Sayfa 636/711 İlkİlk ... 136536586626634635636637638646686 ... SonSon
Arama sonucu : 5684 madde; 5,081 - 5,088 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1. 1. THY nin aydında pilot yetiştirmek için mevcutta okulu var, kapasitesi önümüzdeki dönemde ciddi miktarda artırılacak.

2. THY bedelsiz veya temettü veremez, son yatırımcı sunumunda da açıklandı, geçmiş zararlar nedeni ile ilave vergi ödenmesi gerektiğinden yapamadıklarını belittiler.

3. Anadolu jet ve turkish kargo nun ayrı şirket olarak yapılandırılması ve doğrudan veya halka arz yolu ile bir kısmınn satışı gündemde.

Bana kalırsa en önemli beklentilerden biri 3. seçenek, ancak Turkish kargo'nun halka arzı için geç kalındı, kargo fiyatları düşerken halka arz veya satış mantıklı olmaz. En büyük beklenti ise Anadolu jet'in ayrı bir şirket olarak yapılandırılması ve bir kısmının halka arzı veya doğrudan satısı olabilir, ancak bu ufak bir halka arz olmadığından borsa üzerinde olumsuz sonuçları olabilir, bu nedenle doğrudan körfez tarafına bir kısmının satısı daha mantıklı duruyor... tabi bu konuda yılan hikayesine döndü 2 yıldır gündemde ama bir gelişme olmadı..

2.  Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    Anlamadım daha net yazarsan anlarım bu hissede taban serileri bekleyen sizdiniz foruma ilk yazınız.
    hiçbir zaman böyle bir beklenti dile getirmedim. Rusya’nın yaşadığı karışıklık esnasında hissenin olumsuz etkilenmesi halinde taban yeme ihtimalini ve taban yerse kaç taban yiyebileceğin ihtimalini insanlara danıştım. Bunu geçmiş mesajından görebilirsiniz. Sizin yazdığınız rakam 136 idi, ben de herhalde klavye hatasından kaynaklı 236 yazmak istediğiniz anlamında sanırım 216 dedim.

İyi akşamlar dilerim.
    Elbette ki dediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    Sn tidebringer yazmış davut bey 15,06,2023 tarihinde yoruma katılmaya bilirsiniz o ayrı konu.
    Ben mesajımda sadece temettüden veya bedelsizden bahsetmedim, aynı zamanda yeni bir yatırım ihtimalinden de söz ettim. Tekrar iyi akşamlar.

4.  Alıntı Originally Posted by PARDUS Yazıyı Oku
    1. THY nin aydında pilot yetiştirmek için mevcutta okulu var, kapasitesi önümüzdeki dönemde ciddi miktarda artırılacak.

2. THY bedelsiz veya temettü veremez, son yatırımcı sunumunda da açıklandı, geçmiş zararlar nedeni ile ilave vergi ödenmesi gerektiğinden yapamadıklarını belittiler.

3. Anadolu jet ve turkish kargo nun ayrı şirket olarak yapılandırılması ve doğrudan veya halka arz yolu ile bir kısmınn satışı gündemde.

Bana kalırsa en önemli beklentilerden biri 3. seçenek, ancak Turkish kargo'nun halka arzı için geç kalındı, kargo fiyatları düşerken halka arz veya satış mantıklı olmaz. En büyük beklenti ise Anadolu jet'in ayrı bir şirket olarak yapılandırılması ve bir kısmının halka arzı veya doğrudan satısı olabilir, ancak bu ufak bir halka arz olmadığından borsa üzerinde olumsuz sonuçları olabilir, bu nedenle doğrudan körfez tarafına bir kısmının satısı daha mantıklı duruyor... tabi bu konuda yılan hikayesine döndü 2 yıldır gündemde ama bir gelişme olmadı..
    Üçüncü maddenin yabancıya doğrudan satışı olması halinde sizce bunun adil fiyat anlamında en az ederi ne olur?

Ayrıca verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

5.  Alıntı Originally Posted by Davudiskender Yazıyı Oku
    Fikir alışverişi yapmak adına söylüyorum, önümüzde birkaç senaryo var sanki. Temelde gidişatın yönünü kısa vadede büyük ağalar belirleyecek. Hatta şirket bile geri alıma dair hızlı bir karar alabilir.

Olumsuz bir senaryoda yüzde 20’ye varan bir düşüş, iki hafta yatay ve sonra yukarı harekete devam.

Olumlu senaryoda zaten % bilmem kaçlık bir Rusya pazarının şu kadarı zarar görürse de gerisi çalışıyor bakış açısı ve yatay yukarı hareketi.

Rusya ikiye bölünebilir ve orta vadede bu kısmi olumsuz sonuçlara sahip olur. Hayat devam eder, iki haftaya buna da alışır piyasa. Hatta dezavantaj gibi görünen durum belki yeni fırsatları beraberinde getirir.

Sanki beklenilen kısa vadeli olumsuz etkisi çok kısıtlı kalıp yukarı - yukarı yatay hareket devam edecek. Ya da ben çok iyimserim.
    Sayın Anadolulu Alp, bahsettiğim yazım budur, ben burada ihtimallerden ve beklentimin olumlu olduğundan bahsetmişim. Yani taban serileri olacak DEMEMİŞİM. İnsanları söylemedikleri şeylerle itham etmeyiniz. Sevgilerle.

6. Bizimkiler Azov komutanlarını bırakınca Ruslar köpürmüş, Putin ziyaretini ertelemiş.
    Offff aq!
    Who, baby, Who Will Save The World?

7.  Alıntı Originally Posted by agha Yazıyı Oku
    Bizimkiler Azov komutanlarını bırakınca Ruslar köpürmüş, Putin ziyaretini ertelemiş.
    Offff aq!
    Putin şu ortamda Türkiye’yi karşısına alamaz, zaten Türkiye’ye olağanüstü baskı yapıldığını biliyoruz, diye açıklaması da var.

8.  Alıntı Originally Posted by Davudiskender Yazıyı Oku
    İyi finansal verilere ve büyüme stratejisine sahip her şirkete dair olabilecek beklentiler, mesela temettü, bedelsiz, süpriz bir yatırım veya satış…
    Temettüye karşıyım ama bedelsiz veya iştiraki olan Anadolu Jet’le kargo şirketinin satışı güzel olur. Hisseye pozitif yansır.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 636/711 İlkİlk ... 136536586626634635636637638646686 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •