Sayfa 643/1002 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693743 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 5,137 - 5,144 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Gerçek enflasyon karşısında ppf veya vadeli hesapta duran tl. sürekli ayda %1 üzerinde eriyor, borsa çıkıyor aylar önce aldığım hisse fonlardaki zararım hâla çıkmadı, gbc desen öyle aylardır zararda, borçlanma fonları da yine enflasyonun değerinin çok altında kalıyor. Değişkenler yine fena değil ama sonuçta biz mevduatçıyız riskli fonlardan fazla alamıyoruz.
    Ev, araba fiyatları uçmuş, döviz, altın son bir aydır öylesine biz yerimizde sayıyoruz hatta geri gidiyoruz, nasıl olacak bu iş bilmiyorum.
    ersunan kardeşim bende sizin gibi hep çekimser kalıp yaşadım. Fakat gördüm ki maalesef RİSK almadan kazanılmıyor. Haklısınız sadece ppf ler benim için hergün erimek anlamına geliyor. Biraz sepet yapmak %10 yada %20 de olsa riske girmek, inanın ppf nin zararını fazlasıyla karşılıyor.Saygılar

2. Bugün mjb yüzde 1 üzeri günlük getiri

Çok iyi başladı bu fon

3.  Alıntı Originally Posted by breakeven Yazıyı Oku
    doları aşağı bırakmıyorlar 5li çetenin talimatı var her faiz ndiriminde 1 lira yukarı atsın aşağıda sarkmasın. halkta betonları kapışssın. tl tutan perişan olsun beton almadığına pişman olsun
    Bizim halkimiz enflasyona karsi cok bilincli olmasa da en klasik yontemlerle kendine gore gardini almaktaydi bugun de aliyor ancak global enflasyonist donemlerde bu enflasyonu yenebilmelerinin sansi cok fazla bulunmuyor. Finansal okur yazarlikta olan insanlar bile su an para kazanmaktan cok paranin korunmanin bile cok zor oldugu donemleri gecmekte oldugunun farkinda ve cogumuzun turkiye + global enflasyonist ataklara karsi bir miktar fakirlesebilecegimizi bastan kabul etmekten baska care kalmiyor. Bizim su an olusan ongorulemez fiyat volatilesine karsi guvenli limanimiz bulunmamakta

Allah tek maasa kalanlarin yardimcisi olsun, onlar dislinin en fazla ezdigi kesim. Evini alamamislara ev nasip etsin zira gun gectikce imkansizlasan bir hedef halini aliyor ev almak.

TL de kalsak zaten bitmisiz

USD bir nebze hafifletse de usd bazli enflasyon da ciddi boyutlarda

Altin enflasyonist donemlerde kalkan olmasi gerekirken ons aylardir dar bir bantta kimilerine gore baskilaniyor kimilerine gore abd faizleri artinca daha da asagi salacak

Klasik yontemleri kenara birakip riskli yatirimlara yonelmek de bir tercih ancak derin sulari arastirmadan atlamamak gerekli

Her zaman SEPET yapmak en faydalisi sepet icerik oranlarini da kisisel risk istahina gore belirlenip takip etmekten baska bir sey kalmiyor

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Bugün RPD niye eksi getirdi? Dün hisse portföyü artidaydi. Borsa da artidaydi.

5.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Bugün RPD niye eksi getirdi? Dün hisse portföyü artidaydi. Borsa da artidaydi.
    10 gündür yerinde sayıyor.
    bu hafta da böyle giderse pazartesi günü vedalaşırım

6.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    10 gündür yerinde sayıyor.
    bu hafta da böyle giderse pazartesi günü vedalaşırım
    Günlük haftalık aylık performansını gönderdim. Içimden bir ses RPDnin faiz den daha iyi getireceğini söylüyor

Merhaba,

Resmi gazetede yer alan kararla #fon #stopajindirimi 31.12.21’e uzatıldı.
    Buna göre 31.12’e kadar alınan
    -Fon Sepeti (Yabancı hariç)
    -Para Piyasası
    -Kısa/Orta/Uzun Vadeli B.A.
    -Kıymetli Madenler

fonlarının stopajı ne zaman satılırsa satılsın %0 olacak

Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Günaydın arkadaşlar,
    fon sepeti fonlarında stopaj varmı?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

iki adet faiz indirimi oncesi neredeydin arkadas diye sana sormak isterim bende....

Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    herkese merhaba,
    mevduat işine son verip para piyasası fonuyla devam etmeyi düşünüyorum vade dönüşünde
    uzun süredir PPF ile çalışan arkadaşlardan olumlu olumsuz tavsiye alabilir miyim şimdiden takibe alayım diyorum
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 643/1002 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693743 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •