Onemli Gunler Banner
Sayfa 646/1002 İlkİlk ... 146546596636644645646647648656696746 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 5,161 - 5,168 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Enflasyonist ülkede yeterince beklerseniz borsa yükselir.

Bir arkadaş vardı sürekli."TL bir ilizyondur" yazan. Nerelerde kim bilir.

2.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Enflasyonist ülkede yeterince beklerseniz borsa yükselir.

Bir arkadaş vardı sürekli."TL bir ilizyondur" yazan. Nerelerde kim bilir.
    Tam buna benzer bir şey yazacaktım. Enflasyonun böyle olduğu bir ülkede, her şekilde bir vadede yükselecek. Dolar bazında diplerdeyiz ama tl bazında tarihi zirveyi test edeceğiz neredeyse. Böyle tuhaf durumlar olabiliyor. Yani endeksin çok arttığı falan yok reel olarak hala son 15 yılın en düşük değerlerindeyiz. Yabancısız da reel bazda yükseliş olmaz. TL bazlı eğleniriz.

3-4 gün sonra endekste tarihi zirve, ülke şahlanıyor, almanya bizi kıskanıyor manşetleri gelir malum basından. son 5 yılda tl bazında getirisi bile %50 değil oysa ki. resmi enflasyonu çıkarsan %10 eksisi var.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3. Sn. Pit cevap yazdım ama mesaj kutunuz doluymuş.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Sn. Pit cevap yazdım ama mesaj kutunuz doluymuş.
    şimdi müsait sn hellistheothers
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5. CCOLA da karanlık oda faciası,
    hesaplama yanlış değilse,
    MAC endeksin oldukça altında kapatmış görünüyor,
    + 0.47.

6.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Şahsi görüşüm, 1200'leri 3. kez deneyişimiz olacak, bir kere de olmasa da geçeriz diye düşünüyorum. Ondan sonrası hızlı gelir ancak 1250 civarı düzeltme gelir ve bu kez de 1200'ler destek olarak test edilir gibi geliyor. Benim bu senaryo için vadem 6-9 ay arası ki koronanın dünya gündeminden çıkacağını düşündüğüm süredir bu. Bu süreçte 1150'ler, belki 1120'lere git geller olabilir. 1120 altına dönmedikçe yukarıda bahsedilen hedeflerin çok rahat görülebileceğini düşünüyorum.
    görüşlerinize katılıyorum, 1182 de ufak bir direnç görebiliriz, (sarı kanaldan yeşil kanala geçerken)
    sonrasında 1200 ü geçmek isteyecektir. 3. deneyişte geçilir sonrasında 1250 lerde bayağı yüklü alım gelmeli...
    https://invst.ly/sfqz8

ytd

7. eıb + 0.1089
    KIS - 0.37

8. Mps % +1.92 / 2,19999

Sayfa 646/1002 İlkİlk ... 146546596636644645646647648656696746 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz