Sayfa 668/1312 İlkİlk ... 1685686186586666676686696706787187681168 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,337 - 5,344 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Bence tam tersi bi fiyatlardan satilabiliyorsa tam satma zamani. Yerine alinacak sey ise altin.

Takip ettigim bi bolge var; 2020 haziranda 3,5kg altin istenen daire icin 6,7kg altin yazmislar ilanlara.
    Altin gibi baskilanan bi emtia varken sismis ev fiyatlari cok sacma olmaya basladi.

Altin bu kadar ucuz olamaz, istanbulda ortalama ustu bir semtte 3+1 daire 6-7kg altin edemez, etmemeli.

2.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Bence tam tersi bi fiyatlardan satilabiliyorsa tam satma zamani. Yerine alinacak sey ise altin.

Takip ettigim bi bolge var; 2020 haziranda 3,5kg altin istenen daire icin 6,7kg altin yazmislar ilanlara.
    Altin gibi baskilanan bi emtia varken sismis ev fiyatlari cok sacma olmaya basladi.

Altin bu kadar ucuz olamaz, istanbulda ortalama ustu bir semtte 3+1 daire 6-7kg altin edemez, etmemeli.
    Yaklaşımınız bence de doğru.

2 yıl öncesine kadar İstanbulda bulunduğum Mimaroba bölgesinde 20-25 yıllık 3+1 emlakbank konutları yaklaşık 1-1,2 kg. altın değerinde, normal site daireleri 2 kg altın değerinde, elit sitelerin daireleri de 3 kg altın değerinde idi.

Şu an için emlakbank evleri 3-3,5 kg, normal site daireleri 4-4,5 kg ve elit site daireleri de 5-6 kg altın değerinde fiyatlanıyor.

Tabi bu fiyatlardan alıcı buluyor mu derseniz gözlemlediğim kadarıyla hayır. Benim sitede bir ev sahibi evinin değerini 15 yıl önce satın aldığı 255 bin dolara endekslemiş olduğu halde hala satamadı, ki sitedeki diğer dairelere istenen rakamlara göre bu miktar 1.000.000-1.500.000 TL daha az.

3.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Bence tam tersi bi fiyatlardan satilabiliyorsa tam satma zamani. Yerine alinacak sey ise altin.

Bu yorumlar hep subjektif. Altın fiyatı dolara bağlı ve dolar fiyatında baskı var. Öte yandan emlak fiyatları yükselmez demenin bir dayanağı yok, nüfus artışı, göç var, faizler eksi ve arz yok iken. Altının tabiki zamanı gelecek, belki 2 ay belki 2 yıl sonra..

Belki bitcoin nedeniyle ons fiyatı da yükselmeyecek.

Tabi herkesin görüşü farklı.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Purplelake Yazıyı Oku
    Kiracımla konuştum, pazarlık yapacağını tahmin ettiğimden 6.500 (% 73 artış) yapmasını istedim, en fazla pazarlıksız 5.750 (% 53 artış) yapabilirim dedi. Tekrar değerlendirin dedim, anlaşamadan kapattık.

Geçen sene de ben taviz verdiğimden bu sene taviz vermek istemiyorum, fakat yapmam derse ne yapılabilir ki, adam çıkmıyorum evden, bu tutardan fazla da yapmıyorum da diyebilir.
    Bence çok kötü bir oran vermemiş. Ben olsan 250 lira için uğraşmam, kabul eder geçerin.
    Son 1 ayda kira pazarlığından hicar pazarlığına kadar çok uğraştım. Artık midem bulandı. Saatlerce insanların geçimleri üzerinden pazarlık yapmak bana göre değil.
    Enflasyon bu oranlarda olunca herkes çok fazla kaybediyor. Enflasyon %10 olsa %8 zam yapsan kaybın %2 oluyor. Çok problem olmuyor. Ama bu oranlarda kayıplar bir aile geçindirir

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Yüzde 25 sınırlaması 11 Haziran 2022 ile 1 Temmuz 2023 tarihleri arasında yenilenen ve yenilenecek tüm kira dönemlerinde uygulanacak. Önceki kontratın bir hükmü yok.
    o zaman anayasaya %100 aykırı olur
    tabi kim takar anayasayı dersek olur
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    7,075
    Gayrimenkul ile menkul değerleri karşılaştırmak, finans piyasaları ile para piyasalarını karşılaştırmaya benziyor.
    Maraton ile sprinter gibi. ...vs vs ..

y.t.d

7. Devlet eliyle kötü niyetli kiracılara milletin evine çökme hakkı veren bir ülke var mı acaba ki daha önce bunun anayasaya aykırı olduğuna dair mahkeme kararı var. Yahu bu ülkede mafya nasıl biter ki...

8. Benim kiracı mahkemeye vermeyeyim geri alırım deyince arada buluşalım deyince kabul ettik . %42 oldu oran o sebeple

Sayfa 668/1312 İlkİlk ... 1685686186586666676686696706787187681168 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •