Sayfa 639/892 İlkİlk ... 139539589629637638639640641649689739 ... SonSon
Arama sonucu : 7135 madde; 5,105 - 5,112 arası.

Konu: IHLAS - İhlas Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Serdar yildiz Yazıyı Oku
    https://www.tpao.gov.tr/ankonvansiyonel

Bunuda oku, iki haberi okuyunca birbirini destekliyor dedim düşünce fırsat gördüm hisseyi ancak çöp fiyatina düşürünce iskillendim artık. Bunun yanında söke un ve kanal muhabbetide var iken 65 kuruşa hisse olurmu diyorum artık.

Sanırım söke bun hariç bir iki teklif daha vermişlerdi onlar ne idi hatırlamıyorum onuda bilen varsa yazsın
    bende onu diyorum, fiyat hareketinden önce duyulan haberler, falan pek ilgi alanım değil, haber dediğin fiyat hareketiyle duyulur düşüncesindeyim

Vardır bi hesapları düşürdülerse fiyatı kimbilir neden... sizden iyi olmasın adını unutum ama bir arkadaş vardı ,ihlasın böyle haber se ce re sini bulur bizle paylaşırdı.
    Teşekkürler ince davraşınız ve zahmetiniz için,

2. Evet yeni bir haftaya giriyoruz bakalım sevgili spek bize eğlencelik neler hazırlamış, izleyip görelim.

3.  Alıntı Originally Posted by Serdar yildiz Yazıyı Oku
    Kardeş dalga geçmeye gerek yok. Evet kendi çapımda araştırıyorum ,
    Estağfurullah Serdar dostum. Dalga geçmek ne haddimize. Ama takaslarda çevrilen fırıldakları iyi analiz ediyorsun, bu konuda tecrübelisin anlaşılan.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Oxijen Yazıyı Oku
    Estağfurullah Serdar dostum. Dalga geçmek ne haddimize. Ama takaslarda çevrilen fırıldakları iyi analiz ediyorsun, bu konuda tecrübelisin anlaşılan.
    Gördüğüm bildiğim hususlar varsa fikir alışverişi için yazıyorum, beni tedirgin eden tek şey fiyat bu kadar dusmemeliydi bu kadar beklenti var iken.insai bu korkutuyor.

Ayrıca bu söke un işi henüz bitmedi, kimileri ulu un kesin almış gibi yazdı gececn gün , oysa öyle degil, teklifi kabul edildi sadece, belki bu muco it teklif artırır ise alabilir de. Düşük ihtimal olsada hala umut var

5. oksijenim naptın sende durumlar nasıl? muteberu kardeşim gibi keskin reflexle satış yapıp pusudamısın yoksa ?

6. Bedelli sermaye artırımıyla mali yapısını güçlendiren İhlas Holding (#IHLAS), stratejik yatırımlara yöneldi. İnşaat, medya, enerji, teknoloji ve sağlık başta olmak üzere önemli sektörlerde yatırımları bulunan İhlas Holding, gıda sektörüne adım atmaya hazırlanıyor.

Şirketten konuyla ilgili KAP’a yapılan açıklama şöyle:

“Şirketimiz, daha önce yapmış olduğu gizlilik sözleşmesi kapsamında Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Moms Kitchen International S.a.r.l'ye ve gerçek şahıslara ait %100 oranındaki paylarının satın ve devir alınması amacıyla bağlayıcı olmayan bir teklif vermiştir. Söz konusu teklifin tutarı, %100 hisse için 225.220.000 Türk Lirası'dır.

Söz konusu "bağlayıcı olmayan teklif"in kabul görmesi durumunda, Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. nezdinde mali ve hukuki inceleme ("due dilligence") çalışmalarına başlanacaktır.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 Özel Durumlar Tebliği (Tebliğ) gereğince, kamuya açıklanması gereken yeni bir durum ortaya çıktığı takdirde, Tebliğ ile belirlenen sürede kamuya açıklama yapılacaktır.”

Pandemi döneminde önemi daha iyi anlaşılan gıda sektörü, yeni dönemde en hızlı büyüyecek alanlardan biri olarak gösteriliyor.

SEKTÖRÜN LİDER MARKASI

Söke Un 1963 yılında İsviçreli Bühler makinelerini ve teknolojisini kullanarak kurduğu 60 ton kapasiteye sahip ilk değirmeni ile ismini aldığı Söke’de üretime başladı.

1982 yılında toplam günlük kapasiteyi 440 tona çıkaran ikinci değirmenini kurdu. Aynı yıl gerçekleştirdiği Türkiye’nin ilk endüstriyel paketleme hattı yatırımıyla fırıncılardan evlere kadar geniş bir kitleye ulaşarak hayatımızdaki lezzetlerin hamurunda daha çok yer almaya başladı.

1993 yılında genel üretiminde otomasyona geçerek üretim kapasitesini günde 560 tona çıkaran Söke, yüzde 100 kapasite kullanımıyla Türkiye’nin önde gelen ilk 5 un fabrikasından biri unvanını kazandı.

Söke, 2017 yılında buğdaydan farklı olarak diğer tahıl çeşitlerini de tam tane olarak öğütebilen, günlük 60 ton kapasiteli yeni bir değirmen kurdu.

Söke, 2018 yılında Ankara’ da büyük bir yatırıma imza attı. İç Anadolu Bölgesi’nin en iyi kalitedeki buğdaylarının da işlendiği Ankara Fabrikası ile üretim kapasitesini üçe katlayarak günlük 1400 ton kapasiteye ulaştı. Bu son yatırımı ile ürünlerini daha fazla profesyonele ve tüketiciye ulaştırma imkanı buldu. Bu yatırımla birlikte sektörünün lider markası konumuna geldi.

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE BÜYÜME PLANI

İhlas Holding, geçtiğimiz günlerde sağlık sektöründe faaliyetlerini artırmak için Medicine Hospital ile görüşmelere başlandığını açıkladı.

Medicine Hospital İstanbul'da bulunan 75.000 m2 kapalı alan içinde 400 yatak ve 18 ameliyathane ile hizmet veriyor.

Pandemi sürecinde öne çıkan sağlık sektörünün yeni normalde de önemini koruması bekleniyor.

Bu arada, Türkiye Gazetesi Hastanesi ile sağlık sektöründe faaliyet gösteren İhlas Holding, faaliyet gösterdiği sektörlerde büyümeyi hedefliyor.

7. İhlas Holding AŞ'nin, Çin Devlet Petrol Şirketi CNPC'nin iştiraki Greatwall Drilling Company ile birlikte, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının (TPAO) Dadaş havzasında petrol ve kaya gazı kuyusu kazmaya hak kazandığı bildirildi.
    ŞİRKETİN Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, İhlas Holding AŞ ile Greatwall Drilling Company arasında TPAO'nun tespit ettiği sahalarda iş birliği sağlanması amacıyla sözleşme imzalandığı hatırlatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Daha önce 7 Kasım 2017 ve 27 Kasım 2017 tarihlerinde yaptığımız özel durum açıklamalarında dünya genelinde sıvı gaz depolanması, kaya gazı ve petrolü üretimi, kömürden gaz elde edilmesi ve jeotermal enerji tesislerinin kurulması ve gaz depolaması faaliyetlerinde bulunan Çin Devlet Petrol Şirketi CNPC'nin iştiraki Greatwall Drilling Company ile Şirketimiz arasında Türk Petrolleri'nin tespit etmiş olduğu sahalarda kaya gazı ve petrol ürünlerinin araştırılması, geliştirilmesi ve uygun sahalarda taraflarca iş birliği sağlanması amacıyla iş birliği sözleşmesi imzalandığı bildirilmişti. Bu iş birliği kapsamında konsorsiyumumuz, 21,7 milyon dolar bedelle TPAO'nun Dadaş Formasyonu'nda yer alan Gözalan 1, Batı Bostanpınar 1 ve Yarımca 1 petrol ve kaya gazı kuyusu kazılması konusunda hak kazanmış olup, ana sözleşme imzalanması için davet edilmiştir."

8. Konacık-1 kuyusunda 500 metre yatay sondaj yapılmış, sonrasında hidrolik çatlatma ile 42 API yüksek graviteli şeyl petrolü alınmıştır. 2019 yılı içerisinde, Gözalan-1/K/M ve Batı Bostanpınar-1/R kuyularının sondajı tamamlanmıştır. Gözalan-1/K/M kuyusunda yaklaşık 1000 metre yatay sondaj başarı ile yapılmış ve hidrolik çatlatma operasyonu başlatılmıştır. Batı Bostanpınar-1/R kuyusunda ise 2020 yılının ilk çeyreğinde çatlatma operasyonunun yapılması planlanmaktadır.

Sayfa 639/892 İlkİlk ... 139539589629637638639640641649689739 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •