Sayfa 64/248 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon
Arama sonucu : 1981 madde; 505 - 512 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

1.  Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    yok estagfurullah
    bu karlılık devam ederse yıl sonu 4200 kar etse, hbk ortalama 3₺ olsa, 5fk ile 15₺ ederi olabilir.
    5 fk da komik olur.
    Linyit ülkemizde 3. enerji kaynağı. Çan 2 var ellerinde.
    Doğalgaz Özbekistan da yüzde 86 enerji kaynağı. Ellerinde doğalgaz santrali var.

CPH2269 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

2.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    5 fk da komik olur.
    Linyit ülkemizde 3. enerji kaynağı. Çan 2 var ellerinde.
    Doğalgaz Özbekistan da yüzde 86 enerji kaynağı. Ellerinde doğalgaz santrali var.

hbk beklentiniz ile ortalama fk beklentiniz nedir?

bu bilanço şerefine hedefimiz belli

https://www.tradingview.com/x/xFlggH5V/
    ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
    MUTLULUĞUN SIRRI ÖZGÜRLÜKTÜR. ÖZGÜRLÜĞÜN SIRRI CESARETTİR/EN ACIMASIZ HAYVAN İNSANDIR.

4. 424 milyon ertelenmiş vergi geliri var olmasaymış 800 civarı gelecekti.yine de süper bilanço

5.  Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    hbk beklentiniz ile ortalama fk beklentiniz nedir?
    Ben çok hakim değilim bu sektöre. Düz mantık aldım odaş'ı.
    Almadan önce burada da yazıyor sanırım twitter'dan @LRDR adlı hesabın analizlerini okudum. Epiaş'tan veri takip ettim falan öyle aldım.
    Ben sene sonu 2,5 milyar kâr ve 7 fk fiyatlanma bekler iken çok güzel bir kâr açıkladı.
    Aynı şekilde devam ederse 4 milyarı zorlar.Tabii bu hesap düz hesap.

4 milyar kâr 7 fk da 20 TL demek. Bakalım hayırlısı.

abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Net borç benim için olan 962 milyona düşmüş odaşta çok iyi.Normal de tavan olması gerekir yarın izlemeye devam.

7.  Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    Kıyaslaması gereken 2 hisse Aksa enerji ve Odaş elektrik ikisi de yerli kömür kullanıyor.Fakat Aksa enerjinin özsermayesi daha kuvvetli ayrıca sermayeleri 2 hissenin sermayeleri hemen hemen aynı bence aksa enerji ve odaş daha çok birbirlerine benziyor.He aksa enerji ne kadar borcu var bilemem belki de artıda kasa ben kabaca baktım 2 hisseye.Fakat odaş ucuz hisse o da ayrı konu.
    İşletme faaliyetlerinden nakit akışı

Aksen 944 milyon TL
    Odas 2.5 milyar TL

Odas resmen para basıyor, Aksen yeni nesil ASELSAN gibi. Ayrıca FD/Favök veya F/K açısından da Odas çok daha ucuz. Hatta Aksen FD/Favök olarak Ayen, Aydem’den bile pahalı, Gwind’ten biraz ucuz. TL yıllardır değer kaybettiği için dolar kazanıyor diye alınan bir hisse, Aksen. Doların uzun süre stabil kalacağı bir gelecekte yüzüne bakan olmayabilir. Özellikle revize edilen Gana anlaşmasında Favök düşüşü yüksek olursa işler daha da kötüleşebilir. 3. çeyrek bilançolarına ve haber akışına göre Odas’ın enerjide rakibi yok gibi.

8. Herkese hayirli olsun. Yarin cok hizli bir fiyatlama bekliyorum.

Sayfa 64/248 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •