Sayfa 639/1004 İlkİlk ... 139539589629637638639640641649689739 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 5,105 - 5,112 arası.

Konu: Viop LV

1.  Alıntı Originally Posted by mert45 Yazıyı Oku
    9682.25

Haydii palişkooom göreyim seni ..mahçup etme biricik aşkını bunlara
    Biricik aşkın palişkon anında satar seni mertabiii Şuan rakkam kaç benim ekran açık deel

Bassssss mertabimin palişkosu bassss

7.202,88 Since 26 Aralık 2023 ölene kadar mokoko

2.  Alıntı Originally Posted by mert45 Yazıyı Oku
    ben ne anlıyacam ev ekonomisinden yahu !?

Çamaşır mı yıkıyorum ,ütü mü yapıyorum ..yemek mi pişiriyorum ,pazara mı gidiyorum
    Ovvlum siz kadın ruhundan anlamayan ve dolayısıyla yalnız kalıp ütü yapan yemek yapanlar ..perdeyi de kendiniz asıyorsunuz muhtemelen

Ovvlum ..bi Trabzon burma alacaksınız ..oturup televizyon izleyeceksiniz..çayınız yanında tatlısıyıla gelecek

9679.75

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Biricik aşkın palişkon anında satar seni mertabiii Şuan rakkam kaç benim ekran açık deel

Bassssss mertabimin palişkosu bassss
    Hayat hoş gerisi boş

4. yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Alıntı Originally Posted by mert45 Yazıyı Oku
    Ovvlum siz kadın ruhundan anlamayan ve dolayısıyla yalnız kalıp ütü yapan yemek yapanlar ..perdeyi de kendiniz asıyorsunuz muhtemelen

Ovvlum ..bi Trabzon burma alacaksınız ..oturup televizyon izleyeceksiniz..çayınız yanında tatlısıyıla gelecek

9679.75
    bir tiyo vereyim... üfürmelerine biz alıştık ama başka yerde açık verme, üfürdüğün belli olmasın

trabzon BURMA diye birşey yok... TRABZON HASIRI o

Alıntı Originally Posted by mert45 Yazıyı Oku
    Sabaha bırakmam demiştim
    restini görüyor ve artırıyorum abi

bofa ve yf... boğaları 922777 arafında dans ettirmeden, döndürmez endeksi

almıyorum longu... yarın 962xxx ten alacam

tabi sabah 965xx--970xx ler çalışacak... orada trade edecez ama

ana poza 962x te oturacaz

7. İris Cibre

Ekonomi yönetimi büyük ikilem içerisinde
    Sorun ne? Çözüm ne?

Buyurunuz;

İlk geldiğinde yurt dışı kaynaklara güvenip stabilizasyonu böyle sağlayacağını ümit ediyordu

Kurun tam yönetimine sahip MB'nin son 1 ayda, kur gidişatı ile alakalı bir planı olmadığını gördük. Sürekli günlük swapın altında tutma planı, ilk yüksek talepte çöküverdi. Bunu gören yabancı, pozisyon kapatmya başladı ve
    bu durum, yönetimde panik yarattı. Bir defa çıkıp kendini en iyi iletişimle anlatabilecekken, yanlış anlattı ve zaten kırılgan ve düşük güveni iyice bozdu.

Ardı ardına twitler ve TV programları, "bunu demedim, şunu demedim" ile iş iyice arap saçına döndü.

Güvendikleri tek plan, yabancı akışı, konjonktürü bozuverdi.

Asıl hedeflenmesi gereken iç talep görmezden gelindi.

İç talep ancak güven ve alternatif getiri ile kırılabilirdi. KKM erken sonlandırıldı. Daha ne güven ne de alternatif getiri vardı. İlk başta yavaş faiz artırımları da iyi zamanın kötü kullanılmasına neden oldu.
    Bulunduğumuz noktada, 45% faize rağmen, döviz ve altın talebi, seçim sonrası atak beklentisi ile artarak devam etti.

Şimdi, yavaş yavaş alternatif getiri oluşuyor. Fakat, bu sadece piyasa profesyonellerinin dikkatini çekecek boyutta. Halkın algısı o kadar bozuk ve enflasyon beklentileri o kadar yüksek ki, bunu kırmanın tek yolu artık yeni bir faiz artırımı ve kuru düzgün yönetebilecek bir ekip.

1 ayda yaktıkları rezerv, şimdiye kadar olmamış hızda bir süre ve montana ulaştı. Makro ihtiyati tedbirlerle birleştirdiğimizde, şikayet ettiğimiz eski yönetimden daha kötü bir haldeler çünkü 45% faize rağmen bu durumdalar.

Politika faizini 50%'ye çektiklerinde bileşik 61,24% nete denk gelecek. Bu çok daha çekici bir yatırım aracı haline gelecektir. Tabii, düzgün bir likidite yönetimi, 5%'e çıkmış banka spreadleri de çözmeleri gereken diğer sorunlar.

Benim aklıma gelen kısa vadeli çözüm, para politikasında, budur. Kur artık çok daha etkin ve planlı yönetilmeli. Bu faizle bu rezerv ve bu kur gidişatı olacak iş değil ve bunu sadece biz değil, yabancı da görüyor

Operasyonel tarafı bilmem, ama elinizde 50bin çeşit model vardır, bu modellerle işin bu hale gelmemesi gerekirdi. Bu konuda kafam net

Artık, yabancıdan para gelecek bizi kurtaracak beklentisi ile hareket etmekten vazgeçin ve yerliyi hedefleyin.
    Çünkü o beklediğiniz Ağbal dönemi geri gelmeyecek.

Yüzbinler aynı anda dövize saldırdığında bir plan olsun. Ve proaktif olup, o saldırıyı engellemeye yönelinsin. Zaten döviz değil, et almaya gücü yetmeyen KMH'çıları hedefleyerek enflasyonu çözemeyeceğinizi herkes biliyor.

İçimi döktüm, uzun oldu

İyi geceler...

8.  Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    bir tiyo vereyim... üfürmelerine biz alıştık ama başka yerde açık verme, üfürdüğün belli olmasın

trabzon BURMA diye birşey yok... TRABZON HASIRI o

Gömleğini çamaşır makinesine atıp sonra da akşamına ütü için ya rab den sabır dileyen biri mi bunu söylüyor

Ooovlum dağ da mı yaşıyon ..hadi hatunlarla anlaşamıyon tipsizliğinden dolayı ..kuru temizleyici dükkanı da mı yok yaşadığın yerde
    Hayat hoş gerisi boş

Sayfa 639/1004 İlkİlk ... 139539589629637638639640641649689739 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •