Sayfa 643/1016 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693743 ... SonSon
Arama sonucu : 8127 madde; 5,137 - 5,144 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    54.300 dolardan kimse bitcoin satamaz zaten.
    Bu öyle bir psikolojik oyun ki, kimsenin eli gitmez sat tuşuna.

Psikolojik oyun dedim de, bugün 15 yaşındaki yeğenimle sohbet ettik biraz.
    CS-GO oyununda silahlara yapıştırdıkları stickerler var (sanal)
    Onlardan birkaç tane satın alıp stoklamış, çünkü değerlenecekmiş.
    Yakında sticker piyasaya verilmediğinde onları daha yüksek fiyatlardan satacaklarmış.
    Dedim "peki ya değerlenecek diye herkes şu an ihtiyacından fazlasını satın alıyorsa? piyasaya yenisi sürülmediğinde ya herkes satıcı olursa, kimse alıcı olmazsa?
    Dedi ki "aaa doğru diyosun dayı bak bunu ben düşünmemiştim"
    Dedim kaç para oynuyor bu işte?
    3-5-10 TL
    Tamam sıkıntı yok. Üç beş lira karşılığında şu an paha biçilemez tecrübeler ediniyorsun. ileride yatırım hayatında çok işine yarayacak bu tecrübeler.

Yeğeni iyi yetiştiriyoruz, daha şimdiden "greater fool theory"i falan biliyor.
    Coin işi bitmez gibi duruyor. Bir kere finans uzmanlarının bir çoğu kendini coine kaptırmış görünüyor. İş şeyh uçmaz müritleri uçurur noktasına geldi. Diğer yandan öyle düşüşleri telafi edip geri dönüş yaptı ki, yarın sabah 10 bin dolar olsa donuna kadar coin alacak dünya kadar insan var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    54.300 dolardan kimse bitcoin satamaz zaten.
    Bu öyle bir psikolojik oyun ki, kimsenin eli gitmez sat tuşuna.

Psikolojik oyun dedim de, bugün 15 yaşındaki yeğenimle sohbet ettik biraz.
    CS-GO oyununda silahlara yapıştırdıkları stickerler var (sanal)
    Onlardan birkaç tane satın alıp stoklamış, çünkü değerlenecekmiş.
    Yakında sticker piyasaya verilmediğinde onları daha yüksek fiyatlardan satacaklarmış.
    Dedim "peki ya değerlenecek diye herkes şu an ihtiyacından fazlasını satın alıyorsa? piyasaya yenisi sürülmediğinde ya herkes satıcı olursa, kimse alıcı olmazsa?
    Dedi ki "aaa doğru diyosun dayı bak bunu ben düşünmemiştim"
    Dedim kaç para oynuyor bu işte?
    3-5-10 TL
    Tamam sıkıntı yok. Üç beş lira karşılığında şu an paha biçilemez tecrübeler ediniyorsun. ileride yatırım hayatında çok işine yarayacak bu tecrübeler.

Yeğeni iyi yetiştiriyoruz, daha şimdiden "greater fool theory"i falan biliyor.
    Satar satar biz alıyoruz hala :D

Çocuğun vizyonunu çok da elleşmeyin bence hocam, 5 sene sonra seni dinleyip sticker almadık demesin :D

3.  Alıntı Originally Posted by ÖMER GÜÇLÜ Yazıyı Oku
    O ney abi?
    Sona kalan dona kalirin inkilizcesi

4. Beyler benden baska icinde altinla ilgili kuskulari iyice artan var mi bu ekipte? Hani bu "safe haven", guvenli liman teorisi pek islemiyo sanki. Altin piyasalarla paralel hareket ettikce ben killaniyom. 2008 grafiklerine bakiyom, paralel simdiki grafikler gene paralel. Bende altini cazip kilan iki sebep var.
    Bir - "Para" (alisveris vasitasi) olmasi. Bu "favori" ozelligi. Dassakli kriz gelince "asil Karamurat benim" deyip ortaya cikma ihtimalinin yuksek olduguna inaniyor olmam. Ancak bu inancim yavas yavas azaliyo. Hic mi bi ipucu vermezsin arkadasim((PATTT diyemi cikacan, $5000/oz mu olacan bi gecede????
    Iki - Emtia olmasi. Bu "plase" ozelligi bence. Enflasyona paralel artar azalir falan. Ama dedigim gibi plase bu. Eger emtia tutacaksam,oooo dunyalar kadar emtia var. Onlari tutarim.
    Bu arada, HKM gibi degerli abilerimiz "gumus cikar, altini surukler" diyolar sik sik. Bu mevzuda biraz kafam karisik. Soleki;
    Simdi gumus cikisini, "Emtia" ozelligine baglama egilimi var yorumlarda. Eyvallah, aklima yatiyo. Ancak, altini neden tarihi oranlarina sadik kalarak (40ta 1, 80de bir arasi diyelim) pesinden suruklesin ki gumus? Altin/gumus tarihi oran araliginin sabit yakin / istikrarli olmasi ikisininde "Para" olma ozelligine dayaniyor, "Emtia" olma ozelligine degil. Mesela emtia olarak gumusun cok daha fazla kullanim sahasi olmasi / tuketilmesi gumusun fiyatini ucurur. Tamam da altin niye ucsun, eger "Para" ozelligini yitirecekse?
    Baska bi mevzuda "Para basma"nin direk olarak orta/uzun vadede "enflasyon" yaratacagi inanisi. Bu iki kavram arasinda da (Para Basma / Enflasyon) USD ozelinde oleee bi dimdirek baglanti oldugu konusunda suphelerim var, yada tarihi veriler tam oyle gostermiyo. Neyse bunlar bayagi derin mevzular. Bendeki sesli dusunme, bunlar kazik sorular ama, yazalim paylasalim dimi.

Geçen şant manukyanın videosu vardı. Yanlış anlamadıysam, altının yükselmesi için enflasyonla, tahvil faizleri arasındaki makasın daralması yani reel faizin düşmesi gerekiyor dedi. Eğer enflasyon yükselmeye devam eder, fed bu geçiçi deyip faizlere müdahale etmezse altında oyun başlar gibi görünüyor. Ama şu hali ile umut vermiyor.

O egeli ben değilim

6. Yma Sumac - Gopher... İnca prensesine bin selam ediyoruz bu sesin önünde şapkamızı çıkarıyoruz..

7. Temsilciler Meclisi, Senato'nun kendi versiyonunu kabul ettiği 1,9 trilyon dolarlık Corona virüsü teşvik paketini Çarşamba günü oylamaya hazırlanıyor. Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Pazartesi günü yaptığı açıklamada paketin görüşülmesi ve onaylanması için Senato’dan gönderilmesinin beklendiğini söylemişti. Tasarı Salı günü (9 Mart) Senato’dan Temsilciler Meclisi’ne gönderildi.

Temsilciler Meclisi çoğunluk lideri Steny Hoyer tasarının Çarşamba günü sabah 9.00’dan itibaren ele alınacağını bildirdi. Paket Temsilciler Meclisi’nde onaylanmasının ardından Demokrat Başkan Joe Biden’a için gönderilecek. Biden’ın imzasıyla tasarının bu haftanın ilerleyen günlerinde yasalaşması bekleniyor.

Teşvik paketi ABD’de 1960’lı yıllardan bu yana görülen en geniş kapsamlı yoksulluk karşıtı önlemleri içeriyor.

8.  Alıntı Originally Posted by hosan Yazıyı Oku
    Temsilciler Meclisi, Senato'nun kendi versiyonunu kabul ettiği 1,9 trilyon dolarlık Corona virüsü teşvik paketini Çarşamba günü oylamaya hazırlanıyor. Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Pazartesi günü yaptığı açıklamada paketin görüşülmesi ve onaylanması için Senato’dan gönderilmesinin beklendiğini söylemişti. Tasarı Salı günü (9 Mart) Senato’dan Temsilciler Meclisi’ne gönderildi.

Temsilciler Meclisi çoğunluk lideri Steny Hoyer tasarının Çarşamba günü sabah 9.00’dan itibaren ele alınacağını bildirdi. Paket Temsilciler Meclisi’nde onaylanmasının ardından Demokrat Başkan Joe Biden’a için gönderilecek. Biden’ın imzasıyla tasarının bu haftanın ilerleyen günlerinde yasalaşması bekleniyor.

Teşvik paketi ABD’de 1960’lı yıllardan bu yana görülen en geniş kapsamlı yoksulluk karşıtı önlemleri içeriyor.
    Biden, perşembe günü ulusa sesleniş yapacakmış. Büyük ihtimal, o sesleniş öncesi yasalaşır. Ama bu olay, 1 günde altını roketletmez çünkü herkes bu olayı biliyor ve aylardır masada olan bir durum.
    Uzun vadede ise emtia fiyatlarını destekleyeceği kesin.
    Yatırım tavsiyesi değildir! Yanılma ihtimalim her zaman vardır!

Sayfa 643/1016 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693743 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •