Sayfa 646/784 İlkİlk ... 146546596636644645646647648656696746 ... SonSon
Arama sonucu : 6265 madde; 5,161 - 5,168 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    https://twitter.com/mehmetcala/statu...N_jph4EVb9kvxA

Ne guzel bir operasyon gunu degil mi !! Umarim tahminim dogrudur , bir anda #tkfen etiketi altinda Katar ile alakali islerle alakali paylasimlar baslarsa yazdigim senaryo dogrudur diyecegim , Tamamen tahmindir kimseyi etkilemek degil amacim sadece beyin firtinasi
    https://www.trthaber.com/haber/gunde...or-715795.html
    Haber doğru dikkatimi çeken şey planlı bir ziyaret değil gibi en eski haber dün girilmiş. Analist toplantısında alacak tazmini için Dünya Kupası öncesi söylenmişti. Tarihler tutuyor bir haber gelirse olağan dışı olmaz.

2. Sirket ile son konusmamda o konunun hala suruncemede oldugu soylendi. Alacak beklentilerini bence bir kenara koyma vakti geldi, 6-7 sene once Azeri Stadinin 50-60 milyon dolarini alamayanlar bunlari mi alacak . Caldilar iste gozumuzun icine baka baka . Alinirsa da cuzi miktar aldik der gecerler kac kisi biliyor 400 milyon soktuklarini . 30 milyon alsalar Twitter da keklikler sirketi over alacak alinmis diye davul zurna calar

3.  Alıntı Originally Posted by the_wave Yazıyı Oku
    Ben de aynı şeyi düşünüyorum. KAP şimdi yerine oturdu.
    Acaba bizim bildiğimiz dışında yüksek bir satış mı oldu

Şirketin bilançosu sızınca acaba açığa satış vs mi oldu ?

Bir gariplik var

Kap + bugün

4. Bilanco beklenti altiysa da daha bugunden boyle hunharca satilmaz ; once yukari verir mallandirir oyle satarsin . Buyuk operasyon geliyor bence sirkete !!

5. Bence de
    Bu hareket işgyo onun hareketine benziyor
    Tavan serileri her an başlayabilir
    Yatırım tavsiyesi değildir

6. eğer Q3 finansalları kötü gelirse firma yönetiminin görüntüsü şu olur:
    1-bilanço sızdı (bir kez daha),
    2-tüm yatırımcılara, "gübrede işler iyi gidiyor, inşaatta da zarar provizyonları son buldu..." dediler. bu durumda yatırımcıyı yanıltmış olma durumuna düşerler (bir kez daha)..
    3-bankanın da dediği gibi: öngörülemezlik zirve yapmış olur..

her üçü de yönetim değişikliği gerektiren zaafiyettir. görüşüme göre (ki muhtemelen 1 yıl evvel de yazdım); tek, güçlü ve aldığı kararların hiç birinde bypass edilemeyecek bir liderlik gereklidir. 8-10 tane ortakın neredeyse icracı olduğu bir ortamda profesyonelin idare erki zayıf olur.. şöyle düşünelim: hakim ortaklardan biri CFOya "Q3 nasıl kapancak?", diye sorsa CFO cevap vermeyecek mi? hiç zannetmiyorum.. bu bilgiyi alan ortak dışarıya sızıntı yaparsa üzerinde ne gibi bir yaptırım var? fiilen hiç!

eğer ki Q3 iyi gelirse:
    1-yönetime olan güven güçlenir,
    2-bugünkü düşüşü daha farklı yorumlama ihtiyacı olur..

her halükarda finansallara az zaman kaldı. UVli bir yatırımcı olarak hisseden çıkmamı gerektiren bir durumum yoktur.

7. Sayin Maslak

Cok haklisiniz ama bilanconun net sizdigini artik cumle alem biliyor. Ali Pandiri yeme operasyonu Tekfen Insaat grubunda ve sirket ici bazi isimlerin kontrolunde nasil yapilir . Insaata zarar yazdirilarak!!! Ali Pandir o kadar cikip konustuktan sonra analistlere bunun hesabini veremez ve istifa eder . Insaat in zarar getirecegi ne yazik ki bu gunku hareket ile kabak gibi belli oldu tipki 2021/12 de subatta bilanco oncesi anlamsiz dususler gibi . Ama su borsa Istanbul dan gelen talimat uzerine Kap atilmasi olayi beni pozitif manada bir operasyon hazirligi olmasi yonunde umutlandiriyor . Sonucta insaat zarar yazsa da 1.6 milyar falan 3 ceyrek kar gelecek .

8.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Sayin Maslak

Cok haklisiniz ama bilanconun net sizdigini artik cumle alem biliyor. Ali Pandiri yeme operasyonu Tekfen Insaat grubunda ve sirket ici bazi isimlerin kontrolunde nasil yapilir . Insaata zarar yazdirilarak!!! Ali Pandir o kadar cikip konustuktan sonra analistlere bunun hesabini veremez ve istifa eder . Insaat in zarar getirecegi ne yazik ki bu gunku hareket ile kabak gibi belli oldu tipki 2021/12 de subatta bilanco oncesi anlamsiz dususler gibi . Ama su borsa Istanbul dan gelen talimat uzerine Kap atilmasi olayi beni pozitif manada bir operasyon hazirligi olmasi yonunde umutlandiriyor . Sonucta insaat zarar yazsa da 1.6 milyar falan 3 ceyrek kar gelecek .
    Sayın Maximetu,

izleyelim.. umalım Q3 iyi gelsin ve iyimser senaryo gerçekleşmiş olsun.. Q4 de iyi gelirse, zaten her fısatta belrititğiniz, "Q4te iyi bilanço görmeden inşaatta zararların bittiğine inanmam" dediğiniz risk de bertaraf olmuş olur..

Onun üzerine bir kaç iyi haber; alacak tahsilatları, yeni yatırım, toros için belki ortaklık vb gibi daha iyi haberleri bekliyor oluruz ve fiyatlamanın önü çok açılır.

şirketin adil değerinin bist değerinin çok önünde olduğunu görüyorum.. o nedenle de UV bekleyeceğim; yeter ki, şirketin inşaat dışı işi hakkında radikal ve kalıcı kötü gelişmeler olmasın.

Sayfa 646/784 İlkİlk ... 146546596636644645646647648656696746 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •