Sayfa 647/916 İlkİlk ... 147547597637645646647648649657697747 ... SonSon
Arama sonucu : 7324 madde; 5,169 - 5,176 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Sanırım 99 milyon Argege aktarıp 1 milyon kar aciklamazlar.
    Büyüyen sirketlerin nasıl bir yol izledikleri açık zaten. Bu nedenle değişik kıstasları birleştirip beklentiler oluşturuyoruz Sn.Usta.
    Ytd.

2. Aslında yazılım şirketlerinin büyümeleri hasılatla ölçülür. Bu konuda haklısınız Sn.Usta. Zaten hasılatın artmasıyla karın da katlanarak arması beklenir.
    Ancak, ülkemiz özelinde yatırımcıların geleneksel davranışlarını da göz ardı etmemek gerekir diye düşünüyorum. Sonuçta borsadaki tek gerçek şey yatırımcı davranışları. Tüm sistem bunun üzerine inşa ediliyor. Aracı kurum araştırmalarından, borsa forumlarına, tv'lerde, borsa muhabbetlerinde büyüme, "Karını artırma" ve "düşük F/K (F/K'nın düşmesi)" ile ifade edilmekte. O yüzden ben artık şirketin Ar-ge ve satış pazarlama masraflarını karda hatrı sayılır bir büyümeye müsade edecek şekilde düzenlemesi gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta hisse sahipleri şirketin geçici ortaklarıdır ve yaptıkları yatırımın karşılığını almak en doğal haklarıdır. Bu da tüm diğer alt başlıklardan ziyade ancak ve ancak hisse fiyatının artması şeklinde oluyor.

3. Sonucta diyelim ki 100 milyon kar yapti, ne yapacak bu parayi, bir sekilde kullanacak degil mi? Yani ya ar-ge urunu alacak ya da pazarlamaya aktaracak. Yani bu sene olmasa da gelecek senenin pazarlama ve ar-ge'sinde agresif bir sekilde kullanilacak o para.

Temettu verecegini dusunmuyorsaniz eger.

Gerci Kront bu, temettu verir mi verir, oradan gelen para ile biraz daha hisse alabilir onceki temettude oldugu gibi. Hic bir seye olamaz diyemiyoruz.

Ben 100 milyon kar gelecegini sanmiyorum. Gelirse sevinirim

Yatirim tavsiyesi degildir

4. Gün ve Haftanın sonu...

5. 2 gündür karanlık odada bişiler oluyor. Hayra yoralım bari. Gün içi utanıyor demek ki.

6. 2020 yılı karı yaklaşık 10 milyon.
    2021 yılı karı ise 35 milyon. 3,5 kat.

Bu oranda bir büyüme olmasın. Pandemi etkileri, yeni ürünler gibi girdiler oldukça fazla sonuçta.

Bu yılki yeni siparişler geçen yılki kadar olsun. (Bu durum, bu sektörde ve bu dönemde büyük bir başarısızlıktır bana göre.) Eski anlaşmalar da aynen devam etsin.

Bu durumda, son çeyrek cirosu, geçen yıl son çeyrek cirosunun dolar/TL artış oranı kadar üzerinde olmalı değil mi? Sonuçta sütçü, peynirci bile dolar artışı kadar zam yapmadı mı ürünlerine? Ayrıca, şirket sürekli pandemiyi bahane edip, sonrasında tüm olumsuzluklarını iliklerimize kadar hissettiğimiz bu pandemi sürecinin avantajlarını (uzaktan çalışma vs.'den dolayı) süreç sonrasında yaşayacağız demiyorlar mıydı?)

2020 dolar kapanışı 13,32 TL.
    2021 dolar kapanışı 18.69 TL. 1,4 katı. Hasılatın, ARGE'nin, satış pazarlamanın ve karın bu oranda arttığını düşünürsek, bu durumda son çeyrek karı yaklaşık 44 milyon, yıllık kar ise yaklaşık 80 milyon TL olur.

Hiç ilerleme olmadan 80 milyon TL. Peki pandemi döneminde büyük umutlar bağlanan, pandemi sonrası etkilerin görüleceği/görüldüğü 2022 yılı bu kadar boş mu geçti? Yeni satışlar 2021 ile aynı mı? Havelsan, U fone, Vodafone Türkiye, yeni Gartner değerlendirmeleri, İş Bankası, Kuveyt Türk, Anadolu Efes, bunların hiçbiri geçen yıl yoktu. Bir kısmı 3. çeyrek karına yansıdı. Geleneksel şekilde son çeyreğe yansıyan hasılat rakamları bu yıl yansımayacak mı?

Bu şirketin 3 liralardan bu yana yatırımcısıyım, "önümüzdeki dönemde..." ile başlayan o kadar çok bahane duydum ki. Artık bahane dinlemek istemiyorum.

Tamamen kendi değerlendirmemdir. Kimseyi olumlu ya da olumsuz etkilemek istemem. 100 milyonun altında gelecek bir kar rakamı fiyaskodur benim bakış açımdan.

7. 2020 dolar kapanışı, dolar kuru yılı 7.43 ile kapattı.

2021 dolar kapanışı , dolar kuru yılı 13,32 ile kapattı.

2022 dolar kapanşı, dolar kuru yılı 18,69 ile kapattı.

Mesela tuvalet kağıdındaki artış, 2020 sonu ile 2022 sonu arasındaki usd/trydeki artıştan çok daha fazla. Usd/try 3 kat artmış , tuvalet kağıdı ise ortalama 7-8 kat artmış.

https://twitter.com/amonslayer00/sta...74696918089728

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.

8.  Alıntı Originally Posted by Forza korfez Yazıyı Oku
    2020 yılı karı yaklaşık 10 milyon.
    2021 yılı karı ise 35 milyon. 3,5 kat.

Bu oranda bir büyüme olmasın. Pandemi etkileri, yeni ürünler gibi girdiler oldukça fazla sonuçta.

Bu yılki yeni siparişler geçen yılki kadar olsun. (Bu durum, bu sektörde ve bu dönemde büyük bir başarısızlıktır bana göre.) Eski anlaşmalar da aynen devam etsin.

Bu durumda, son çeyrek cirosu, geçen yıl son çeyrek cirosunun dolar/TL artış oranı kadar üzerinde olmalı değil mi? Sonuçta sütçü, peynirci bile dolar artışı kadar zam yapmadı mı ürünlerine? Ayrıca, şirket sürekli pandemiyi bahane edip, sonrasında tüm olumsuzluklarını iliklerimize kadar hissettiğimiz bu pandemi sürecinin avantajlarını (uzaktan çalışma vs.'den dolayı) süreç sonrasında yaşayacağız demiyorlar mıydı?)

2020 dolar kapanışı 13,32 TL.
    2021 dolar kapanışı 18.69 TL. 1,4 katı. Hasılatın, ARGE'nin, satış pazarlamanın ve karın bu oranda arttığını düşünürsek, bu durumda son çeyrek karı yaklaşık 44 milyon, yıllık kar ise yaklaşık 80 milyon TL olur.

Hiç ilerleme olmadan 80 milyon TL. Peki pandemi döneminde büyük umutlar bağlanan, pandemi sonrası etkilerin görüleceği/görüldüğü 2022 yılı bu kadar boş mu geçti? Yeni satışlar 2021 ile aynı mı? Havelsan, U fone, Vodafone Türkiye, yeni Gartner değerlendirmeleri, İş Bankası, Kuveyt Türk, Anadolu Efes, bunların hiçbiri geçen yıl yoktu. Bir kısmı 3. çeyrek karına yansıdı. Geleneksel şekilde son çeyreğe yansıyan hasılat rakamları bu yıl yansımayacak mı?

Bu şirketin 3 liralardan bu yana yatırımcısıyım, "önümüzdeki dönemde..." ile başlayan o kadar çok bahane duydum ki. Artık bahane dinlemek istemiyorum.

Tamamen kendi değerlendirmemdir. Kimseyi olumlu ya da olumsuz etkilemek istemem. 100 milyonun altında gelecek bir kar rakamı fiyaskodur benim bakış açımdan.
    👍👍👍👍👍👍👍👍👏👏👏👏👏

Sayfa 647/916 İlkİlk ... 147547597637645646647648649657697747 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •