Sayfa 636/1030 İlkİlk ... 136536586626634635636637638646686736 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 5,081 - 5,088 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by evren77 Yazıyı Oku
    bonolar nitelikli yatırımcı dedikleri yani 1 mio tl ve üstü varlığı bulunanlara satılıyor.
    özel birikim şubeleri daha bilgili normal şubelerden.
    onlardan yardım alabilirsin.
    koç holding de yakında çıkaracak
    Anladım o kadar mevduatım yok.tşk ederim.

2.  Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    Şeker Faktoring

119 gün vade

11 Milyon TL

%36.81 bileşikle borçlandı

%15 stopajlı düşünürsen mevduat karşılığı

%39.22'ye denk geliyor..

haydi oran paylaşın lütfen..

2 gün boyunca zaten bol bol siyaset, din, kültür, tarih, bit pazarı, kabzımal muhabbeti yapacaksınız..

ytd.

syg,
    Borçlanma nitelikli yatırımcıya mı yapıldı? Eğer öyleyse şekerin nitelikli yatırımcı sıfatı 1 m+ şeklinde. Yani sadece 11 kişiye satmış oluyor. Çok talep geldi diyelim yarısı ile alabiliyorsun. Talep toplama günleri düşük faizli repoda kalıyor hepsi. Bono alamadığın kısmı zarar yazmış oluyor. Ne anlamı kalıyor o zaman bu işlemi yapmanın? Hiç bulaşmam daha iyi.

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

3.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    stopajı % 5 olarak hesapladığımızda % 35.13 yapıyor. oran bileşik olarak verilmiş, basitine bakmalı, üstelik 4 ay, mevduatçı bu ortamda 1 aylık bağlar.
    profesyonel mevduatçılar , eylülün son 1-2 haftasında bağladı, dolayısıyla bankalar kendilerini şu anda rahat olduklarından güçlü hissediyorlar. ay sonuna doğru mevduat oranlarının tekrar yükselmesini bekliyorum.
    bonolarda stopaj %15, onlarda düşme olmadı

4.  Alıntı Originally Posted by evren77 Yazıyı Oku
    bonolarda stopaj %15, onlarda düşme olmadı
    TL bonolar %10 olmalı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5. Finansbank'ın Kazandıran günlük hesabını kullanan yada oran alan var mı?

6. Piyasa böyle olduğu sürece mevduat biraz zor çıkar

7.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    stopajı % 5 olarak hesapladığımızda % 35.13 yapıyor. oran bileşik olarak verilmiş, basitine bakmalı, üstelik 4 ay, mevduatçı bu ortamda 1 aylık bağlar.
    profesyonel mevduatçılar , eylülün son 1-2 haftasında bağladı, dolayısıyla bankalar kendilerini şu anda rahat olduklarından güçlü hissediyorlar. ay sonuna doğru mevduat oranlarının tekrar yükselmesini bekliyorum.
    Çok anlamam ama bu işlerden benim yorumum işsizlik fonundan kamu bankalarına aktarılan bir miktar para, bence bazı bankaların ihtiyacını karşılamaya gitti, vakıf, halk gibi bankalar daha önceden yüksek fazi verirken şimdi adları bile geçmiyor, bu da mudilere karşı diğer bankaların elini güçlendirdi diye düşünüyorum, müşteri çekmek için bir iştah kalmadı benim yorumum.

8. Fitch, takasbank'ın vr notunu 'b+'''ye indirdi, uzun vadeli kredi notunu 'bb'/negatif olarak teyit etti
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 636/1030 İlkİlk ... 136536586626634635636637638646686736 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •