Sayfa 670/853 İlkİlk ... 170570620660668669670671672680720770 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 5,353 - 5,360 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Oyumuz baki. Parmak boyası olmazsa, x2-3 de yaparız, nasılsa mühürsüz oylar geçerli dediler.
    İki dönümden vazgeçtik, 100m2 hobi bahçesi kadar alan da yeter.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by alyel Yazıyı Oku
    Oyumuz baki. Parmak boyası olmazsa, x2-3 de yaparız, nasılsa mühürsüz oylar geçerli dediler.
    İki dönümden vazgeçtik, 100m2 hobi bahçesi kadar alan da yeter.
    Devletin başına geçeyim, ilk iş arsa işi ile ilgilenecem. Not ettim.

Devletin(halkın) hazine arazileri, siyasetçiler tarafından tamamen yağmalanmadan yetişebilirsem, tüm arazileri halka iade edeceğim.

Dedelerimiz ninelerimiz bu topraklar için savaştı ancak bu topraklar belli gruplar ve yol yordam bilenler tarafından sahipleniliyor.

Çok zengin olmayan halkın tamamına arazileri dağıtacağım.

Herkes değeri eşit arazi alacak, hak geçmeyecek. Zilliyetle önceden arazi sahiplenmiş olanlar faydalanamayacak. Tüm detay belli değil, üzerinde oturulup çalışılması gerekir. El değmemesi gereken ormanlar, havzalar, meralar var ancak araziler devlette kalınca, siyasetçilerden orman vasfında da, sit alanı vasfında da, mera da olsa kurtulamıyor. Bir şekilde korumak gerekiyor. Vatandaşa dağıtsan bile orman, havza olarak filan korunması lazım vb. İş çok.

alyel kardeşimin arazisi tamam. Şimdiden çapanı ve tohumlarını hazırla derim.

Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by narin Yazıyı Oku
    fonlar ons altını bu fiyatlardan yıl sonunu kapatmak isteyebilir diye düşünüyorum

dolar long,ons şort yeni yıl hayalim vardı fakat doların fiyatı ortada

yazılarınızı çok başarılı buluyorum arada kaynamasın diye yazmıyorum

bol şans
    Sağol narin. Yazabilirsin tabiki.

Yıl sonu iyi prim almak için yüksek kapamak isteyeceklerdir. bende öyle düşünüyorum. Önümüzdeki sene FON lar için zor geçecek. Tabi yön belirleyici olmayanlar için.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün BIST nasıl geçti.

Sabahki tahminimi aynen uyguladılar. İkinci tahminimde, hafif yukarı sonra aşağı 1700 e doğru gider. Belki biraz altına iner sonra yukarı demiştim.

1700'e kadar henüz inmedi. Yukarıda dönmedi. abd yi bekleyecekler gibi. İkili tepeyi geçecekmi, geçmeyecekmi.?

---

ons hafiften inmiş.
    EUR/USD tekrar hafiften inişe geçmiş. USD değer kazanıyor diğer paralar karşısında.
    Bizdeki USD ise arkasından bakıp duruyoruz. 11.27 de şu anda. tayyip'e teşekkür edebilirsiniz. 2002 - 2010 arasındaki bolluğun cezasını çekiyoruz. O zamanda yazmıştım, bu zamanın hurmaları ileride tırmalayacak demiştim. Ülkeyi ithalatçı haline getirdiğini ve yabancıya sattığını fark edemediler o tarihlerde.

Tarla ev satarak veya borçla gıcır arabalar alınca, zenginleştik sandılar. Şimdi yeni araba alamıyorlar, ellerinde tarlada kalmadı.

Kenyatta'nın ünlü sözü aklıma geldi... Ne sözdü be.

Jomo Kenyatta,
    "akp'liler geldiklerinde ellerinde Kuran, bizim elimizde topraklarımız vardı. Bize fetullah için gözlerimizi kapayarak dua etmeyi öğrettiler. Gözümüzü açtığımızda, bizim elimizde Kuran onların elinde topraklarımız vardı."

Şaka tabi.

.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,795
    Blog Entries
    1

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    secbul'un 4 maddelik projeksiyonunu hala çözemedim. Ben öylemi yapıyorum ki.?

---

Yeni haftaya başladık. USD nin bizim bankalar tarafından bu sabah hızla düşürülmesine bakarsak yeşil açacağız. abd tarafındada şimdilik sorun görünmüyor.

Ben 1700 ün hafif altına inip öyle çıkarız diye düşünmüştüm. Teknik 2 destek 1640 civarında var. Yani 1640 - 1690 aralığında bir yerden yukarı döneriz sanıyordum. Ona göre pozisyon taşıyacağım, ama düşündüğümden erken dönersede trene az miktarda long ile atlarım.

bol şans.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,795
    Blog Entries
    1
    Sn alicemal,
    Hayır tabiki; ben topik başlığa uygun bana kalırsa algoritması yazdım amacına uygun olsun espri olsun günümüz mutlu geçsin diye.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Sn alicemal,
    Hayır tabiki; ben topik başlığa uygun bana kalırsa algoritması yazdım amacına uygun olsun espri olsun günümüz mutlu geçsin diye.
    Tamam o zaman.
    İki ile üç yer değiştirse nasıl olur acaba.?
    @NeAcaipDunya

Sayfa 670/853 İlkİlk ... 170570620660668669670671672680720770 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •