Sayfa 664/1023 İlkİlk ... 164564614654662663664665666674714764 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 5,305 - 5,312 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Benim üzülmemden ziyade konu burda kitle psikolojisi. Eğer ilerde parabolik cıkışlar olursa.. ihtiyatlı olmalıyız, yoksa ihaleyi üzerimize yıkarlar..

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,473
    ver papazı, al papazı AUT verme papazı al papazı İN

Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    S. Umutabi sizde dolar olduğunu artık çümle alem biliyor . Bir yasaya ( bir imzaya) bir de ip tespitine bakar ... bence bu eski dönemler benzemiyor, çünkü farklı ses yok ... kıyas artık mümkün değil..
    Bir imzayla milletin fabrikasına el koyuyorlar bunuda yapabilirler ama o zaman ülke başka bir yere gitmiş demektir. Osmanlı bile kişilerin mallarını talan etmemiştir ha bunlar yinede yaparlar derseniz o zaman sizin oturduğunuz evide elinizden alırlar hatta daha da ileri gidip başka şeylerinizide. Bu kadar da absürt senaryolara gerek yok, yüksek enflasyon ile zaten milletin tasarruflarını PUL ettiler daha da edecekler plan bu anlamamış olana bir daha hatırlatayım.

4.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Türk heyeti iş başında hadi bakalım şapkadan uzlaşma-barış çıksın.
    Görüşüm turistlik bir gezi nispetinde kalacak bu abd ziyareti.

https://www.sozcu.com.tr/2018/dunya/...sladi-2564191/
    bence de laf olsun diye gittiler. yanlız öyle olduğu ortaya çıkıp ambargoların 2. partisi başlarsa topu diker ülke.

5.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Bir imzayla milletin fabrikasına el koyuyorlar bunuda yapabilirler ama o zaman ülke başka bir yere gitmiş demektir. Osmanlı bile kişilerin mallarını talan etmemiştir ha bunlar yinede yaparlar derseniz o zaman sizin oturduğunuz evide elinizden alırlar hatta daha da ileri gidip başka şeylerinizide. Bu kadar da absürt senaryolara gerek yok, yüksek enflasyon ile zaten milletin tasarruflarını PUL ettiler daha da edecekler plan bu anlamamış olana bir daha hatırlatayım.
    absürt senaryoya gerek yok venezuelaya bakmak yeterli. ülke o hale geldikten sonra hala burda yaşayıp kasaya koyduğu taş çatlasa bi kaç yüzbin dolar ile rahat edeceğini sanan varsa çok büyük yanılıyordur. dolardan önce pompalı tüfek ve bol bol fişeğe ihtiyacınız olur.

vaktinde gitmek lazımdı gitmedik, sermaye kontorlü gelirse zaten hapishane olacak ülke.

6.  Alıntı Originally Posted by Eyözgürlük Yazıyı Oku
    Yatırım profesyonellerin işidir duygusallık olmaz bugün $ alirsin yarın onunla ninenin gulbahcesine girecek halin yok, Tl e girersin sırayla bu işler,
    tl'ye giren çıkan belli değil, kalsın bir zahmet. ben bundan sonra uzunca bir süre dolardayım, ondan sonra da muhtemelen altına geçerim...
    yatırım tavsiyesi değildir.

Bugün biri daha `abi Dolar alacam artık yeter bu fiyattan alayım mı `diye sordu, kalbinin sesini dinle bana sorma madem karar vermişin al ama ben dedim diye değil dedim. Her halde kalbinin sesini dinledi aldı bakarsınız papaz kaçtı derler 10-20 krş geri gelir kafamı ütüler. Bana ne ! elalemden beni 2 sene önce dinlememiş şimdi alayım mı tabi zarar olursa sorumlu umutabi olacak kar allahtan klasik paçoz insan psikolojisi.

Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    absürt senaryoya gerek yok venezuelaya bakmak yeterli. ülke o hale geldikten sonra hala burda yaşayıp kasaya koyduğu taş çatlasa bi kaç yüzbin dolar ile rahat edeceğini sanan varsa çok büyük yanılıyordur. dolardan önce pompalı tüfek ve bol bol fişeğe ihtiyacınız olur.

vaktinde gitmek lazımdı gitmedik, sermaye kontorlü gelirse zaten hapishane olacak ülke.
    Valla Venezüelada sadece youtube dan izlediğim kadarını biliyorum ama gördüğüm vatandaş bir kaç yüz bin usd ları cukkalamışsa belki çok güvende değil ama mokunu çomaklayan diğerlerinden çok daha rahat bir hayat sürüyor.

Sayfa 664/1023 İlkİlk ... 164564614654662663664665666674714764 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •