Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 664/1014 İlkİlk ... 164564614654662663664665666674714764 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 5,305 - 5,312 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Bu arada Türkiye'de ev fiyatları gerçekten ucuz. Ama ucuz olmasının bir sebebi var. Bu sorunlar çözülmedikçe Ucuz kalmaya devam eder!

ucuz olmasının sebebi Emlak ile ilgili, Kat Mülkiyeti Kanunu ile ilgili, ve İskan ile ilgili kanunların kötü ve yetersiz olmasından kaynaklanıyor. Ayrıca kanunlar hızlı ve kararlı uygulanmıyor.

Bu sebeple Zengin Emlak yatırımcısı asla Türkiye'yi düzenli getiri için Tercih etmiyor.

Ekonomik kalkınma için Emlak sektöründe kati uygulanan HUKUK şart. Ev yapmak yetmez! Kanunların hızlı ve süper işliyor olması gerekiyor. açın TLC deki Emlak programlarını Türkçe seyredin. Türkiye'de Emlak sektörünün neden gelişemediğini anında anlayacaksınız.

BABAYİĞİT bir çevre şehircilik bakanı lazım bize. Aynı Sayın Fakıbaba gibi Delikanlı olacak. Rantiyeci bakan olmayacak!

Nusret in kiraladığı eve bakın. Pahalı ama kanunlar mükemmel işlediği için yatırımcı Pahalı olan yeri tercih ediyor. Londra, Tokyo, New York, Miami, Münih, Berlin... Parası çok olan büyük Emlak zenginleri neden Türkiye'yi tercih etmiyorlar? HUKUK hızlı işlemiyor Emlak sektöründe ondan!
    http://www.hurriyet.com.tr/galeri-un...siyor-40320567

Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Gecen hafta Didim'deydim.

Orada ev alip yerlesmek dusuncem vardi, iptal ettim.

Tercih eden olursa, kislari yasanacak bir kent, yazlari degil, bilginiz olsun.

Bir de ulasim sorunu var, yaz sezonu gectikten sonra aksam saat 8.00 den sonra Soke'ye bile gidemez, gelemezsiniz.

Bodrum hava alanindan Didim'e servis bile kalkmiyor, ordan oraya minibus, dolmus din din giderim diyenlere sozumuz yok.

Esnaf olmus yam yam surusu, otogardan sahile taksi 30 TL., tabiki bunlar sezon mezon tanimiyor.

Kentin tum halki Emlakci, geri kalani Dis Hekimi, dis sikayeti ile gidenin agzinda dis komuyorlar Implant yapmak icin.

Dis cekimi 100 TL. Implant tek bir dis icin 1.500.

Bu kent gercekten sosyolojik bir tez konusu.

Benim hic isim olmaz.
    yazımı anlamayanlar için birkez daha yazayım )))))) hatta ))) ( bu üçüncü) YATIRIM İÇİN.

yaşayıp yaşamacağın sana kalmış mesele !

85 e ev aldığım dubleks şuan 1500 kira getirisi var !!

çarpanı al istediğin dünya ile kıyasla ..
    mars dahil.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

3. İnsanımızın çoğunluğu sizin "yamyam" dediğiniz türden maalesef...
    Hangi şehir oursa olsun farketmiyor...
    Kötülük insanların yüzünden akıyor ....
    Çoğunluk böyle...

Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Gecen hafta Didim'deydim.

Orada ev alip yerlesmek dusuncem vardi, iptal ettim.

Tercih eden olursa, kislari yasanacak bir kent, yazlari degil, bilginiz olsun.

Bir de ulasim sorunu var, yaz sezonu gectikten sonra aksam saat 8.00 den sonra Soke'ye bile gidemez, gelemezsiniz.

Bodrum hava alanindan Didim'e servis bile kalkmiyor, ordan oraya minibus, dolmus din din giderim diyenlere sozumuz yok.

Esnaf olmus yam yam surusu, otogardan sahile taksi 30 TL., tabiki bunlar sezon mezon tanimiyor.

Kentin tum halki Emlakci, geri kalani Dis Hekimi, dis sikayeti ile gidenin agzinda dis komuyorlar Implant yapmak icin.

Dis cekimi 100 TL. Implant tek bir dis icin 1.500.

Bu kent gercekten sosyolojik bir tez konusu.

Benim hic isim olmaz.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Didim güzel çok güzel bir yer . Yatırım için gerçekten fiyatlar çok ucuz . Ama ucuz olmasının bir sebebi var. Terör sempatizanı çok fazla ve bu insanlar acayip Eğitimden yoksun. Bu sebep ile yıldan yıla yabancı turist bile kalmadı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    yazımı anlamayanlar için birkez daha yazayım )))))) hatta ))) ( bu üçüncü) YATIRIM İÇİN.

yaşayıp yaşamacağın sana kalmış mesele !

85 e ev aldığım dubleks şuan 1500 kira getirisi var !!

çarpanı al istediğin dünya ile kıyasla ..
    mars dahil.
    Benim de 76.000'e aldigim 100.000 ISYAT'in aylik 1.250 TL. getirisi var.

Cikmak istersem sadece ENTER'e basacagim..

6.  Alıntı Originally Posted by foxmulder Yazıyı Oku
    Didim güzel çok güzel bir yer . Yatırım için gerçekten fiyatlar çok ucuz . Ama ucuz olmasının bir sebebi var. Terör sempatizanı çok fazla ve bu insanlar acayip Eğitimden yoksun. Bu sebep ile yıldan yıla yabancı turist bile kalmadı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Sizin Skully'de donmus olmali..

7. Bir hikaye anlatayim.

Kasim 2016'da Didim'deyim.

Bir emlakci arkadas var, o hafta tanidigim.

Dedim ki, bak ben su kadar para koyacagim.

Sen konutu bul, ben alayim, aninda satisa koy, satalim, karimizi boluselim %50 -%50 ne dersin dedim.

Ertesi gun geldi, bir konut buldum bunu al..!

Bak dedim, eger satamazsan, bir sey kazanamazsin, tamahkarlik etmeyelim, yilda iki kez yapsak yeter.

Paramiz da o yil 110.000 TL.

Tamam abi , ben bunu 10.000 karla 2 ayda satarim dedi.

Sonradan ogrendim ki, bunu al dedigi ev'in ustue kendi 10.000 kar koymus ta getirmis bana.

Ozetle sunu anlatmak istiyorum, Didim'de hicbir emlakci bulamazsiniz %3 komisyonla calisan.

8.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    yaşanılacak biryer olup olmadığı hakkında fikrimi söylemedim.

yatırım anlamında dedim.

didimde 10 insandan 5 tane varoşa rastlarsan istanbulda 10 8 ine rastlarsın.

aldığın eksoz kokusu yanına kar kalır

oysa deniz kenarında trafikten uzak mis gibi hava var.

tercih meleseli.
    Canım kardeşim orda ev de var, 10 senedir fiyatı yerinde sayıyor. Kiraya versek sosyolojik sebeplerden ötürü o daireyi bir daha zor görürüz. Tecrübelerime dayanarak söylüyorum; emlakta orta veya büyük ölçekte yatırım yapacak maddi güç yoksa ilk önce kendiniz orada yaşar mısınız bir onu tartın. Mesela Esenyurt'ta kira çarpanı 1/5 olsa da ben yatırım yapamam çünkü kiralayan adam bana kirayı ödemeyince güveneceğim bir hukuk sistemi yok. Onun dilinden konuşacak bir aşiretim de yok yada silah alıp adamı vuramam.
    Son düzenleme : efet; 29-11-2017 saat: 19:03.

Sayfa 664/1014 İlkİlk ... 164564614654662663664665666674714764 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •