Sayfa 663/896 İlkİlk ... 163563613653661662663664665673713763 ... SonSon
Arama sonucu : 7165 madde; 5,297 - 5,304 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1.  Alıntı Originally Posted by Sarahode Yazıyı Oku
    Sevgili dostum...credit genelde buyuk yabanci fonlar icin mal toplar ve alimlari kilciksiz diye tabir ettigimiz sekilde olur...aslinda gozden kacan bir nokta cogu zaman ilk 5 alici satici icinde gorunmesede aralik ayindan bu yana yaklasik 15 milyon lot toplamis olmasidir....genelde yatirim fonlarina gider mali takasta...

Cogu kez seninde vurguladigin gibi burada onemli olan husus kagidin gercek sahiplerinin bahsettigin uzun vadeli mega trendi ne zaman baslaticagi ile ilgilidir ...takasta 766 milyon lot ile deutche hakim gibi gorunse de bunun 550 milyon lotu tvf nin satilabilir hale donusturdugu lotlardir...oncu isaret tahtanin gercek sahibi citi den gelecektir...

Zira benim teorime gore citi ve tvf ortak hareket ediyor...kendi planlari disinda ortaya cikan bir bip haberinin bile hic edilmesinin nedeni budur...haberin ortaya atildigi ocak ayinda 78.000 kontrat shortlayan kurum ziraatten baskasi degildir...ne tesaduf ki ayni gun 6.5 milyon satan bofa yani citi de ziraatciginin magdur olmasini engellemek icin elinden geleni yapmistir...

Ve hatta bip ile ilgili dunyanin dort bir yanindan gelen haber akisi durdurulamiyinca sen ortaklar once sessizliklerini mecburiyetten bozmus( son ana kadar bu muthis gelismeyi duymamis gibi davrandilar) ve satir arasinda gecicistirmislerdir...en komik olani da tahtanin cazibesini engellemek icin yazdan kalma cukurova haberinin tekrar ediyorum yine bana gore bizzat tvf eli ile servis edilmesidir...

Kapali kapilar arkasinda berat albayragin atadigi 5 yk uyesi ile biyiklilarin pazarlagini bilme sansimiz yok...bilmemiz gereken tek sey tarihsel carpanlarinin yarisinda,gsm operatorlugunden digital bir deve evrilmis 8 fkcikli bu guzide firmanin gunu geldiginde oyle ya da boyle degerini bulacagidir...

Caya devam...
    Aziz dostum dışarı çıkmıştım ve mobil vaziyetteydim o yüzden geç yanıt veriyorum kusura bakma. Bu dediklerinin hepsi ya da büyük bir bölümü doğru olabilir. Netice itibariyle ben sadece 1-2 aydır bu hissedeyim ve şirket hakkında bu derinlikteki bilgiye vakıf değilim. Bilgilendirme için içtenlikle teşekkürler.

Bu gün sanırım oldukça iyi bir kapanış yaptık. Ne enteresandır ki geçtiğimiz Cuma günü bana göre bırak satmayı, ilave alım yapması gereken robotlar, belki de KAP dışı bir mecrada yayınlandığı ve güvenilirliği zayıf olduğu için bu haberi hiç dikkate almadılar ve algoritmalarının gereğini yaparak, endekste negatif seyrederken bu haberin etkisi ile yükselen hisse fiyatını satış fırsatı olarak kullanıp toplam 4.423.360 lot TCELL sattılar. Oysa bu gün, Artık kulaklarına nasıl bir kar suyu kaçtıysa, aynı BofA neredeyse Cuma günü satmış olduğu kadar malı (4.221.315 Lot) geri yerine koydu.(En azından görüntü böyle ama gerçekten de öyle mi ve bu mal hangi aracı kurum için alındı? Artık onu da 2 gün sonra takas verileri açıklanınca anlarız)

Bu arada geçen yıldan hareketle ve tahminen söylüyorum, TCELL artık önümüzdeki hafta veya en geç bir sonraki hafta mali tablolarını açıklar diye düşünüyorum.

O halde, çaya ve sükunet içerisinde beklemeye devam...

Zinhar yatırım tavsiyesi değildir.
    Son düzenleme : Burutay; 09-02-2021 saat: 20:39.

2. Tcell, NYSE de 5.89 dolardan işlem görüyor .
    Dolari 7.07 alırsak 16.65 e denk geliyor.
    Ama doları birkaç hafta öncesinin fiyatı olan 8 TL olarak düşünürsek 18.85 e denk geliyor .
    ABD li uyanıklar kör mü?

3. 19 subat bilançosunu fiyatlıyor...

4. Fibonacci Zaman Fiyat hedefleri

Alıntı Originally Posted by JAKO Yazıyı Oku
    https://twitter.com/JAKO31281327

5.  Alıntı Originally Posted by dealer35 Yazıyı Oku
    Sayın Burutay artık ben bizim piyasadan iyice huylandım.İnanın sanki tüm borsa tek bir elde.Hisse fiyatı biz aldığımız anda sanki üzerine ayı oturmuş gibi çöreklenip kalıyor.Hep takibimizde olan diğer hisseler gidiyor.Bist de bir çok hisse 10 a katladı .Ama biz daha %100 yapamadık.

Türkcell özelinde yapay zeka robotu sürekli benim maliyetime getirip aşağıya salıyor.Bu tesadüf olabilir mi?16.79 maliyetim.Satarsam roketleyecek.Kalırsam buralarda takılacak.
    Sayın dealer35

HFT (High Frequency Trading) yani dakika da binlerce işlem yapabilen robotlar şimdilik sadece onları if (eğer) şu parametre gerçekleşirse şu eylemi yap yok bu parametre gerçekleşirse bu eylemi yap şeklinde programlayan insanların aklı ile hareket ediyorlar ama daha sonra tamamen yapay zekalı işlemciler borsalarda at koşturacak , belki de koşturuyorlardır kim bilir. Hız olarak bu robotlarla biz insan formundaki yatırımcıların baş etmesi mümkün değil ama biz halen her hangi bir siyasi konuşmadaki imadan veya kıyıda köşede kalmış bir haberden / dedikodudan borsa veya yatırım yaptığımız hisse için daha anlamlı sonuçlar üretebilecek çok daha kıvrak bir zekaya sahibiz.

Ben öyle yapıyor ve naçizane size de yapmanızı salık veriyorum. Borsada işlem yapan robotların nasıl programlandığı ve başat işlem parametrelerinin neler olduğu (mesela BİST 100 , BİST 30 ve yatırım yapılan şirketin içinde bulunduğu sektör endeksi ile inanılmaz paralellikte hareket ediyorlar) konusunda, yayınlanmış olan her türlü veri, makale ve raporu okuyunuz. Bu robotların nasıl karar verdiğini çözmeden onları önce anlayabilmemiz, daha sonra da yenebilmemiz ya da en azından onlar kadar olmasa bile kazanabilmemiz pek de mümkün görünmüyor.

Sağlıcakla kalınız.

İçeriğinde bir tavsiye bulundurmakla birlikte, bir hisseye yönelik yatırım tavsiyesi olmadığı açıktır.
    Son düzenleme : Burutay; 10-02-2021 saat: 10:47.

6. Dünün yangın Ömer modundaki alıcılarından BofA ve Credit Suisse satıcı yanda görünüyorlar ama bununla; biz dün oldukça yüklü TCELL aldık ve belli bir ortalama ile hissenin fiyatını yükselttik, bu gün bu ortalamanın üzerindeki her fiyat seviyesinde satış yapıp para kazanacağız mesajı veriyor olabilecekleri gibi yatırımcıları bilinçli olarak satışa sevk etmek için böyle bir imaj çalışması yapıyor da olabilirler. Nitekim bilanço öncesi her tür ayak oyunu ve katakulli bunlar için mubahtır zannımca.

Bunların yancısı konumunda olup daha çok "day trading" yapan günlükçü Yapı Kredi ise şimdilik kaydıyla da olsa makul bir miktarla alıcı tarafta. İzlemeye devam.

Nevi Şahsına Münhasır Uyarı Notu: Bu bir yatırım tavsiyesi olmayıp, sadece makul ekonomik ve finansal gerekçelere dayalı olarak yapılmış bir kişisel kanaat ve tahmin açıklamasından ibarettir. Bu tip tahmin, yorum ya da öngörülerde yanılmanın adeta esas, isabet ettirmenin ise neredeyse istisnai bir durum olduğu ve borsa da her zaman bir ters köşeye yatma ihtimalinin bulunduğu asla unutulmamalı ve herkes yatırım kararını; sadece kendi akıl ve muhakeme yeteneğine dayalı olarak vermelidir.
    Son düzenleme : Burutay; 10-02-2021 saat: 10:49.

Sayfa 663/896 İlkİlk ... 163563613653661662663664665673713763 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •