Sayfa 6616/7020 İlkİlk ... 5616611665166566660666146615661666176618662666666716 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 52,921 - 52,928 arası.

Konu: Sanat Mozaik

Alıntı Originally Posted by Terraluna Yazıyı Oku
    " Eger insanlari onyargilarindan kurtaracak bir sey yapabilirsem, kendimi olumlulerin en mutlusu sayarim. Onyargi dedigim, bazi seyleri bilmemek degil, kendini bilmemektir. " Sosyolojik Dusuncenin Evreleri
    Evet
    ve Allah sana güçlü yardım elini uzatacaktır.

" Hayatin basarisizliklarinin cogu, pes ettiklerinde basariya ne kadar yakin olduklarinin farkinda olmayan insanlardir.
    Bunu hep aklımda tutucam

Yatiriyorsun 20.000 Norvec kronunu
    yuksek faiz getirili bir hesaba
    buyuk bankalarimizdan birinde. Alti yil sonra
    bankaya gidip tami tamina aliyorsun
    35.532 Norvec kronunu. Simdi soru su: Kimden
    alinmistir bu 15.532 Norvec kronu ?

Evet bu çok derin bir soru

" Benim dusunsel gercekligim, kokleri Tanri’da, meyveleri, yapraklari, dallari bizim katimizda heybetli bir agactir. "
    Bugün baya çok yazdım ama bu da harika

6612. sayfada kestim. Yarın devam ederim.
    Sevgiler

6.  Alıntı Originally Posted by Dore Yazıyı Oku
    Bugün baya çok yazdım ama bu da harika
    Sevgili Dore,

Yorum ve paylasimlariniz icin cok tesekkur ederim

Sevgiler

7. Italyan Yeni Platoncu dusunur Marsilio Ficino'nun dogum yildonumu ( 19 Ekim 1433 )

" Kendini tani, ey insan kiligindaki tanrisal soy. / Conosci Te stessa o Stirpe Divina in vesti umane. "

" Ask hakkinda konustugumuzda, guzelligin arzusu olarak anlasilmalidir, cunku bunun icin tum filozoflarda sevginin tanimidir. / E quando noi diciamo Amore, intendete desiderio di Bellezza, perché così appresso tutti i Filosofi è la definizione di Amore. / When we speak about Love, you should understand this as meaning the desire for beauty. For this is the definition of love among all philosophers. "

" Mesela, su tasi alalim. Goruyor musunuz ? Bicimsiz bir tas parcasi, hicbir seyi temsil etmiyor. Yine de icinde bir ide sakli, bir bicim hapsedilmis duruyor. Bir heykelcinin, yavas yavas, bilincli bir tutumla, ' fazlalik ' her seyi cikarmasi yeterli olurdu; o zaman, bu tastan olaganustu bir heykel varlik kazanir, daha dogrusu ozgurlesip cikardi. Ellerimizle degil, sevgili dostlarim, zihnimizle resmeder ya da bicim veririz. "

“ Prendiamo questo sasso. Lo vedete ? È un pezzo di pietra, informe, non rappresenta nulla. Eppure qui dentro è racchiusa un’ idea, è imprigionata una forma. Basterebbe che uno scultore levasse a poco a poco, con sapienza, tutto ciò che è ' di più ' e ne verrebbe fuori, anzi, libererebbe, una statua meravigliosa. Non è con le mani, amici miei, che si dipinge o si modella, ma con l’intelletto! ”

8. Italyan ressam ( Piero di Giovanni Bonaccorsi ) Perin del Vaga'nin olum yildonumu ( 19 Ekim 1547 )

Adorazione del bambino ( Adoration of the Child, 1534 )

Madonna col Bambino, 1534

Sayfa 6616/7020 İlkİlk ... 5616611665166566660666146615661666176618662666666716 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •