Sayfa 633/637 İlkİlk ... 133533583623631632633634635 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 5,057 - 5,064 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by hophop Yazıyı Oku
    Egonuzu tatmin ettiyseniz, topic başlığına uygun yorumları okuyabilir miyiz artık? Siz süpersiniz tamam, en güzel hisseyi siz seçtiniz...

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ego tatmini peşinde değilim....En iyi hissede olduğumu da söylemedim...Tekrar açıklayayım..

TR borsasında onumuzdeki on senede enflasyon üzeri getiri sağlayacak 10 adet hisse bulmak zordur. Çünkü geçmiş 10 sende enflasyon üzeri kazandırabilen zaten o kadardır..Portföyü 10 adet hisseye bölersek bunlardan bir kaçı enflasyon üzeri getiri sağlayacak diğerlerindeki reel zarar o karları da süpürecek ve total de zarar yazacaktır..

Eğer TR de borsadan para kazanılmak istniyor ve finasal özgürlüğe kavuşma isteniyorise en iyi getiriyi sağlayacak 1-2 hisseyi bularak yatırım yapmak tek seçenektir...Bu benim görüşümdür. Kimseye tavsiye değildir...Bir bilgi veya eğitim değildir....

Son derece basit anlattım....Umarım bu sefer anlaşılmıştır....Boş yere farklı taraflara çekme çabasına son verirseniz sevinirim...

Forumda bloklama özelliği mevcut, eğer görüşlerle ilgili sıkıntı varsa bloklama yöntemi ile çözebilirsiniz. Alıntı yapılmadığı sürece görüntülemezsiniz.
    Böylece herkes forumdan maksimum yararı alır.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    vay arkadaş.... %14.80'den 10 yıllık tahvilleri almadık, bugün 13.40 oldu
    Bu tahviller hakkında bir soru sorabilir miyim. 10 yıllık tahvili 3 gün önce 14.80 den almış olsaydım. Fiyat iniş ve çıkışlarından etkilenmeden 10 yıl boyunca aynı getiriyi mi alacaktım.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Ben de size katılıyorum,

Ben bu başlığı, finansal okur yazarlığı minimum düzeyde olan...tasarruf yapmayı dahi beceremeyen, öğrenmeye meraklı genç arkadaşlar için açtım.

Görüyorum ki, zamanla burası ego yarıştırma arenasına dönüşüyor..kaçınılmaz son.

Sen sayfalarca, defalarca yaz anlat...ama akıl verme...yahu bu başlığın amacı zaten akıl vermek...isteyen-beğenen bu aklı alır kullanır, beğenmeyen kullanmaz.

tabii ki didaktik bir ton olacak, tabii ki bir nebze öğretmen-öğrenci tarzı olacak..senin zaten böyle bir paylaşıma ihtiyacın yoksa, başlıktan faydalanmazsın olur biter.
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Başlığın içine ettin, bravo.

Biz eğitim veriyoruz demedik, tecrübelerimizi paylaşıyoruz...paylaşıyorduk yani.
    Bir öğretmen ile öğrenci arasındaki tek ilişki eğitim ilişkisidir....Bu forumda kimse öğretmen olduğu iddasında bulunmamalı...Öğrenci olmak isteyen arkadaşlarda resmi ve yasal yollardan bunu yapsınlar...Tekrar söylüyorum....Burası sadece ve sadece görüş paylaşma yeridir...

Cevap hakkı doğdu ama kullanmayacağım arkadaşlar,değmez.

6.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Forumda bloklama özelliği mevcut, eğer görüşlerle ilgili sıkıntı varsa bloklama yöntemi ile çözebilirsiniz. Alıntı yapılmadığı sürece görüntülemezsiniz.
    Böylece herkes forumdan maksimum yararı alır.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Haklısınız....Eğer bir görüşe katılmıyor ama o görüşü hakaret etmeden, aşağılamadan çürütemiyorsanız yapılacak en iyi yöntem bu dur....Yok böyle değilde görüşe karşı akıllı başlı söyleyecek şeyleriniz varsa zaten cevap yazarsınız..

7.  Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Ego tatmini peşinde değilim....En iyi hissede olduğumu da söylemedim...Tekrar açıklayayım..

TR borsasında onumuzdeki on senede enflasyon üzeri getiri sağlayacak 10 adet hisse bulmak zordur. Çünkü geçmiş 10 sende enflasyon üzeri kazandırabilen zaten o kadardır..Portföyü 10 adet hisseye bölersek bunlardan bir kaçı enflasyon üzeri getiri sağlayacak diğerlerindeki reel zarar o karları da süpürecek ve total de zarar yazacaktır..

Eğer TR de borsadan para kazanılmak istniyor ve finasal özgürlüğe kavuşma isteniyorise en iyi getiriyi sağlayacak 1-2 hisseyi bularak yatırım yapmak tek seçenektir...Bu benim görüşümdür. Kimseye tavsiye değildir...Bir bilgi veya eğitim değildir....

Son derece basit anlattım....Umarım bu sefer anlaşılmıştır....Boş yere farklı taraflara çekme çabasına son verirseniz sevinirim...
    demek geçmiş 10 senede enflasyon üzeri getiri sağlayan 10 hisse yok...ok, başa lafa gerek yok zaten.

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Dogru cevap tesekkur ederim..

Syg,
    Rica ederim.
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    teşekkürler, benim anlamadığım bazı şeyler var yine ama...olsun.

borsamız hep böyleydi...sanki 1 sene ya da 10 sene önce farklı mıydı? mal bu yani,

neyse,
    Rica ederim. Hala aklınıza takılan yerler olduğunun farkındayım, bir süredir mesajlarınızdan farketmiştim ama ne olduğunu çözemedim.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 633/637 İlkİlk ... 133533583623631632633634635 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •