Sayfa 640/807 İlkİlk ... 140540590630638639640641642650690740 ... SonSon
Arama sonucu : 6454 madde; 5,113 - 5,120 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. Var bir hayalimiz.
    Vadem yok burada.
    Temettu beklentim de yok.Buyusun yeter.
    Saygilar.Sevgiler.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Aldığı tek şirket 180 milyon dolar denmiş doğrudur ama bu şirketleri kasadaki nakitle almadı sonuçta borçla aldı ve hayli borcu var hepimizin bildiği gibi
    Benim açımdan şirketin olumlu yanı bu kadar çok borca rağmen artı yazabilmesi bu yüzden bu şirkette bakmamız gereken özsermaye karlılığı bana göre

3. -Boeing sipariş almaya başladı( 737 max), kargo uçakları daha sık kullanılıyor, insansız savaş uçakları yaygınlaşıyor, dronlar ile dağıtım giderek artacak, yerli helikopterde projedeyiz
    -otomotiv sektörü daha hafif ve dayanıklı üretim peşinde bunun yolu da kompozitten geçiyor
    -Beton güçlendirmede şehir içi raylı sistem ve yüksek hızlı tren ray altı betonlamasında kratos kullanılıyor, bu alanlara yatırım yapılacağı hükümet tarafından belirtiliyor. Limanlar için kullanılan bir ürün de var kanal istanbul yapılacaksa eğer bu ürün de bol bol kullanılabilir
    -Otomotiv satışları sorunlu kısım bu da lastik satışlarını etkiliyor burada yaşanacak düzelme oldukça pozitif olur
    -Demokratlar ve avrupa birliği karbon salınımını azaltmak için kararlar almaya devam eder, kordsa buna dünden hazır

Şuanki duruma göre 2021 in yaz aylarına doğru biriken talebin salınımı ve desteklerin sürmesiyle normalleşme beklenenden hızlı olur. Global anlamda belli bir yere gelmiş kordsaya bu piyasa değeri şuanki konjonktüre göre bile yakışmıyor ama er geç değerine geleceğini düşünüyorum.
    Yatırım tavsiyesi değildir

4.  Alıntı Originally Posted by Khvcm1 Yazıyı Oku
    Aldığı tek şirket 180 milyon dolar denmiş doğrudur ama bu şirketleri kasadaki nakitle almadı sonuçta borçla aldı ve hayli borcu var hepimizin bildiği gibi
    Benim açımdan şirketin olumlu yanı bu kadar çok borca rağmen artı yazabilmesi bu yüzden bu şirkette bakmamız gereken özsermaye karlılığı bana göre
    Şu an şirket devamlı yatırımda olduğu için özsermaye karlılığı yüksek olmaz. Bu yatırımlara karşılık artan bir borç var ancak bu şirket için mevcut borç rakamının çok sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum. En kötü olduğu pandemi döneminde yıllık 500-550 milyon lira FAVÖK yaratacak olan bir şirket için 3 milyar lira piyasa değeri bence çok düşük.

Amerikada şirket aldınız.. Değeri mi düşecek hele ki müşterin nasa Boeing olacak tonlarca para basılacak abd de ucuz şirket kalmamış eğer halka açık olsaydı fiyatı ne olurdu acaba....

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Amerikada şirket aldınız.. Değeri mi düşecek hele ki müşterin nasa Boeing olacak tonlarca para basılacak abd de ucuz şirket kalmamış eğer halka açık olsaydı fiyatı ne olurdu acaba....

2019'daki genel kurulda; "ABD'deki şirketleri tek çatı altında (kordsa inc) ABD borsalarında Halka Arz etmeyi düşünür müsünüz?" diye sormuş.."Aklımızı okudunuz" cevabı almıştım..Genel kurula katılmış olan arkadaşlar varsa hatırlayacaklardır..
    NOt: Bana sorarsanız; "Aklımızı okudunuz" oldukça güçlü bir ifade
    Daha Sonraları sürece dair bir intiba edinmek için benzer bir soruyu TV programında twitter üzerinden Sn Çalışkan'a tekrar sormuştum..
    O da, hatırladığım kadarıyla; "Önce bu şirketleri kordsalaştırmak, kurumsal kimliklerini dönüştürmeyi hedefliyoruz, ondan sonra neden olmasın" diye yanıtlamıştı..
    Şimdi..
    2021 PETKİM "SOCAR TÜRKİYE A.Ş" yabancı borsalarda halka arzı güçlü bir niyetle planlanırken, Covid sebebiyle ertelendi..
    Ve fakat aslında çoğunluğun borsalarda çok daha büyük felaketler beklentilerine karşın, Fed'in dolar kusması sebebiyle şimdi ABD Borsaları rekorlar kırıyor..Ve kanımca bu olan biten Borsaların değer kazancından çok Dolar'ın ve paraların şirketler dünyası karşısındaki itibar kaybı..
    Yani;
    Bu dolar bolluğunda özellikle ABD'de halka arz (IPO) hevesinde bir enflasyon görebiliriz..
    Ve yaaani..
    Eğer; KORDS INC'nin ABD'de halka arzı, hedeflerden biri ise..Bu hedefin anlam kazanıp, ete kemiğe bürüneceği süreçler yakınsamış olabilir...Keza Aynı şey, SOCAR TÜRKİYE ENERJİ AŞ için de geçerli kanımca...

[IMG][/IMG]

uzunca bir yorum oldu..pazar pazar kusura bakmayınız

7. Şu an şirket sürekli yatırım yapsa da özsermayesi artı
    borçlarını öderken özsermayesi yükseliyor o yüzden bakacağımız yerlerden biri yine de özsermaye
    favök de bakabiliriz ama borcu favök den fazla olursa - kar yazar
    ABD deki şirketlerin borçlarını ödüyorlar geçen sene çok kar yazmasının sebebi borçların bir sene ötelemeli olmasından ötürüydü
    Bu sene 9 ayda 247 milyon dan 215 milyon dolara düşmüş abd deki şirketlerin borcu

Umarım çok yakındır... 30 bin Dow olmuş çok da geç kalmasak iyi olurdu..
     Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    2019'daki genel kurulda; "ABD'deki şirketleri tek çatı altında (kordsa inc) ABD borsalarında Halka Arz etmeyi düşünür müsünüz?" diye sormuş.."Aklımızı okudunuz" cevabı almıştım..Genel kurula katılmış olan arkadaşlar varsa hatırlayacaklardır..
    NOt: Bana sorarsanız; "Aklımızı okudunuz" oldukça güçlü bir ifade
    Daha Sonraları sürece dair bir intiba edinmek için benzer bir soruyu TV programında twitter üzerinden Sn Çalışkan'a tekrar sormuştum..
    O da, hatırladığım kadarıyla; "Önce bu şirketleri kordsalaştırmak, kurumsal kimliklerini dönüştürmeyi hedefliyoruz, ondan sonra neden olmasın" diye yanıtlamıştı..
    Şimdi..
    2021 PETKİM "SOCAR TÜRKİYE A.Ş" yabancı borsalarda halka arzı güçlü bir niyetle planlanırken, Covid sebebiyle ertelendi..
    Ve fakat aslında çoğunluğun borsalarda çok daha büyük felaketler beklentilerine karşın, Fed'in dolar kusması sebebiyle şimdi ABD Borsaları rekorlar kırıyor..Ve kanımca bu olan biten Borsaların değer kazancından çok Dolar'ın ve paraların şirketler dünyası karşısındaki itibar kaybı..
    Yani;
    Bu dolar bolluğunda özellikle ABD'de halka arz (IPO) hevesinde bir enflasyon görebiliriz..
    Ve yaaani..
    Eğer; KORDS INC'nin ABD'de halka arzı, hedeflerden biri ise..Bu hedefin anlam kazanıp, ete kemiğe bürüneceği süreçler yakınsamış olabilir...Keza Aynı şey, SOCAR TÜRKİYE ENERJİ AŞ için de geçerli kanımca...

[IMG][/IMG]

uzunca bir yorum oldu..pazar pazar kusura bakmayınız

Sayfa 640/807 İlkİlk ... 140540590630638639640641642650690740 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •