Sayfa 64/195 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon
Arama sonucu : 1560 madde; 505 - 512 arası.

Konu: RAYSG - Ray Sigorta

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,005
     Alıntı Originally Posted by spk79 Yazıyı Oku
    Yıllar ca düşerken teknik çalıştırdı mı da cıkarken yapacak...evet katılıyorum teknik calıştırsa iyi olur...
    arkadaşım, yıllardır düşen dediğimiz eğer fiyat ise, fiyatın karakterini anlamaya yardımcı olabilecek optimum argüman, eldeki mevcut teknik argüman diye düşünüyorum ben.. bu sepete zaman faktörü, indikatörler, trend çizgileri vs. koyabilirsiniz.. uzun vadeli düşen trend ve dip sürecinden sonra bir atak başlattı.. dikkat ederseniz uzun vadeli düşen ve dip süreci tespitide teknik tabirdir.. bu tespit, düşerken uzak dur, dip sürecinde izlemeye al stratejisi üretebilir.. dolayısıyla düşerken teknik çalışmış.. bunu yadsıyamam..

2.  Alıntı Originally Posted by spk79 Yazıyı Oku
    Piyasa yapıcı ky yi korumak için............................
    Aynen katılıyorum...........Piyasa yapıcı
     Alıntı Originally Posted by Seavoice Yazıyı Oku
    tüm temel gerekçeler birkaç ay önce hisse 50 krşlarda masada iken, bu şaşkınlığı o zaman yaşamanız gerekmezmiydi? 41 krş dibi gören hissede neden bu coşkulu yorumlar o zaman yapılmaz bende bunu anlamıyorum.. yıllarca yatmış ve 41-135 hareketini birkaç ayda %229 marjla yapmış bir hissede düzeltme beklemek abesmi? ayrıca kesin düzeltir demiyorum ama düzeltmesi daha sağlıklı yükselişi getirir.. bu hissenin geçen sene tarihi bir zirve hareketi arefesinde olduğunu eski forumunda yazdım.. daha ne ahmetkarası vardı forumda ne beyazsayfa.. bi dahafazlaolmaz vardı o da boşuna grafikle kendini yorma dediydi.. hülasa teknik gözle bakılmadığı sürece bu tür yorumlar oluyor maalesef.. sonuç olarak zamanı gelenin önünde dağ olsa durmuyor..
    Aşkolsun seovoice! Bu hisseyi ben önce Ahmet kara olarak my net te 2015 başından beri yazdım.yazmakla kalmadım 48 kr maliyetle 550 bin topladım,siz ne yaptınız boş boş yazdınız. 41 kr taban olduktan sonra ki gün kim toplamış bi bak bakalım.Burada işkembe den atmakla olmuyor bu işler.kaplamacıyı bile 1 TL de yazan benim.kalkınmada 1,7 TL de destek atan benim.yaprakta 1,7 TL de destek atan benim.siz ancak 2 - 3 kat prim yaptığında keşfedersiniz.bırakın bu grafik hikayelerini.kaplaminde düşerken hangi grafik işledi? Çıkarken hangi grafik işledi.? Boş işlerle uğraşmayin. Bi hisse özkaynaklarının yarı fiyatında işlem görüyorsa ben toplarım. Grafik mı ! Ha ha ha ha ha

General Mobile 4G Dual cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Seavoice Yazıyı Oku
    arkadaşım, yıllardır düşen dediğimiz eğer fiyat ise, fiyatın karakterini anlamaya yardımcı olabilecek optimum argüman, eldeki mevcut teknik argüman diye düşünüyorum ben.. bu sepete zaman faktörü, indikatörler, trend çizgileri vs. koyabilirsiniz.. uzun vadeli düşen trend ve dip sürecinden sonra bir atak başlattı.. dikkat ederseniz uzun vadeli düşen ve dip süreci tespitide teknik tabirdir.. bu tespit, düşerken uzak dur, dip sürecinde izlemeye al stratejisi üretebilir.. dolayısıyla düşerken teknik çalışmış.. bunu yadsıyamam..
    Uzun süre ben burdayım 5 dk. İşlemlerle teknik uygulamak isteyen buyursun...ben burdam satarım aşağıdan alırım diyen buyursun...

4. Dow 16 ! Ben yangından mal kaçırır gibi sattım da ,sen 41 kr iken nerelerdeydin.siz bu kafayla anca speklere yem olursunuz.ben 550 bin lotun 430 bin lotunu verdim ,elimde kalan 120 bin lotun maliyeti 00000 ,anlayacağın hepsi kar.ben bunları maliyet sıfır olduğu için çok rahat taşıyorum. Ama sizin aynı rahatlıkta olduğunuzu zannetmiyorum.diken üstünde gibi görünüyorsunuz.

5.  Alıntı Originally Posted by beyazsayfa Yazıyı Oku
    Aynen katılıyorum...........Piyasa yapıcı

Aşkolsun seovoice! Bu hisseyi ben önce Ahmet kara olarak my net te 2015 başından beri yazdım.yazmakla kalmadım 48 kr maliyetle 550 bin topladım,siz ne yaptınız boş boş yazdınız. 41 kr taban olduktan sonra ki gün kim toplamış bi bak bakalım.Burada işkembe den atmakla olmuyor bu işler.kaplamacıyı bile 1 TL de yazan benim.kalkınmada 1,7 TL de destek atan benim.yaprakta 1,7 TL de destek atan benim.siz ancak 2 - 3 kat prim yaptığında keşfedersiniz.bırakın bu grafik hikayelerini.kaplaminde düşerken hangi grafik işledi? Çıkarken hangi grafik işledi.? Boş işlerle uğraşmayin. Bi hisse özkaynaklarının yarı fiyatında işlem görüyorsa ben toplarım. Grafik mı ! Ha ha ha ha ha

sn beyazsayfa;

.diğer hisselerinizi bilemem ama bu RAYSG konusunda en dipte yaptığınız alımları takdir etmemek mümkün değil.....tebrik ederim.....

6.  Alıntı Originally Posted by beyazsayfa Yazıyı Oku
    Dow 16 ! Ben yangından mal kaçırır gibi sattım da ,sen 41 kr iken nerelerdeydin.siz bu kafayla anca speklere yem olursunuz.ben 550 bin lotun 430 bin lotunu verdim ,elimde kalan 120 bin lotun maliyeti 00000 ,anlayacağın hepsi kar.ben bunları maliyet sıfır olduğu için çok rahat taşıyorum. Ama sizin aynı rahatlıkta olduğunuzu zannetmiyorum.diken üstünde gibi görünüyorsunuz.

.yok beyaz sayfa Allah senden razı olsun.....iyiki sattın yoksa nasıl mal alınacaktı bu tahtadan......diken üstünde olduğumuzu nereden çıkardınız bilmiyorum.......ama siz isteseydiniz dün 1,26.tl'de 167 bin lot alıcı vardı kalan 120 bin lot malınızı tek kademede verirdiniz.....hem böyle sağlam alıcı borsa iki gündür bankalar hariç yere serilip tahtaların çoğu dağılmışken XU030 Hisselerinin bile epey bir kısmında bu miktarda alıcı yokken .....borsada özellikle belli bir kesimin ağzında pelesenk olan kar cebe yakışır tabirinin karşılığınıda vermiş olurdunuz.....

.Ülkemizdeki Tüm sigortacılık sisteminden daha büyük ve faaliyet raporlarında işlem gördüğü Viyana ve Prag borsalarındaki değerleri ile övünen küresel çapta dev olan % 95 sahibimiz olan Vienna İnsurance varken neden diken üstünde olalım....hele birde onların aldığı fiyatın neredeyse 10'da birine almışken,üzerinede 10 yıl geçmişken ....esas satanlar pişman olacak diye düşünüyorum........

7. Ben niye verdim bu sor bakalım?Ben de biliyorum bu işleri.speğ beslenmeden yürümez bu işler.elimde kalanları dörtlük ve yedilik desteler halinde sevgilime hediye edeceğim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,005
     Alıntı Originally Posted by Dow16 Yazıyı Oku
    .sn seavoice;

.sizde haklısınız,keşke bizde o fiyatlarda iken görebilseydik....yıllardır zarar eden sigorta sektörü Aksigortanın 2016 son çeyrek bilançosundan sonra radarımıza girdi.......sektörü incelerkende Raysigorta dikkatimiz çekti......, haklısınız derkende sadece burada yaptığımız yorumları çoşkulu diye nitelemeniz kısmına katılmıyorum.....biz çoşkuyu verip mal falan satmaya çalışmıyoruz.......bırakın bu fiyatları çok daha ileriki fiyatlardan dahi satmayı düşünmüyoruz......yıllardır zarar eden Ray bitti artık sürekli ve devamlı hemde artan oranlı kar beklenen ve arkasında % 95 gibi bir payla dünya devi kurumsal bir yapı olan Raysigortayı neden çoşku verip satalımki,aklı başında hiç bir yatırımcı bunu tartışmaz dahi.......genel müdür pazar payı olarak sektörün % 5'inden bahsediyor,.....Türk sigorta sektörünün % 5'i demenin ne olduğunu az çok hesaplayabiliyoruz........İnşaallah başımıza arızi bir şey gelmezde satmak zorunda kalmayız....aksine bu fiyatlardan referandum,dünyadaki karmaşa dahil her türlü riski göze alarak sizin %229 arttı dediğiniz fiyatlardan mal alıyoruz......dipten alanlar bitti sayılırken ta Akbank'tan Akyatırıma virmanlanan uzun yıllardır bekleyen mallar bile sökülmeye başladı......tabii isteyen istediği zaman istediği fiyata satar,bu onun en doğal hakkı,eleştirmek haddimize bile değil.......

.Bunun takaslarını özellikle bahsettiğiniz düşük fiyatlardan alanları satanları 2015-2016 yıllarını gün gün inceledim,önceki yıllarıda inceledik ama bu son iki yılı milim milim inceledik....mal alanların az bir kısmı hariç tamamı çoktan malı yangından mal kaçırır gibi,kıtlıktan çıkmış gibi satarak adeta arkalarına bakmadan çıktılar....bir kısmıda burada sattığını kendiliğinden beyan ettiydi....kar edenlerin hayrını görmelerini dilerim......ama bizim yatırımcılarımız hep böyledir......zararda yıllarca otururlar,ama karda rodeo'da atın üstünde duran koyboy kadar bile duramazlar......ne yapalım kendi düşen ağlamazmış.......ah bunu, gelecekte ne oluru Allah bilir,bizim umduklarımız gerçekleşirde mahçup olmayız İnşaallah......
    sn dow16, ben size mal falan satmaya çalışıyorsunuz kinayesinde bile bulunmadım bırakın böyle bir cümle kurmayı.. ben iyi niyetle keşke yazabilseydiniz o zaman burada dedim.. kendiniz diyorsunuz son iki seneyi milim milim inceledim diye.. bende o zaman temel argümanları ortaya koyabilecek arkadaşlar varsa paylaşsın dedim.. herneyse uzatmanın bir anlamı yok sanırım?

Sayfa 64/195 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •