Sayfa 659/997 İlkİlk ... 159559609649657658659660661669709759 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 5,265 - 5,272 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

[QUOTE=discretus;3835262]istendikten sonra yapılabileceğini hepimiz biliyoruz.. mevzu "kral çıplak" reaksiyonunun ortaya çıkmaması.. bunu istemiyorlar..

neticede TR gibi ortadoğu ülkesi bir ülkede sigara yasağı gayet muntazam işletiliyor.. kimse şans vermemişti.. ama istendikten sonra oluyor demek ki..

Sigara yasağı nerelerde uygulanıyor komik olmayın. Mahalle içlerindeki işyerlerine bir gidin bakalım uygulanıyor mu? Trafikte araba içerine bakın bakalım uygulanıyor mu?

Vergi olayına gelince siz alacağınızı imkan varken tahsil etmek yerine, daha sonra ödersin diye hiç güvenmediğin birisine verir misin?

3. Bu millet borçtan geberirken, aysonunu zor getirirken/getiremezken vergi mi verir...Canımı mı alacaksın lan der...Gel der...

4. NOT ŞİRKETLERİ KÜRESEL ÇÖKÜŞÜ GİZLİYOR - DÜNYANIN HABERİ
    https://www.youtube.com/watch?v=Bmog-oOJ__Y

Egan-Jones, Moody's/S&P/Fitch gibi müşteriden para alıp müşteriye not veren değil abonesinden para alıp şirketlere not veren bir reyting kuruluşu...ABD'nin notunu ilk düşüren EJR'a SEC suçlamalarda bulunmuş not vermesini yasaklamış!!
    Doğru söyleyeni heryerde köyden kovuyorlar demek ki...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Bu millet borçtan geberirken, aysonunu zor getirirken/getiremezken vergi mi verir...Canımı mı alacaksın lan der...Gel der...
    Bir kredi kartının borcunu diğerine vuruyor.

Brüt gelirini eline ver. Çok önemli kısmını geri alamazsın.

Stopaj (vergi sorumluluğu) müessesinin getiriliş amacı da bu zaten.

Konuyu münazara haline getirip burada kaz*****n dediği şekle uyulacakmış gibi bir heyecan ve ısrar var Sn discretus'un yazışmalarında.

Oysa bu konu şu içinde bulunduğumuz durum itibariyle (ekonomik sosyal vs) onun dediği şekilde halli neredeyse imkansız.

Vatandaşın zaten başı başka borçlardan belada. Böyle bir topluluğa bir de vergi emanet etmek kediye ciğer emanet etmek gibi bir şey.

6. Eskiden durum neydi
    Bankalar sermayesi miktarınca swap yapabiliyordu..
    30Milyar toplam sermayeleri varsa 3 tl dolarda 10 milyar dolar eder bu.
    Şimdi dolar 2 katı swaplar 2018 ağustosda yüzde 25 ile sınırlandı..
    Bu da 1-2 milyar dolar bile etmez artık..
    Mart ayında bunu da vermeyeceksiniz dediler..
    Dolarda artık tek oyuncu (patron) MB durumunda..
    Tahvil piyasasın da yeni borçlanma yapılmıyor MB yedek akçeleri falan idare ediliyor..
    Orada da 10yr larda falan in cin top oynuyor zaten gün içi en aktif tahvil 2 yr orada da devlet bankaları falan biraz alım yaptı mı faiz düşüyor..
    Borçlanma da düşünülmediği için gelirleri artırmak lazım ..= Vergi..
    Dolar da derinlik olmadığından yukarı aşşa bütün hareketleri çeken de çektiren de MB..100 200 Milyon dolar yetiyor da artıyor bile..
    Ekim bitiyo Banka sendikasyonlarından pek ses seda yok gibi..
    Şirketler de dolar borçluluklarını düşürme peşindeler..
    Cari açık nerede ise sıfır..
    Turizm sezonunda dolar yağdı..

MB nereye isterse doları oraya götürecektir..

Bugün beklentim bugün 200 indirmesi..
    Kasım 15 den sonra yabancı tamamen çekilir borsadan..
    Sene sonu 12.50 beklentim var..
    Mevduatlarda 9-10 lara düşer..

7. AKBNK ve VAKBN sendikasyon/seküritizasyon aldılar bu ay içinde...Açıkladılar...

08 Ekim Salı 09:02 AKBANK 810 MİLYON DOLAR KARŞILIĞI 2 DİLİMLİ 367 GÜN VADELİ SENDİKASYON KREDİSİ SAĞLADI

16 Ekim Çarşamba 16:37 VAKIFBANK 417 MİLYON DOLAR KARŞILIĞINDA 7 YIL VADELİ SEKÜRİTİZASYON FİNANSMANI TEMİN ETTİ

8. Ay sonunda bozup şirketin 2 tane 208 aracını alıcam kiralık olduğu için alımı bize veriyolar araç başı %5 kadar kar elde ederim diye avutuyorum kendimi ben tekrar dolara dönücem 2 haftalık bi süreç olabilir diye düşünüyorum ben 5,70 bozsam 6 tl den geri aldırır bu yamyamlar bende bu şans varken =((

Sayfa 659/997 İlkİlk ... 159559609649657658659660661669709759 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •