Sayfa 644/671 İlkİlk ... 144544594634642643644645646654 ... SonSon
Arama sonucu : 5368 madde; 5,145 - 5,152 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,923
    arkadaşlar milletin gazına gelip arbitrajda böyle para var opsiyon bağladım şöyle para ver diyenlere inanmayın
    .Şurdan al burdan ver diyenlerin alayı hayatında bir kere kaldıraç kullanmıştır oda bir tarafına girmiştir oturmuştur yerine.Uyuz oluyorum bu tiplemelere.

Burada konu şu verdiğin para aldığın para çiftinde faiz farkları her zaman olur. Bundan her halükarda makastan etkilenmemek için kuruma çalıştığı para birimini gönderirsin konu kapanır. Ama arbitraj yapacak isen kuralları bilmek değil hergünki kuralları hatta saniyelik bilmen lazim.

Biz zaten patentli uzak durulması gereken pariteyiz bir gecede yüzlerce hesabı swapları %1000 yükselterek patlatmış bir ülkeyiz.
    sen gidiyorsun tl verip paund alıyorsun arbitraj için üzücü çok üzücü ama oyunun kuralıda bu.

Burada mevzu oluşan faiz yükü için temerrüt çalıştırıp buraya tebligat gelirmi.
    ingiltere de bir kurumdan arkadaşım bunu yaşadı ciddi bedel ödedi.

Acilen bu arkadaşın bir hukuki destek alması şarttır.

merdiven altının güzel yani eksi bakiyede konu kapanır.
    bu tip kurumlarda bu risk her zaman var.

geçmiş olsun hepimizede ders olsun tekrar.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

2. Doğru tabi. Arkadaşın tecrübesini bilmiyorum. Fakat gönderdiği dosyayı pc'ye indirip açmadım,
    önizleme ile drive üzerinden kabaca görebildiğim kadarıyla fazla sayıda (cidden fazla) alım satım var.
    Şu aşamada yardımcı olmaya çalıştım anladığım kadarıyla. Ama zaten benim de hakim olduğum bir işlem şekli değil bu.
    Bu nedenle her defasında belirttim "anladığım kadarıyla" diye.

8 haziran Perşembe son işlem görünüyor. Takas aslında gerçekleşmiş olmalıydı. Arada benim atladğım bir tatil var mı bilmiyorum. Tatiller settlement tarihini değiştiriyor. Bir de IBKR böyle durumlarda önce Alert mesajı, sonrasında Warning mesajı gönderiyor sanırım. Ardından da pozisyon kapatıyor. Trade Desk ile görüşmek gerek bence. Zaten kendisine de yazdım Trade Desk ile görüş diye. Ben de bekliyorum sonucu? Bakalım ne olacak?

Ben kendim bildiğim işlemi bile öncesinde ve sonrasında kontrol ederek gerçekleştiriyorum. Bilmediğim işlerde bunu yapmazdım sanırım. Bekliyoruz bakalım bilgilendirme geçerse biz de öğreneceğiz.

3. Burada faiz oranları var
    TRY de faizler %200ler civarında
    Yüksek ama bu duruma getirecek kadar yüksek mi 3-5 günlük trade için emin değilim.

https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=701

4.  Alıntı Originally Posted by naim_39kk Yazıyı Oku
    TRY'den 5k USD dönüşümü yapmak sitediğimde aşağıdaki gibi uyarı geldi ekrana

"BUY 5K USD.TRY Forex" Your order is rejected. Your account has negative Net Liquidation Value, and is subject to liquidations. If you wish to place a closing trade please contact the Trade Desk.
    Teşekkür ederim Sn. Shiva.

5. Ibkr'den hiçbir şekilde geri dönüş alamıyorum. Bana 448mio tl kredi kullanmışsın diyorlar ama bu kadar krediyi bana nasıl verirler hiç mantıklı gelmiyor.
    Evet, işlemlerim çok fazla, arbitraj işlemi olduğu için, sürekli aynı işlemleri yapmıştım. Takas günü olayını da neden uyarı olarak karşıma çıkmadı ya da 448mio tl krediyi bana nasıl verdiler bunu da hiç anlayamıyorum. Kaldıraçlı işlem de yapmadım. Bu kadar yüksek kredi tahsis edilmiş gibi gösterilip resmen soygun yapıyolar. Başka bir açıklaması yok.

6.  Alıntı Originally Posted by naim_39kk Yazıyı Oku
    Ibkr'den hiçbir şekilde geri dönüş alamıyorum. Bana 448mio tl kredi kullanmışsın diyorlar ama bu kadar krediyi bana nasıl verirler hiç mantıklı gelmiyor.
    Evet, işlemlerim çok fazla, arbitraj işlemi olduğu için, sürekli aynı işlemleri yapmıştım. Takas günü olayını da neden uyarı olarak karşıma çıkmadı ya da 448mio tl krediyi bana nasıl verdiler bunu da hiç anlayamıyorum. Kaldıraçlı işlem de yapmadım. Bu kadar yüksek kredi tahsis edilmiş gibi gösterilip resmen soygun yapıyolar. Başka bir açıklaması yok.
    Sn kentufunda belirttiği üzere profesyonel destek alın. Normalde diğer arkadaşlarında belirttiği üzere form doldurtan, gelir belgesi isteyen bir kurumun bu kadar yüksek miktarlı işlem yaptırması bir yerde bir terslik olduğu anlamına geliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    arkadaşlar milletin gazına gelip arbitrajda böyle para var opsiyon bağladım şöyle para ver diyenlere inanmayın
    .Şurdan al burdan ver diyenlerin alayı hayatında bir kere kaldıraç kullanmıştır oda bir tarafına girmiştir oturmuştur yerine.Uyuz oluyorum bu tiplemelere.

Burada konu şu verdiğin para aldığın para çiftinde faiz farkları her zaman olur. Bundan her halükarda makastan etkilenmemek için kuruma çalıştığı para birimini gönderirsin konu kapanır. Ama arbitraj yapacak isen kuralları bilmek değil hergünki kuralları hatta saniyelik bilmen lazim.

Biz zaten patentli uzak durulması gereken pariteyiz bir gecede yüzlerce hesabı swapları %1000 yükselterek patlatmış bir ülkeyiz.
    sen gidiyorsun tl verip paund alıyorsun arbitraj için üzücü çok üzücü ama oyunun kuralıda bu.

Burada mevzu oluşan faiz yükü için temerrüt çalıştırıp buraya tebligat gelirmi.
    ingiltere de bir kurumdan arkadaşım bunu yaşadı ciddi bedel ödedi.

Acilen bu arkadaşın bir hukuki destek alması şarttır.

merdiven altının güzel yani eksi bakiyede konu kapanır.
    bu tip kurumlarda bu risk her zaman var.

geçmiş olsun hepimizede ders olsun tekrar.
    Geçen seneydi galiba adamın birisi kaldıraçlı hesabını patlatıyor Amerika'da, reddit'e konu açmış ve demiş ki:

"Hesabım 100 bin dolar eksiye düştü, telefondan app'i sildim sizce beni bulabilirler mi?"

Büyük ihtimal troll başlıktı ama baya gülmüştüm hala da komik geliyor

Kaldıraçlı işler böyle, birileri ütülecek ki birileri de zengin olsun.

Uzun vadeci olun temettü yeyin diyince beğenmiyorlar tabi sen ne anlarsın m.q boomer'ı diyorlar. Sen istediğin kadar anlat kaldıraç kullanmayın, margin hesapla oynamayın ne yaptığınızı bilmiyorsanız diye bir taraftan giriyor öbür taraftan çıkıyor sanki burada başçavuşun eşşeği ossuruyor

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,923
     Alıntı Originally Posted by naim_39kk Yazıyı Oku
    Ibkr'den hiçbir şekilde geri dönüş alamıyorum. Bana 448mio tl kredi kullanmışsın diyorlar ama bu kadar krediyi bana nasıl verirler hiç mantıklı gelmiyor.
    siz daha ilk işlemde %90 ne amaçla o platform başında oturduğunuzu biliyor.
    Soygun konusu doğru çünkü işleri bu.

Bir konu daha var Türkiye de ofisleri olmadığı için sadece tebligat gönderip korkutma yapabilirler deniliyor.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

Sayfa 644/671 İlkİlk ... 144544594634642643644645646654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •