Sayfa 670/899 İlkİlk ... 170570620660668669670671672680720770 ... SonSon
Arama sonucu : 7187 madde; 5,353 - 5,360 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Alıntı Originally Posted by El_Rey Yazıyı Oku
    baktım şubat ayından sonra da alım yapmışım, o kısmı iade edemeyeceğim eskileri mi iade edeceğim, bir miktar sattım diyelim ilk giren ilk çıkar mantığı ile ilk aldıklarımı mı satmış oldum? yani neresinden baksan sıkıntılı bir süreç..
    Bu konu saçma Öyle birşey yok Biliyorum şu tarih bu tarihte alsan ne olacakki okadar al sat yapan var hangi hisseyi hesaplayacaklar mantık dışı,birleşme tarihine kadar gün verilir o tarihte satan satar satmayan birleşir aracı kurumuna sordum ve dediği şey bu ister şimdi satarsın ister birleşmeye kalırsın... benim Bilgim bu....daha gerçeğini bilen varsa açıklasın....

2. Hocam istermisiniz bilançoda zarar açıklayalım desinler hadi ortaklar zarara da ortaksınız pamuk eller cebe )) ytd hatta eğlence amaçlıdır )
     Alıntı Originally Posted by BARBA Yazıyı Oku
    Temettülerini de , raporlarını da alsınlar götlerine soksunlar.
    Bence şöyle de diyebilirler; birleşmeden önce yüz de yüz bedelli yapacaz, sonra şişeyi camı sodayı birbine çarptık böldük topladık ve sizlerin bizden alacağı olmadığına, bilakis elinizdekiler kadar bize borçlu olduğunuza yonetim kurulu olarak karar verdik. Biz adamı böyle mikiyoruz siz ne diyorsunuz desinler.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by muratertug Yazıyı Oku
    Bir satış durumunda 25 şubat tarihinden sonra alınanlar ilk satılıyor.
    Evet teşekkürler, taslak tebliğde böyle belirtilmiş, yani bir satış yapıldığında ilk önce sonradan alınanlar satılıyor gibi hesaplama yapılacak

4.  Alıntı Originally Posted by Texasradikal Yazıyı Oku
    Bu konu saçma Öyle birşey yok Biliyorum şu tarih bu tarihte alsan ne olacakki okadar al sat yapan var hangi hisseyi hesaplayacaklar mantık dışı,birleşme tarihine kadar gün verilir o tarihte satan satar satmayan birleşir aracı kurumuna sordum ve dediği şey bu ister şimdi satarsın ister birleşmeye kalırsın... benim Bilgim bu....daha gerçeğini bilen varsa açıklasın....
    spk nın taslak bir tebliği var birleşmelerle ilgili. tüm tartışma da bunun üzerinden yürüyor zaten. belirsizlik yaratan durum bu..taslak tebliğe göre işlemin kamuya açıklandığı tarihte hisse sahibi olmak gerekiyor. alış satış yapılırsa satışlar sonradan alınanlardan düşülerek hesaplanıyor.

5.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    bugün verecekleri temettüyü geri alım fiyatından düşeceklerini söylediler.
    bu tam rezillik üzerine rezillik, değerleme raporunda hep temettü düşülerek hesaplanmış şirket değerleri

6.  Alıntı Originally Posted by El_Rey Yazıyı Oku
    bu tam rezillik üzerine rezillik, değerleme raporunda hep temettü düşülerek hesaplanmış şirket değerleri
    soda abd ortaklığının borçları hesap edilmiş. karları hesap edilmemiş paşabahçeye borsa değeri biçilmiş

helal olsun

7. Telekonferansın ilgili bölümü

"Ayrılma hakkı fiyatları, Grup 2019 yılı için olağan genel kurul toplantılarında ilan edilen temettü
    ödemelerinin gerçekleşmesi sonrası yeniden hesaplanacak, ve yeniden hesaplanan fiyatlar kamuya
    açıklanacaktır.
    SPK başvurusunda ayrılma hakkı kullanım fiyatlarının belirlenmesi gerekliliği ve taslak Tebliğ’in henüz
    yürürlüğe girmiş olmaması dikkate alınarak, haklara ilişkin hesaplamalar yürürlükteki Tebliğ’e uygun
    şekilde hesaplanmıştır. Ayrılma haklarının belirlenmesinde bir değişiklik olması halinde değerleme
    yöntemi mevzuata uygun olacak şekilde güncelleyeceğimizi ifade etmek isteriz. "

Sayfa 670/899 İlkİlk ... 170570620660668669670671672680720770 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •