Sayfa 63/406 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon
Arama sonucu : 3243 madde; 497 - 504 arası.

Konu: ALKIM - Alkim Alkali Kimya A.Ş.

1. Bence açıklanan kar iyiydi. Çoğunlukla beklentiler karşılanmaz. Niye yazan çizen yok belli. Adamlar tavandan vedalaşmış alkimle. Bekara karı boşamak kolaydır.
    Yukarıda yazdıklarım sesiz düşüncemin klavyeye dökülmüş halidir. Kesinlikle, al sat tut tavsiyesi niteliğinde değildir. Kelin ilacı olsa kendi başına sürer.

ANKET-BIST100 Endeksi'nin güne alımlarla başlaması bekleniyor

Analistlerin BIST100 Endeksi açılış fark değerine ilişkin medyan
    tahmin +3,77, ortalama tahmin ise +2,31 puan oldu.
    Foreks'in 28 aracı kurum analisti ile yaptığı ankette, en yüksek
    beklenti +7,60 puan olurken, en düşük beklenti ise -8,11 puan olarak
    gerçekleşti.
    Ankete katılan 28 analistin 20'si pozitif, 8'i ise negatif açılış
    tahmininde bulundu.
    BIST 100 Endeksi, dün günü 5,82 puan artışla 1546,41 puandan
    tamamlamıştı.
    NOT: Foreks Haber Merkezi tarafından günlük düzenlenen BIST100
    Endeksi açılış anketine katılmak isteyen yatırım uzmanları
    [email protected] adresine başvuru maili gönderebilir.

Medyan : +3,77
    Ortalama : +2,31
    Maksimum : +7,60
    Minimum : -8,11
    Katılımcı: 28[(+)20(-)8]

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

(19/02/2021 - 09:18:11)

Alıntı Originally Posted by fLameng Yazıyı Oku
    21 liradan verdim alım için uygun zamanı bekliyorum.
    Ps yatırımının getirisi önemli dereyi görmeden paçayı sıvamamak lazım.
    Lakin o yatırım fiyatlanmış olabilir hiç birimiz bilmiyoruz sadece öngörüyoruz.
    Fikirlerinize katılıyorum, temel analizin çok önemli olduğunu biliyorum. Bist100 de her şey mantık dahilinde olmuyor. Enerjisa hissesi bende de vardı bu konjüktürde yabancı payı yüksek olan güçlü şirketlere ky yatırım yapmıyor. Yabancı yatırımcıda devamlı Bist100 den çıkış yapıyor. Artık ky lerde sosyal medyada oluşturulan gruplarla birlikte hareket ediyor. Realite her zaman geçerli olmalı, yatırım yaparken her şeyi düşünmek gerekiyor. Bu arada 30 yıldır bu piyasanın içindeyim, emekli olmam dolayısıyla borsaya bir hayli zaman ayırabiliyorum. Tabi ki şirketlerin pozitif hikayeleri olmalı evet, güçlü ky dostu yatırımcı olmadan da şirketler gerçek değerlerine ulaşamazlar. Bu şirkete güvendiğim için buradayım zaten. Benim fikrim bu yöndedir. Saygılar.

4.  Alıntı Originally Posted by yak Yazıyı Oku
    Fikirlerinize katılıyorum, temel analizin çok önemli olduğunu biliyorum. Bist100 de her şey mantık dahilinde olmuyor. Enerjisa hissesi bende de vardı bu konjüktürde yabancı payı yüksek olan güçlü şirketlere ky yatırım yapmıyor. Yabancı yatırımcıda devamlı Bist100 den çıkış yapıyor. Artık ky lerde sosyal medyada oluşturulan gruplarla birlikte hareket ediyor. Realite her zaman geçerli olmalı, yatırım yaparken her şeyi düşünmek gerekiyor. Bu arada 30 yıldır bu piyasanın içindeyim, emekli olmam dolayısıyla borsaya bir hayli zaman ayırabiliyorum. Tabi ki şirketlerin pozitif hikayeleri olmalı evet, güçlü ky dostu yatırımcı olmadan da şirketler gerçek değerlerine ulaşamazlar. Bu şirkete güvendiğim için buradayım zaten. Benim fikrim bu yöndedir. Saygılar.
    Dediklerinize bende katılıyorum.
    Uzun vadede zaten sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Al unut yapanlar için problem yok.
    Kısa vade girer çıkarım diye düşünen var ise dikkatli olmalarını tavsiye ederim.
    Kısa vadeden kastım 3-6 Ay.
    Yoksa Alkim pırlanta gibi bir şirket ama son çeyrek mali tablosu beni tatmin etmedi.
    Konsolidede bu oynayabilir %80 bile üzerine koyabilir o zaman bir yerinden tutunuruz tabiki.

5. Bence de bilançoda saçma bir durum yoktu,170-180 zaten beklenen bilanço idi, gereksiz bir baskı oluştu,diğer taraftan alka ya odaklı alınıp satılması da keza sıkıntı oluyor bugünlerde

6. Sodsn ve Hekts tavan.
    Reha başgan Alkim'den iyisi yok dedi ama Sodsn'a parayı gömdü galiba.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Sodsn ve Hekts tavan.
    Reha başgan Alkim'den iyisi yok dedi ama Sodsn'a parayı gömdü galiba.
    Olabilir, ortak satışlardan alınan paralarla soda sanayisinde operasyon yapmış olabilirler. Bazı patronlar, faaliyet karından daha fazla borsada kazanıyorlar zaten. Bence mantıklı.

8.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    Biz 5-6 fk gördük sn Bağbozumu 18-19 fk ,
    iste tahta düsürsünler kim düsürebiliyorsa elini tutan yok , Aciga satıs yasağıda kalkti .
    Şirket tutmus Katma Değerli bir ürün üreteceğim ve direk satıcısı olacağım diyor,
    tesvikler alınmış, yatirim yapmaya baslamis, , Halen bize gelip düsecek diye masal anlatiliyor.
    Kısa vadede illaki düser cikar . Biz Uv.

hisse eski fiyatta iken fon çıkışı vardı 25 lerden 17-18 düstü bir aracı kurumun arastirmacı ile görüstük,
    dediki endekste yabancı cıkısı var bu firmanin hikayesi var P.S. kararı aciklarsa bu fiyatları görmez.
    yanildi , gördü bedelsiz vererek
    isin sakası bir yana o fiyatlar gercektende bir daha görülmedi görülmezde,
    Katılıyorum Dvk_Psh hocam, bende ara ara bir miktar alıp satıyorum ama, uzun vadede az veya çok mutlaka tutmak istediğim bir hisse Alkim, şu anda da portföyümün baş köşesinde Y.T.D.

Sayfa 63/406 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •