Sayfa 647/1252 İlkİlk ... 1475475976376456466476486496576977471147 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 5,169 - 5,176 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    o filmide izledim onun konusu dev depremlerle kıtaların tusanamiler altında kalması orda dev gemiler yapılıyor yok benim izledigim 90 lı yıllardaydı netten tarattım ama yok kaldırılmıs yasaklı film olarak gecmis olmalı... 2012 olsa su an hala ergen bir cocuk olurum
    oyuncularının isimlerinden hatırladığın varsa oradan da bulunabilir
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

2.  Alıntı Originally Posted by faruko Yazıyı Oku
    Bunu ben de merak ediyorum doğrusu. Sanırım kaldıraç mekanizması ile az para ile çok iş yapıyorlar.
    valla anlamadıgım bir konu .. foreksciler ve bankacılar bilir haralde .

3.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    simdi birde merak ettigim ama cozemedigim konu : doviz de yuksek oynaklık genelde singapur japonya ve ingiltere uzerinden yapılıyor ama nasıL? dolar duserken dolar bozup tl alıyorlar oyle dusuyor da ....peki dolar yukselirken tl getirip dolar mı alıyorlar ?? doları bu kadar zıplatmak icin gemi dolusu tl gerekmez mi bu durumda ? tl mi basıyor bu adamlar ..o kadar cok tl var mı yahu turkiyeden baska bir ulkede ? yoksa sadece bilgisayar ekranlarından mı oluyor bu is ...bizim yurt icindeki sistemden ayrı baska bir sistem mi yurt dısı para sistemi ..gercekten bilmedigim icin duz mantık ....
     Alıntı Originally Posted by faruko Yazıyı Oku
    Bunu ben de merak ediyorum doğrusu. Sanırım kaldıraç mekanizması ile az para ile çok iş yapıyorlar.
    Bu tek başına yeterli olmaz. Açık piyasa ekonomisinde döviz spekülatörünün eline nispi olarak ucuz TL borçlanma imkanı veren bir kurum gerekli. Yani spekülatör ve manipulatörleri dövizin spekülatif olarak zorlanabilecek artış potansiyeli ile orantısız ve düşük bir faiz oranı ile cesaretlendiren kurum işin asıl sorumlusudur.
    Bu kurum ayrıca kendisine tanınan bu imtiyaz ile yerel para biriminin fiyat istikrarından da sorumludur. Bu tür kuvvetli bir ceza enstrumanının bu kuruma verilmiş olmasının da nedeni budur.
    Döviz merkez bankasının açtığı nispi ucuz likidite imkanı ve miktarı ile yükselir. Bu imkanı daraltması ve likiditenin maliyetini pahalılaştırması ile düşer.

Paranın itibarını ve itimadını savunacak öncelikli kurum merkez bankasıdır. Dövizin spekülatif artış potansiyeli çok yükseldiğinde , bu potansiyeli korkutacak ve cezalandıracak faiz oranını uygulamakta imtina etmek aslında sarı öküzü vermektir. Zira bu durum spekülatif atak yapan için ciddi bir gelir sağlar bu nedenle her zaman spekülatör bu konuda tahrik edilir. Bu tahrik altında eğer otorite kurumları cezalandırma ve engelleme enstrumanlarını devreye sokmazlar ise spekülatör sonsuz bir döngü içinde alabileceği maksimum kaynağı alana kadar durmaz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4. Damat dün açıklamayı 11 de yapacaktı,

saat 15.00 yaptı açıklamayı

dişe dokunan bir açıklama yok idi,
    masal anlattı...

ancak toplantı sonrası iş insanlarına mikrofon uzatılınca,
    hepsi bir ağızdan
    çok güzel,doyurucu,tatmin olduk,beklediğimiz buydu
    şeklinde açıklamalarda bulundu....

ama yüzleri öyle demiyordu.

tehdit ve şantaj mı vardı,

yoksa basın toplantısından önce
    iş insanlarına teminat mı verildi

yada bizlerin bilmediği,açıklaması paniğe yol açacak konulardan mı bahsedildi...

benim tek algıladığım
    bizlerden bir şeyler saklandığı.....
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

5.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    oyuncularının isimlerinden hatırladığın varsa oradan da bulunabilir
    hatırlayamıyorum 25 yıldan fazla ...sima olarak hatırlarım insanları ama isim olarak hatırlayamıyorum ..2012 filmin deki basrol oyuncusunun ismini daha hatırlamam ama guzel filmdir efekler falan adamlar yapmıs yani ..bizim ulkede boyle bir film yapılabilecek mi aceba onda bile hindistan seviyesindeyiz ....sanırım en iyi bilim kurgu filmimiz gora olmustur bugune kadar herkese hayırlı gunler gidip sahil gezintisi yapalım biraz sizede tavsiyemdir bu kadar cok takılmayın para islerine su akar yolunu bulur demisler ....forumdan tanıstıgım bir abim gecenlerde vefat etti elinde 800 k lik hisse senedi vardı ....yani bos arkadaslar eninde sonunda 2 metrelik o cukura girecegiz ..

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu tek başına yeterli olmaz. Açık piyasa ekonomisinde döviz spekülatörünün eline nispi olarak ucuz TL borçlanma imkanı veren bir kurum gerekli. Yani spekülatör ve manipulatörleri dövizin spekülatif olarak zorlanabilecek artış potansiyeli ile orantısız ve düşük bir faiz oranı ile cesaretlendiren kurum işin asıl sorumlusudur.
    Bu kurum ayrıca kendisine tanınan bu imtiyaz ile yerel para biriminin fiyat istikrarından da sorumludur. Bu tür kuvvetli bir ceza enstrumanının bu kuruma verilmiş olmasının da nedeni budur.
    Döviz merkez bankasının açtığı nispi ucuz likidite imkanı ve miktarı ile yükselir. Bu imkanı daraltması ve likiditenin maliyetini pahalılaştırması ile düşer.
    tesekkurler sayın rxpu teknik konularda sizden birseyler ogreniyoruz

TL' yi dovizi verip tl yi alarak yani swapla yapıyor olabilirler.TL olmadan dolarTL alamazsınız.buda buyuk paralarla olur bence.milyarlık işlemlerle...Bunu önlemek mümkün değilmi.?
    ekonomik verilerinizi düzelterek elbette mümkün.olur enflasyon, cari açık, butce açıgı cillop gibi olursa tabiki mümkün. .ceylan gibi olacaksınız.al benisi olan bir ülke...daha önce yazdım o ülke nasıl olmalı....

8.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    tesekkurler sayın rxpu teknik konularda sizden birseyler ogreniyoruz
    İnanın bana ben de forumdan öğrenip kendimi geliştiriyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 647/1252 İlkİlk ... 1475475976376456466476486496576977471147 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •