Sayfa 63/297 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon
Arama sonucu : 2372 madde; 497 - 504 arası.

Konu: KATMR - Katmerciler Ekipman

1.  Alıntı Originally Posted by ATAKAN-BJK Yazıyı Oku
    Bedelli yaramış hisseye maşallah yolu açık olsun........
    Sadece bedelliden gelen 50 milyon TL değil... Bugün açıkladığı 20 milyon dolarlık iş de yaradı... Haber de çıktı gazetede bu iş ile ilgili:

https://www.dunya.com/ekonomi/hizir-...-haberi-450798

Otokar'ın yeni zırhlısı ile rekabet edemez diye ağlayanların kulakları çınlasın... Otokar ile kıyaslanmamalı diyenlerin de... Tamam otokar iyi firma ama HİSSE FİYATI tarihi zirvede, hükümetle arası limoni... Katmr ise tarihi dipte, hükümetle arası iyi..

Üstelik Katmr 2017-2018'de yurtdışında aşırı tanıtım masrafı yapmıştı, bilançolarda aşırı masrafın sebebi biraz da buydu... Şimdi meyveleri toplamaya başladı... Daha önce de Afrika'dan 2 sipariş gelmişti... Bu daha başlangıç.. Devamı da gelir büyük ihtimalle...
    Yatırım tavsiyesi değildir... Sadece tahmindir.. Büyük ihtimalle de "hatalı" bir tahmindir..

2.  Alıntı Originally Posted by True Yazıyı Oku
    ........
    ........
    Bırakın artık bu kağıdı küçümsemeyi ve kötülemeyi... Patron kötülenebilir ama şirket o kadar da kötü değil, hatta "aşırı ballı borç yapılandırma" ve "bu ay bedelliden gelen 50 milyon nakit" sayesinde altın çağını yaşayacak şirket büyük ihtimalle... Aşırı düşmüş zaten, daha ne kadar düşecek?...
    ......
    .....
    Altın çağ başlıyor...

2. çeyrek bilanço açıklanınca temel analizciler "aaaa bilançoda kısa vadeli yükümlülükler aşırı azalmış" diyecekler... çünkü 2 yıl ödemesiz, 8 yıl taksitli borç yapılandırma Nisan ayı başında yapıldı... Hem de borcu EURO cinsinden, ve düşük faizli.. Euro düşüşte, kısmetse daha da düşecek inşallah... Euro düştükçe şirket için kazanç sayılır....

3. çeyrek bilançoda ise "aaaa bedelli ile 50 milyon TL nakit girişi görülüyor, çok olumlu olmuş" diyecekler...

4. çeyrekte teslimatların bitmesi ve nakit girişi ile çoğu temelci ağzı açık bakacak...
    Yatırım tavsiyesi değildir... Sadece tahmindir.. Büyük ihtimalle de "hatalı" bir tahmindir..

3. Hisse tavana gidiyor maşallah bugün 2.24 den aldım 2.21 verdim sonra kızdım ne var ne yok 2.22 den aldım iyilik almisim

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    risk ve kar bana ait kimseye yatırım yönlendirmesi olmasın.Yatırım danışmanı değilim kendi bacağımdan asılırım.
    Nakit kraldır.

4. nihayet tavan

5. Borçları euroya döndü salaklar diye çığırtkanlık yapanlara inat sanki düşüyor döviz.. tl borçları döviz zirvedeyken euroya döndüler. Ytd

6.  Alıntı Originally Posted by trmcleod Yazıyı Oku
    Borçları euroya döndü salaklar diye çığırtkanlık yapanlara inat sanki düşüyor döviz.. tl borçları döviz zirvedeyken euroya döndüler. Ytd
    dövizin son 10 yıllık haraketine bak euro nerdeydi nereye gelmiş şirketin avukatı gibisin 8 yıl sonra kim bilir euro nerede olurr anlık kapılma kardeş rüzgaraa ytd

7.  Alıntı Originally Posted by mstfbztk80 Yazıyı Oku
    dövizin son 10 yıllık haraketine bak euro nerdeydi nereye gelmiş şirketin avukatı gibisin 8 yıl sonra kim bilir euro nerede olurr anlık kapılma kardeş rüzgaraa ytd
    Senin temel analizinde yok belli en iyisi kumda oyna

8.  Alıntı Originally Posted by mstfbztk80 Yazıyı Oku
    35 yaş altında olan tüm tanıdıklarım benzer şeyleri söylüyor... ÇÜNKÜ şunu görmediler... neyi?.. 2001 krizinde USD 3-4 kat artınca, sonrasında 10 yıl boyunca bu AŞIRI YÜKSELİŞİ sindirdiğini görmediler... 2001'de döviz alanların hem reel, hem nominal anlamda 11 yıl zarar ettiğini görmediler... 7 liradan USD alan bazı genç iş arkadaşlarım hep yukardaki tezi savundu, forecasting yaptıklarını sanıyorlar...

Sayfa 63/297 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •