Sayfa 630/1000 İlkİlk ... 130530580620628629630631632640680730 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 5,033 - 5,040 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Len ! bu TL ciler içinde bir lafı gerilerinden anlayan tipler sürüsüne, forumda dedim ki bankalar anlaşmış %26 üstü Tl faizi vermiyorlar bu da enflasyon altı faize devam demektir, omega 3 müdür nedir bir tip üstüme atladı , höykürdü falan neyse geri dur deyip kaçtım. Fazla kalırsam beni ısırır bunlar diye korktum. Korkmayın Dolarcı forumdaşlar, bu tipler ülkede bol miktarda var hal böyle oluncada Dolar işi daha çok su kaldırır.

2. Kanımca seçime kadar "X tarihinde bunu açıklayacağız, Y tarihinde şunu açıklayacağız...." diye diye piyasaları oyalamaya ve doların ateşinin yükselmesini engellemeye çalışacaklar...

Bakalım bu algı yönetimi temel problemleri ne kadar çözecek göreceğiz.

Su sürekli kaynamaya devam ediyor ve algı yönetiminin işlemeyeceği noktalara doğru gidiyor olabiliriz...

3.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Konkordato ilan edenlerin yüzde 75`i inşaat sektöründen
    http://www.patronlardunyasi.com/habe...orunden/211258

Konkordato ilan edenlerden ev alanlar ortada kaldı
    http://www.patronlardunyasi.com/habe...a-kaldi/211249

Innovia`da 4 bin aile mağdur, yetkililer suskun!
    http://www.patronlardunyasi.com/habe...-suskun/211251

Şimdi biz bunlara MAĞDUR deyip empatimi yapacağız ? Has ! ittir ulan, bu beton beyinlerin desteklediği beton ekonomisi yüzünden 16 yıldır başımızda bu musallatlar var, BETER olacaklar ki YETER olsun. Bunlar yüzünden benim gibiler %100 enflasyon kazığını yedik çıkaramıyoruz o halde suçlu suçun cezasını ödesin, acıyanın amk. Dolarda yükseliş kaçınılmaz ...
    “Yıllardır beklediğimiz evin inşaatının tamamen durdurulduğunu öğrendik. Onlar kendini kurtarmanın peşinde. İnsanları oyalıyorlar. Ben 2012’de daireyi aldım. Bütün taksitlerimi restoranda yıllardır çalışarak ödedim. Ama şimdi evimin inşaatını durdurup hiçbir bilgi vermiyorlar. Şu an binlerce aile mağdur. Öneri olaraksa biraz daha ödeme yapmamızı söylüyorlar. Biz ödediğimiz evi alabilmek için neden tekrardan ödeme yapacağız anlamadım. 4 bine yakın aile benzer biçimde mağdur vaziyette. Bu mağduriyetimizin derhal giderilmesi gerekir. Devletin bu tarz işlere el atması lazım”

--------------------------------------------------------------------------

Mağdur diyerek şimdi akla karayı da ayırmak lazım...Bu tip insanlar, hepimiz gibi başlarını sokacak bir ev almak zorunda...Gerçek mağdurlar bunlar.

Ama bugün 300 e alayım yarın 500 satarım diyenlere özellikle 1.000 lere ev alanlar hakketten rant ekonomisini yaratanlar...Ama inşaat firmalarına bende acımıyorum...100 mal ettikleri evleri rant bölgelerine göre 1000 e bile kakaladılar

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,483
    sayın bakanımız albayrak enflasyonla mücadele proğramı açıklayacakmış, yahu bu görev zabıtaya verilmemişmiydi şimdi bu adamlara ayıp olmazmı, gücenmezlermi.pek hoş bişi değil

Alıntı Originally Posted by AntalyaDR Yazıyı Oku
    “Yıllardır beklediğimiz evin inşaatının tamamen durdurulduğunu öğrendik. Onlar kendini kurtarmanın peşinde. İnsanları oyalıyorlar. Ben 2012â€â•de daireyi aldım. Bütün taksitlerimi restoranda yıllardır çalışarak ödedim. Ama şimdi evimin inşaatını durdurup hiçbir bilgi vermiyorlar. Şu an binlerce aile mağdur. Öneri olaraksa biraz daha ödeme yapmamızı söylüyorlar. Biz ödediğimiz evi alabilmek için neden tekrardan ödeme yapacağız anlamadım. 4 bine yakın aile benzer biçimde mağdur vaziyette. Bu mağduriyetimizin derhal giderilmesi gerekir. Devletin bu tarz işlere el atması lazımâ€

--------------------------------------------------------------------------

Mağdur diyerek şimdi akla karayı da ayırmak lazım...Bu tip insanlar, hepimiz gibi başlarını sokacak bir ev almak zorunda...Gerçek mağdurlar bunlar.

Ama bugün 300 e alayım yarın 500 satarım diyenlere özellikle 1.000 lere ev alanlar hakketten rant ekonomisini yaratanlar...Ama inşaat firmalarına bende acımıyorum...100 mal ettikleri evleri rant bölgelerine göre 1000 e bile kakaladılar
    Ev sahibi olmak için çabalamak başka bir şey batacaklarını yıllardır söylediğimiz betonculara göz göre göre para verip `projeden `başımı sokacağım ev diye para kaptırmak başka bir şey. Biz yılların deneyimlisi nsanlarız, geçmişte yaşadıklarımızı ibret için insanlarla paylaştık , uyardık ama betoon dibine kadar betoooon diyen bu tipler bizi dinlemediyse suç ve ceza neyi gerektiriyorsa o olacaktır. Öte yandan bu tipler yüzünden mevcut duruma düşmemiz dolayısıyla esas mağdur bizleriz. Bunlar beton alacak diye benim günahım neydi ! bu tipler beton sahibi olacakmış diye %100 enflasyon kazığını niye yiyeyim ! O nedenle tekrar söylüyorum beter olacak ki ülke için yeter olsun .

6. Berat Albayrak
    â€
    Onaylanmış hesap

@BeratAlbayrak
    Takip et
    @BeratAlbayrak adlı kişiyi takip et

Daha fazla
    Bankalar Birliği’nin, reel sektörümüzün kredi borç ödemelerinin yapılandırılmasına ilişkin aldığı tavsiye kararını çok önemli görüyorum.

15 milyon TL’nin altındaki borçlar, 6 ay ödemesiz 24 aylık vade ile yapılandırılacak. Bu kararı alan Bankalar Birliği’ne teşekkür ediyorum.

---------------------------------------------

Faiz kaç olacak? bitmiş piyasa nasıl kazanıp ödeyecek? işleri zor, ama küçük kobiler desteklenmeli yoksa ciddi toplumsal sorunlar doğurur...

Halk pazardan evine nasıl sebze meyve alabiliyor ona bile hayret ediyorum...ama bu sayede çeşme suyunun içilebildiğini öğrendik...tuvaletimizide restoran kafelerden hallederiz hoş eskiden tuvalet kağıdımı vardı o ayrı

7.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    sayın bakanımız albayrak enflasyonla mücadele proğramı açıklayacakmış, yahu bu görev zabıtaya verilmemişmiydi şimdi bu adamlara ayıp olmazmı, gücenmezlermi.pek hoş bişi değil
    yakın vade plan
    orta vade plan
    swap işlemleri
    şimdi enflasyon programı vs

hepsine rağmen dolar 6 nın altına gelmiyor

8.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Ev sahibi olmak için çabalamak başka bir şey batacaklarını yıllardır söylediğimiz betonculara göz göre göre para verip `projeden `başımı sokacağım diye para kaptırmak başka bir şey. Biz yılların deneyimlisi nsanlarız, geçmişte yaşadıklarımızı ibret için insanlarla paylaştık , uyardık ama betoon dibine kadar betoooon diyen bu tipler bizi dinlemediyse suç ve ceza neyi gerektiriyorsa o olacaktır. Öte yandan bu tipler yüzünden mevcut duruma düşmemiz dolayısıyla esas mağdur bizleriz. Bunlar beton alacak diye benim günahım ne ! de bu tipler beton sahibi olacakmış diye %100 enflasyon kazığını niye yiyeyim ! O nedenle tekrar söylüyorum beter olacak ki ülke için yeter olsun .
    Ok...ama farzedelimki sizde bir firmadan ev aldınız...sizinde başınıza gelebilir bu durum...ha Devletin yapacığı bir şey yok kanımca haklarını mahkeme kanallarında arasınlar...Bende betona karşıyım ama bende ev aldım...Sorun Dolar borcu alıp ,sisteme konut kredisi olarak pompalayan bankalarda,dolarla borçlanıp ev yapan inşaat firmalarında gibi gibi

Ama "Beter Olmadan Yeter Olmaz" fikrim 2011 de oluşmuştu bendede...göz göre göre felakete gidiyorduk ama herkes kesesine bakıp mutluydu...

Sayfa 630/1000 İlkİlk ... 130530580620628629630631632640680730 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •