Sayfa 643/749 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693743 ... SonSon
Arama sonucu : 5988 madde; 5,137 - 5,144 arası.

Konu: TRCAS - Turcas Petrol

1. Yanlış hatırlamıyorsam, 2022 haziran - temmuz aylarında hala 1-1.20 tl kâr marjı vardı ve fiyatlar 25Tl nin üzerindeydi. Ona göre kısmen iyileşme var ama yeterli değil. Haberde belirtilen %10 marj daha önce yoktu veya aylarca sabit tutuldu sonradan EPDK kanuna uydu diyebilirim.

Hani demek istediğim geçen sene yaz aylarında durum daha da kötüydü ve acil önlem alınmalıydı. Anlaşılan eski marjların üzerine 1 lira daha koymuşlar. Eskiden motorin 8 lira iken 1 lira, 15 iken 1 lira ve 25 iken yine 1 lira bölüşülüyordu diye hatırlıyorum.

2. Bu ülkenin değişmez kuralı, “ ölümü gösterip, sıtmaya razı etmek”.. Bankalar, akaryakıt dağıtım şirketleri, elektrik üreticileri ve dağıtıcıları ve zincir marketler, bunların hepsi hükümetin politikalarını destekleyici marjlarla çalışmak zorunda bırakılıyor.

3. Demir / çelik verip, beyaz eşya- banka- koç grubu aldı palacan.

4.  Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Yanlış hatırlamıyorsam, 2022 haziran - temmuz aylarında hala 1-1.20 tl kâr marjı vardı ve fiyatlar 25Tl nin üzerindeydi. Ona göre kısmen iyileşme var ama yeterli değil. Haberde belirtilen %10 marj daha önce yoktu veya aylarca sabit tutuldu sonradan EPDK kanuna uydu diyebilirim.

Hani demek istediğim geçen sene yaz aylarında durum daha da kötüydü ve acil önlem alınmalıydı. Anlaşılan eski marjların üzerine 1 lira daha koymuşlar. Eskiden motorin 8 lira iken 1 lira, 15 iken 1 lira ve 25 iken yine 1 lira bölüşülüyordu diye hatırlıyorum.
    Evet bir ara iyice kötüydü, sık sık basında yer alıyordu sıkıntı. Son aylarda enflasyona benzer fena olmayan bir artış vardı. Ocak raporu gelince bakalım, son aylardaki gibi devam ediyor mu, yoksa eski sistemden olumlu/olumsuz belirgin bir fark var mı görelim.

5.  Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Demir / çelik verip, beyaz eşya- banka- koç grubu aldı palacan.
    Çimentolar da tabanlamış bugün.

BES alımlarının tamamlanmış olması odağın yan tahtalara kayması açısından iyi haber olabilir ama bizim tarafta hala bir hareket yok. İnşallah sizin dediğiniz gibi büyükler düşecek olursa biz de onlarla düşmeyiz.

6.  Alıntı Originally Posted by €vrén Yazıyı Oku
    Çimentolar da tabanlamış bugün.

BES alımlarının tamamlanmış olması odağın yan tahtalara kayması açısından iyi haber olabilir ama bizim tarafta hala bir hareket yok. İnşallah sizin dediğiniz gibi büyükler düşecek olursa biz de onlarla düşmeyiz.
    https://twitter.com/sonerkuru/status...hcWqjsjFB8dt5w

Yan tahta dediğimiz şirketlerde, boğa piyasasında getiriler çoğunlukla xu30 dan iyi oluyor. Şu an içinde bulunduğumuz likiditenin azaldığı, gün içi oynaklığın arttığı dönemde, aşırı iyimser değilim. Kısa vade de piyasanın ruh hali, şirketler özelindeki beklentilerin önüne geçiyor.

Not: Mac fondaki hisseler dahil ciddi dayak yedi.

7.  Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    https://twitter.com/sonerkuru/status...hcWqjsjFB8dt5w

Yan tahta dediğimiz şirketlerde, boğa piyasasında getiriler çoğunlukla xu30 dan iyi oluyor. Şu an içinde bulunduğumuz likiditenin azaldığı, gün içi oynaklığın arttığı dönemde, aşırı iyimser değilim. Kısa vade de piyasanın ruh hali, şirketler özelindeki beklentilerin önüne geçiyor.

Not: Mac fondaki hisseler dahil ciddi dayak yedi.
    Dünkü negatif ayrışmanın üstüne TRCAS'ın bugün de negatif ayrışması benim de hoşuma gitmedi. Düşüş trendinin sona ermesini bıraktım tepki yükselişi bile gelmiyor. Ben bu hafta başı bir hareket olur diye umuyordum. Hele dünden sonra bugün TRCAS tarafında da artık bir yükseliş gelir diye bekliyordum. Daha gün bitmedi hafta bitmedi ama şu ana kadar hayal kırıklığı oldu gidişat. Teknosa en azından bilanço sonrası her gün azar azar yükselmeye devam ediyor ve XYUZO ile XTUMY'ye kıyasla biraz pozitif ayrışmaya devam ediyor diye o tarafta beklemeye devam etmek benim al sat portföyü için daha doğru olacak belki. Neyse burada birbirimizi olumlu olumsuz etkilememek için daha fazla yazmayayım kendi tercihlerim konusunda. Gelecekte ne olacağı konusunda kimsenin bir şey bildiği yok zaten. Milyarlarca lira yöneten fonlar bile çok ciddi terste kaldılar bazı şirketlerde. Şirketlerin değeri doğrultusunda zamanla telafi olur muhakkak ama kısa vadede ne olacağı fazlasıyla belirsiz.

Sayfa 643/749 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693743 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •