede görmüştüm aradığım özelliklere en sahip yerler Bolu nun bazı kırsal alanları ve bazı Ege kasabaları ancak bana çok uzaklar,benim gibi sakin bir ortamda küçük bir müstakil ev hayali olan arkadaşlar için ilerleme kaydedersem burada paylaşırım,hepinize iyi geceler....

5.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Herkes

2 sene evvel aynı apartmanda %98 ile 600 e zor satılan ev 1 seneden uzun sürdü .

%74 oran olunca bir üst katı 1100 istiyor herkes sıraya giriyor eve bakmak için .

Yazlıkta olmasaydım resimlerini çekip 1500 yazardım bende .

Çılgınlık hat safhada

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Belkide biz yanlış pencereden bakıyoruz.Fiyatı artmayan ne kaldı.Ev,arsa araba,malzeme,işcilik herşeyin fiyatı ciddi oranda arttı.Alıcılar zam yapılmış fiyatları düşük faiz oranlarını fırsat olarak görüyorlar.Ev fiyatlarındaki artışa paralel şuan arsa fiyatlarıda yükseldiği için yeni konut yapımı fazla yok.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    arkadaşımın köyünde eski bir ev bulduk,arabayı park edene kadar 3 tane komşu çevreledi bizi,yahu ben devamlı ne yaptığımı gözleyen meraklı komşu istesem site içindeki dairemden kafamı çıkarmam yeter ne diye bu kadar zahmete gireyim bunun üzerine arkadaşın bir büyüğüde;ziyarete yengen gelir,komşular gelir hiç boş kalmazsınız deyince arkama bakmadan kaçma isteği geldi birden...
    Köylüler fazla meraklıdır malesef.
    Hayatları boyunca her gün aynı birkaç kişi ile diyalog kurmuşlar. Artık sohbet edecek konu kalmamış. Hayatları monoton. Canları sıkılıyor.
    O yüzden yeni biri geldi mi herkesin gözü onun üstünde olur. Yeni bir olay oldu mu herkesin ağzına sakız olur.

7.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Köylüler fazla meraklıdır malesef.
    Hayatları boyunca her gün aynı birkaç kişi ile diyalog kurmuşlar. Artık sohbet edecek konu kalmamış. Hayatları monoton. Canları sıkılıyor.
    O yüzden yeni biri geldi mi herkesin gözü onun üstünde olur. Yeni bir olay oldu mu herkesin ağzına sakız olur.
    Ben bir belgesel izlemistim TRT kanalinda.

Bir koylu yurttas, yaslanmis, son 6 buyuk bas hayvanini satacak, bakamiyor.

Bu arada anlatiyor, su ilerideki genis alan gecenlerde satildi diyor, adamlar aldi, ciftlik kuracaklar.

Yani gucu kalmamis, yaslanmis, artik son 6 hayvanina bakamiyor, hala gozu gelen yabancida ve ne yapacaginda.

Ici bir turlu goturmuyor.

Sanki koye gelip o topraklari alan yunan vatandasi.

Neyse.

Zordur bizim koylu.

8.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Ben bir belgesel izlemistim TRT kanalinda.

Bir koylu yurttas, yaslanmis, son 6 buyuk bas hayvanini satacak, bakamiyor.

Bu arada anlatiyor, su ilerideki genis alan gecenlerde satildi diyor, adamlar aldi, ciftlik kuracaklar.

Yani gucu kalmamis, yaslanmis, artik son 6 hayvanina bakamiyor, hala gozu gelen yabancida ve ne yapacaginda.

Ici bir turlu goturmuyor.

Sanki koye gelip o topraklari alan yunan vatandasi.

Neyse.

Zordur bizim koylu.
    Sayın Tınaz,Sayın Djoz,sizinde kibarca ifade ettiğiniz gibi maalesef köy yerinde dedikodu şehirden fazla,az insanla muhatap olmak, birlikte büyümenin getirdiği aşırı birbirine karışma hali,kışın nispeten iş yokluğundan kahvede veya komşuda geçirilen uzun saatler bu sıkıntılı durumu ortaya çıkarıyor,bulduğumuz bir arazinin hemen dibindeki evde büyükbaş hayvan besliyorlar,bize söylenen;siz yabancısınız uyarırsınız,biz aynı köyden olduğumuz için söyleyemiyoruz dediler... sanki biz oraya jandarma olarak gideceğiz,bulduğumuz bir arazi çok hoşumuza gitmişti,en yakın komşunun evi yaklaşık 25 metre gerideydi ancak onunda mal sahibi çok nazlı çıktı,neyse yılmak yok,elden geldiğince tecrübelerimi paylaşacağım,umuyorum o güzel ve sakin ev bir yerlerde beni bekliyor...

Sayfa 629/1002 İlkİlk ... 129529579619627628629630631639679729 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •