Sayfa 629/689 İlkİlk ... 129529579619627628629630631639679 ... SonSon
Arama sonucu : 5512 madde; 5,025 - 5,032 arası.

Konu: ESEMS - Esem Spor Giyim Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. Terk edilmişleri oynuyor sayfa. Terk etmedik oysaki. Buradayız. Mücadeleye devam sonuna kadar. Bizi bu hale düşürenler utansın..

2.  Alıntı Originally Posted by dadaş ali Yazıyı Oku
    Esemzede Gardaşlarım merhaba. Bir zamanlar yaşadığımız acı aile tablosuna sebebiyet verdiği için, hep göz ucuyla takip ettiğim bir şirkettir.

Yıllar evvel 2000 öncesi tarihi tam hatırlamıyorum borsa büyük çıkışa başlamış hangi kağıdı alsan her gün % 10 yapıyordu. Bu esemde borsanın çıkışında 16 TL. fiyatlardan hepsi çıkarken her gün düşüyordu. O zamanlar adidasın bile üreticisiydi, kardeşim tüm uyarılarıma rağmen bu kağıdı almaya başladı, o aldıkça kağıt düştü, düştükçe altan daha daha alttan derken elinde ortalama 14.5 TL.dan tüm portföy esem spor oldu. Parasının tamamını tek kağıda gömdü, derken borsa bu seferde büyük düşüşe başladı, tabi tüm kağıtlar taban taban, üstüne birde bu günlerde olduğu gibi devalusyon para pul oldu, esem spor ise oldumu size 1,25 TL.

Kağıt TL. bazında % 90.dan fazla zarar ettirdi, usd bazlı belkide %99 zarardı, tahmin edebileceğiniz gibi kardeşimin aile düzeni bozuldu, eşi boşanmaya kalktı, sağlığı bozuldu nerdeyse kafayı yiyecek.

Çok zor günler yaşandı, hamdolsun o günleri çok uzun yıllar sonrasında atlattı, fakat zararı uzun yıllar(15 yıla yakın) sonucunda benim emir vaki zorlamalarımı kabul etmesiyle çıkartabildik.

Belki bazı şeyler için geç yaşadığımız acı olaydan çıkan dersin ana başlıkları;

-Hisse senedi alım satım yaparken nakit akışını iyi ayarla, yakın gelecekte ihtiyacın olacağı parayı likit fon veya v.b. kıymetlerde tut, paranın tamamıyla ve tek seferde hisse senedi asla alma.

-Nakit akışı dışındaki ihtiyacın olmayan paranla asla kredi kullanmadan al, alırken portföyü asgari 5 azami 10 hisseye bölerek al.

-Hisse senedinin namusu temettüdür, temettü veren veya verme kapasitesi olan kurumsal yönetimi düzgün şirketlerin hisselerinin alınması.

-Oldu ki aldığın hisse senediyle ilgili çok olumsuz bir haber sonucu büyük düşüşe yakalandın, zararın ne olursa olsun hisseyi satıp çıkacaksın(örneğin yukarıdaki olayda kardeşim ya % 90 düşmüş hisse satılırmı lafını hiç dinlemeyerek sattım, bugün bana kendisi abi iyiki satmışız beni dinlememişsin yoksa bana kalmış olsaydı belki 20 yıl geçse de zararım çıkmayacağı gibi herşeyimi kaybetmiş olacaktım dedi. Onun için stoplos vaktinde yapılmamış bile olunsa iflas etmemek için çok sonradan dahi iflas etmemek için zarar kes yapılması gerekir.

-Herşeyin telafisi var, sağlığın yok, onun için hayat kısa yıllar geçiyor, hiç bir zarar sağlığın yitirilmesine değmez, mücadele edin fakat akılla edin, ettiniz sonuç alamadıysanız Allahından bulsun deyip beddua edip bi kenara çekilin.

Ülkenin koşulları ve hali ortada hırsızın katilin neredeyse hapis yatmadığı bir ülkedeyiz, yasaların çoğu p...... yana, mazlumun sığınacağı bir Allahı var, onun için Gardaşlar ben sizin ne hissettiğiniz çok iyi anlıyorum, onun için sakın ha sakın kendinize de zarar verecek yollar girmeyin değmez derim.

İnşallah tez zamanda zararlarınızı çıkartırsınız.
    Merhaba,

Esem hissem yok. Sistemin kurbanı olan bütün arkadaşlara sabırlar ve en kısa zamanda zararlarının tazmini için Allah(C.C.) den yardım diliyorum.

Güzel yazı olmuş ve yazarken zaman harcayıp, emek vermişsin kardeşim. Sadece taktir etmek istedim.

Umarım kimsenin parası burada kalmaz.

Saygı ve Selamlarımla,

3. biz buradayız. mahkeme ? borsaya dönüş ? kayıpların karşılanması ?

Eyy,kendini ölümsüz sanan kemal zorlu ve arkadaşı ,cenk cankurtaran....Kul hakkı yemeyin....Hadi bu dünya da adaleti,bizleri atlattınız diyelim,Öbür dünyada ne halt edeceksiniz....Hatanızdan dönün....
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

Alıntı Originally Posted by ercanbay Yazıyı Oku
    Merhaba,

Esem hissem yok. Sistemin kurbanı olan bütün arkadaşlara sabırlar ve en kısa zamanda zararlarının tazmini için Allah(C.C.) den yardım diliyorum.

Güzel yazı olmuş ve yazarken zaman harcayıp, emek vermişsin kardeşim. Sadece taktir etmek istedim.

Umarım kimsenin parası burada kalmaz.

Saygı ve Selamlarımla,
    Ercan ağbi,sayfamıza gelmişsin,onur verdin ağbi...Allah razı olsun...Sizinde(benimde) mzhld'den yüzümüz güler inşaallah...

21 Haziran yaklaştı.... 1,4 milyon TL ödenecek mi , yoksa kötü son mu??? ... Bir aksilik çıkmazsa duruşmadayım inşallah...
    YERYÜZÜNDE BÖBÜRLENEREK YÜRÜME!! ÇÜNKÜ SEN NE YERİ YARABİLİR NE DE BOYCA DAĞLARA ERİŞEBİLİRSİN...

İnşallah ödenir.Ödenirse bir umut ışığı olur.

Kadir gecemiz mübarek olsun

SM-C7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 629/689 İlkİlk ... 129529579619627628629630631639679 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •