Sayfa 631/1008 İlkİlk ... 131531581621629630631632633641681731 ... SonSon
Arama sonucu : 8057 madde; 5,041 - 5,048 arası.

Konu: Vıop LVI

1.  Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    tamam virmanı anladım da sistemler bu açığa satışa nasıl izin veriyor onu anlamış değilim!
    Dün akşamdan veya sabahtan virman ediyordur.

O tip basit manuilasyon yapmıyorlar.

* Ben de tek lot hisse yok diyor sonra falanca hisseyi ben yapıyorum diyor.

* Fon yeterli kar elde etmiş pahalı hisse alıyormuş, genel içinde eritiyormuş.

O şekildeki işleri çözmeleri zor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2.  Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    tamam virmanı anladım da sistemler bu açığa satışa nasıl izin veriyor onu anlamış değilim!
    Açığa satış yok.
    Bazı fonlar kendi mallarını , mal taşıdıkları ana kurumlardan satmak yerine yerine ufak kurumlara , takasında mal olmayan kurumlara gönderiyor ve satışlar o kurumlar üzerinden yapılıyor.
    Anafikir olarak izin verilmemesi lazım..

Konuştuğunuz konunun tam başını bilmiyorum ama anladığım şekilde cevap vermeye çalıştım..

3. Açığa satışta ya kiraladığınız bir hisseyi veya aracı kurumunuzun size tahsis ettiği kredi bazında istediğiniz kağıdı satıyorsunuz. Ancak şu anda malum bu konu yasaklandı..

Alıntı Originally Posted by suheyl Yazıyı Oku
    Virman takas kaydına girmeden günlük olarak kurum değiştiriyor. İki gün sonra virman yapılan kurumun ekstresinde gözükür ve takasa geçer.. Ayrıca açığa satmıyor virman edilen hisseyi satıyor ama siz görmüyorsunuz..
    Muhtemelen bu satışı sadece Broker yapabiliyordur, Bana ve Dealer a sistem izin vermez!

5.  Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    Muhtemelen bu satışı sadece Broker yapabiliyordur, Bana ve Dealer a sistem izin vermez!
    Sizde zaten işlem yaptığınız kurum üzerinden takasa gidiyorsunuz. Aynı işlemi sizde yapabilirsiniz. Bende defalarca yaptım ve zaman zaman da yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Açığa satış yok.
    Bazı fonlar kendi mallarını , mal taşıdıkları ana kurumlardan satmak yerine yerine ufak kurumlara , takasında mal olmayan kurumlara gönderiyor ve satışlar o kurumlar üzerinden yapılıyor.
    Anafikir olarak izin verilmemesi lazım..

Konuştuğunuz konunun tam başını bilmiyorum ama anladığım şekilde cevap vermeye çalıştım..
    Teşekkür ettim @emre hep iyi niyetli cevaplamaya çalışıyorsun, bunların hepsini bende biliyorum ama ben daha çok sistemin bu satışa nasıl izin verdiği konusuna takılmıştım, sanırım sadece bu yetki Broker larda var!

7. Bizim borsa trader borsası. Traderlar açığa satış olsun para kazanalım diye düşünüyor bence.

Açığa satışa izin verilebilmesi için şeffaflığın sağlanması ve içeriden öğrenen işlemlerinin, fon yönetimlerinin dolaylı işlemlerinin engellenebilmesi lazım.

Büyük bir yatırımcıdan satış ordinosu gelince açığa satış yapıp akşam yerine koymak isteyenler çoktur.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

8. Zaten bu virman işi kurumuna göre online yapılabiliyor. Mesela YKY belli bir sınıra kadar online izin veriyor. Üstü virman talimatı ile oluyor. Çok kısa sürede de hesaba geçiyor.

Sayfa 631/1008 İlkİlk ... 131531581621629630631632633641681731 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •