Sayfa 655/742 İlkİlk ... 155555605645653654655656657665705 ... SonSon
Arama sonucu : 5933 madde; 5,233 - 5,240 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

Alıntı Originally Posted by Çiçek.Abbas Yazıyı Oku
    kardsim marka yatırım holdngin mahkemeye itirazını atmısın. iyi oku orda yatırımcılarmı mahkameye tasıyor yoksa yönetim kurulu mu
    yapma rezil oluyorsun
    1 Adet Hisse senedi sahibi dahi şirketin ortağıdır.
    İmtiyazlı hisseler dışında diğer ortaklarla arasında hukuki haklar yönünden hiç bir fark yoktur.

Ben bunu spk fiyatına itiraz ve mahkeme yolu açıktır diye paylaştım. Diyordun ya kurullar var ne mahkemesi, vs si diye

Yönetim kurulu dediğin hissedarlar adına şirketi yönetir. Yönetim kurulu dava edebilir hissedarlar dava edemez mi diyorsun.

Bir de sana bir soru.
    Şu forumda baktım da 20 yorum yapmamışsın. Çoğu MNDRS de.
    Yazdıklarına yorum diyorum da çoğu sataşma ve hakaret.

Madem mndrs hakkında bu kadar olumsuzsun neden sadece mndrs sayfasında yorum yapıyorsun.
    Hissedar olmadığın anlaşılıyor.

2.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Türkçe biliyoruz en azından.

Yanlış düşünmemişsin neden inkar etme gereği duydun ki?
    civarlarından olur yani hisse fiyatı buralara gelir burda öz sermaye hisse satışı vs bişeyden bahsetmişmiyim

anlatmak istediğim 15 gelmesi tahsisli fiyatı ile ilgili değil
    250 nakit girişi sayesinde hisse buralara gelir demek istedim
    oralara gelirsede tahsisli fiyatı 15 civarı olur dedim yani bir temenni
    inş da olucak
    ama 8-9-10 fiyat olsada zararımız yok bunu anlatmaya çalışıyorumda kime
    akçanın kazancı yok bu işten
    %52 yakın hissesi varmış 220 milyonluk satmış %41 kalmış
    şimdi 250 koyuyor ve max %46 hissesi olucak
    %6 hisse oranı bu işten azalmış oldu
    **satışı şirkete para koymak için yaptık dediler adam parayı koyuyor
    üstüne tarım alacağımızda baki
    e daha ne olsun

şu yaptığı tahsisli sermaye işi 20 milyon geri alımdan bence çok daha etkili ve şirkete çokda getirisi olucak daha öncede tekrarladım yatırımcıya güven barışma için şahane bir adım
    bide artık yatırımcı sunumu hazırlamaları gerekir
    Son düzenleme : tarik1234; 26-05-2023 saat: 10:11.

3.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    1 Adet Hisse senedi sahibi dahi şirketin ortağıdır.
    İmtiyazlı hisseler dışında diğer ortaklarla arasında hukuki haklar yönünden hiç bir fark yoktur.

Ben bunu spk fiyatına itiraz ve mahkeme yolu açıktır diye paylaştım. Diyordun ya kurullar var ne mahkemesi, vs si diye

Yönetim kurulu dediğin hissedarlar adına şirketi yönetir. Yönetim kurulu dava edebilir hissedarlar dava edemez mi diyorsun.
    sen şakamsn...sen sadece yöetm kurluna sorumlulk davası acabilrsin

yok 1 oy 1oymus...yonetm kurulnun hissedar olmasna bile gerek yok srket adna dava acar..madem dava acabilion git ac bakalm millet sana bi glsün

kvırma marka holdingin kapını kesip atmısın... sanki yatırımcılar dava etmiş gibi... garbim digrleride seni bis biliyr zannediyr

6. ortalama 9 ile satış yaptı dersek
    takas bank pp faiz oranının %35 alalım
    kasım-temmuz arası 9 ay yapar
    11 fiyat satışa göre hakkaniyetli duruyor
    ***ama 8-9-10 olsada ki ben yüksek olucağını düşünüyorum zararımız yok
    8 ile 11 arasında sadece hisse oranı %1,60 oynuyor
    umarım kısa zamanda parayı önden yatırdıklarına dair kap atarlar
    *** asıldıkıntı şirketin finansal durumu ve ülke deki finansal durum ve bankacılığa inat trenadmarkt projesinin otele çevrilme işidir
    umarım bu yanlıldan kısa zamanda vazgeçerler
    ****yapacakları bölünme ile bir gyo kurup satışta vergi avantajı sağlamaları
    1-2 yılda yapılacak satışlar menderesin borcunu azaltır buda hisse değerine çok olumlu yansır
    kısa zamanda faziler vs düşmesi imkansız zaten %50 çıkmış
    kkm 3 aylık peşin %10 fazi ödüyor devlet yıllık dolar bazlı bileşik %56 yapar tefeci bile bu faizle borç vermez daha insaflıdır
    tek sıkıntım trendmark projesinden vazgeçmeleri satışa kanalize olmaları
    her ay 5 satsalar bile yeter en kötü 20 milyon gelir şirkete düzenli nakit kazandırır borçların artışını önler ve azalmaya başlar
    dediğim gibi kısa vadeli borç oldukça yüksek
    bu faiz oranları ile krediler re finanse edilmez itfa edilmeli buda dış kaynakla yada varlık satışı ile olur en büyük belirsizlik bence trendmarkt

en kötü sat kirala yapmaları gerekir bi nefes aldırabilir
    ben olsam merkez of,s dahil her şeyi satarım şuan nakit maldan çok daha değerli özellikle borç yüksek ve kısa vadeliyse

7. Yüksek faizden kurtulmayı başaran bir kaç sektör ve şirket var aslında

1) cwene,gesan,astor,alfas gibi şirketler ön ödemeli iş prensbi ile çalıştıklarından ertelenmiş geliri şişmiş oluyor. Bu sayede hem müşterileri hem kendilerini hedge ediyorlar ve ellerinde nakit olduğundan finansmana çok ihtiyaç duymuyorlar

2) yataş,barma gibi şirketler yatırım teşvik belgesi ve ihracat yada ithal ikamesi yapıldığından ytak (yatırım teşvikli avans kredisi) alabiliyorlar.

Faizi görseniz sudan ucuz.
    Son düzenleme : Uc_kirkbes; 30-05-2023 saat: 14:40.
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

8. Menderes ödemelerinde 2. çeyrekte çok birşey görülmüyor nakit de idare eder şimdilik.

Stoklar da yerinde

Gelin ata binmiş ya nasip demiş. Bizimki de o hesap 3 ve 4 için ya nasip diyoruz
    Son düzenleme : Uc_kirkbes; 30-05-2023 saat: 14:12.
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

Sayfa 655/742 İlkİlk ... 155555605645653654655656657665705 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •