Sayfa 673/1004 İlkİlk ... 173573623663671672673674675683723773 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 5,377 - 5,384 arası.

Konu: Viop LV

1. KAP: AGESA [ ] AGESA HAYAT VE EMEKLİLİK A.Ş. Kar Payı Dağıtım İşlemlerine İlişkin Bildirim

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1260396

Sayın Ortaklarımız,

Şirketimizin 2023 yılı faaliyetleri sonucu oluşan konsolide vergi sonrası 1.424.603.500,00 TL net dönem kârından, 29.100.000,00 TL genel kanuni yedek akçe ve 1.095.503.500,00 TL olağanüstü yedek akçe ayrıldıktan sonra, toplam brüt 300.000.000,00-TL kâr payının yukarıda yer alan "Kar Dağıtım Tablosu" çerçevesinde dağıtılması ve ödemenin 15 Nisan 2024 tarihinden itibaren nakden yapılması 19 Mart 2024 tarihli 2023 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısında karara bağlanmıştır

2. Bir ara Türk Traktör çok düşmüştü, Türkiye'de Deutz Fahr fabrikası açılınca rekabet gelir dedim almadım, Türk Traktör güçlü çıktı.

Öte yandan esas para büyük ve güçlü traktörlerde. Yabancı onları kendi üretiyor hafif ve karsız olanları Hindistan Türkiye filan oralarda üretiyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Alıntı Originally Posted by D83 Yazıyı Oku
    Büyük sağlam şirketlerin thy basta çok geri kalmasının sebeplerinden biri de bu çöp halka arzlardir
    Likidite zaten kısıtlı bunlar yüzünden iyice çekiliyor
    Piyasayı ciddi bozuyorlar böyle olmasa günde 5 tane halka arz açıklanır

3 5 yıl içinde hisse senedi mezarlığına donecekler
    Yakında midyeci dönerci simitçi halka arz olmaya başlarsa sasirmayin
    halka arzlar olmasa necip, yeni ve çok bilgili borsacılarımız o parayı futbol iddialarında zaten kaybedecekler. etkisi orta vadede yok gibi bir şey.

sorun yok. su akar, yolunu bulur.

4.  Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    KAP: AKGRT [ ] AKSİGORTA A.Ş. Kar Payı Dağıtım İşlemlerine İlişkin Bildirim

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1260350
    Dosyalar:

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...8e5754d22a616e

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...8e5754d230616f

Şirketimiz tarafından sigortacılık mevzuatı gereği yürürlükte bulunan muhasebe ilke ve standartlarına göre hazırlanan ve PwC Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş. (PwC) tarafından denetlenen 01.01.2023-31.12.2023 hesap dönemine ait finansal tablolarımıza göre 1.150.606.227-TL "Dönem Net Karı" elde edilmiştir. Sigorta ve Reasürans ile Emeklilik Şirketlerinin Sermaye Yeterliliklerinin Ölçülmesine ve Değerlendirilmesine İlişkin Yönetmeliğin 9. maddesinin 7. fıkrası gereğince şirket, öz sermayenin gerekli öz sermayenin altına düşmesi ile sonuçlanacak şekilde kar dağıtımı yapamaz. Şirketin 31 Aralık 2023 sonu sermaye yeterlilik oranı %115 seviyesinin altında gerçekleşmiştir. 2023 hesap dönemine ilişkin olarak herhangi bir kar dağıtımı yapılmamasına 2023 Olağan Genel Kurul toplantısında karar verilmiştir.
     Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    KAP: AGESA [ ] AGESA HAYAT VE EMEKLİLİK A.Ş. Kar Payı Dağıtım İşlemlerine İlişkin Bildirim

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1260396

Sayın Ortaklarımız,

Şirketimizin 2023 yılı faaliyetleri sonucu oluşan konsolide vergi sonrası 1.424.603.500,00 TL net dönem kârından, 29.100.000,00 TL genel kanuni yedek akçe ve 1.095.503.500,00 TL olağanüstü yedek akçe ayrıldıktan sonra, toplam brüt 300.000.000,00-TL kâr payının yukarıda yer alan "Kar Dağıtım Tablosu" çerçevesinde dağıtılması ve ödemenin 15 Nisan 2024 tarihinden itibaren nakden yapılması 19 Mart 2024 tarihli 2023 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısında karara bağlanmıştır
    KAP: AKGRT [AGESA ] AKSİGORTA A.Ş. Özel Durum Açıklaması (Genel)

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1254634

Şirketimizin
    %100 bağlı ortaklığı Sabancı Ageas Sağlık Sigorta A.Ş., 04.03.2024 tarihli
    Yönetim Kurulu toplantısında dijitalleşme yatırımları gerçekleştirmek,
    verimlilik artışı sağlamak ve sağlık sigortacılığı faaliyetlerini büyütmek
    amacıyla pay başına 1,5725 TL'den 400.000.000 TL nominal değerli 629.000.000 TL
    sermaye artırımına gitme kararı almıştır. Sabancı Ageas Sağlık Sigorta A.Ş.
    tarafından sermaye artırım işlemleri ile ilgili olarak yasal izinlerin alınması
    için başvuru süreçleri başlatılacaktır.

Şirketimizin 04.03.2024 tarihli Yönetim Kurulu
    toplantısında bağlı ortaklığımız Sabancı Ageas Sağlık Sigorta A.Ş tarafından
    yapılacak sermaye artırımına iştirak etmeme kararı alınmıştır.

Bu kapsamda, Sabancı Ageas Sağlık Sigorta A.Ş.
    tarafından yapılacak sermaye artışı karşılığı ihraç edilecek tüm paylar sağlık
    sigortası faaliyetleri alanında sinerji yaratmak ve verimlilik artışı sağlamak
    amacıyla Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş. tarafından ödenecek olup, sermaye
    artışı sonrasında Şirketimizin Sabancı Ageas Sağlık Sigorta A.Ş.deki
    ortaklık oranının %20 olacağı ve söz konusu sermaye artırımının ardından,
    kontrol sahipliğimizin değişeceği öngörülmektedir.

Kamuoyunun ve yatırımcılarımızın bilgisine
    saygılarımızla sunarız.

Bu haberi 4 Mart 2024 tarihinde, şirketin içini nasıl boşaltırsına örnek göstermiştim.!

YTD
    Son düzenleme : nohut; 19-03-2024 saat: 20:26.

Alıntı Originally Posted by Maacit Yazıyı Oku
    sn. Ariston,
    dayanaksız boş şeyler yazıyorsunuz,
    gücünüz yetiyorsa taban yapın yarin mia yı
    hodri meydan
    lületaşına kötü dediniz, Netaşa kötü dediniz
    akenr ye kötü dediniz
    2 tavan çekti yarın 3 de olur 4 de olur
    becerebilirsem sizi ret listesine ekleyeceğim,
    umarım alınmazsınız.
    sanırım ilk kişi siz olmuş olacaksınız
    kendinlze iyi bakın, saygılar
    @Maacit, çok bilen çok yanılır!
    Artık Sermaye Piyasalarında son dönemde beklentilerin tersini yapmaya başladılar! Yada öncesinde alıyorlar gerçekleşince satıyorlar, gerçi bu Borsanın temel kuralıdır!
    Kötü zamanda mal toplanır, herşeyin düzlüğe çıktığı iyi zamanlarda mal dağıtılır!
    Zaten öncesinde mal toplandı ülke notunun arttığı günden beri iştahlı olanlara satıyor!
    Tahtayı Piyasa alırsa haberler bekletilir, Patron alırsa haberler üst üste KAP a gönderilir!
    Bazen hani tavan olacaktık dersin kalırsın
    Satınca gider, Satmayınca da düşer! Pişman eder!
    ya da geçmişte olduğu gibi günlerce tavan giden ASTOR da dip beklersin

6. Geçen yazdım sohbet odasında sıradan kişi benim ekibimde 20 kişi var diyor. Tahtacının daha fazla adamı vardır. Yoğun alım satıma bakıp yüklü girersen adamlar başka tahtaya geçer elinde hisse kalakalır.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

7.  Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    KAP: AKGRT [AGESA ] AKSİGORTA A.Ş. Özel Durum Açıklaması (Genel)

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1254634

Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı Sabancı Ageas Sağlık Sigorta A.Ş., 04.03.2024 tarihli
    Yönetim Kurulu toplantısında dijitalleşme yatırımları gerçekleştirmek,
    verimlilik artışı sağlamak ve sağlık sigortacılığı faaliyetlerini büyütmek
    amacıyla pay başına 1,5725 TL'den 400.000.000 TL nominal değerli 629.000.000 TL
    sermaye artırımına gitme kararı almıştır. Sabancı Ageas Sağlık Sigorta A.Ş.
    tarafından sermaye artırım işlemleri ile ilgili olarak yasal izinlerin alınması
    için başvuru süreçleri başlatılacaktır.

Şirketimizin 04.03.2024 tarihli Yönetim Kurulu
    toplantısında bağlı ortaklığımız Sabancı Ageas Sağlık Sigorta A.Ş tarafından
    yapılacak sermaye artırımına iştirak etmeme kararı alınmıştır.

Bu kapsamda, Sabancı Ageas Sağlık Sigorta A.Ş.
    tarafından yapılacak sermaye artışı karşılığı ihraç edilecek tüm paylar sağlık
    sigortası faaliyetleri alanında sinerji yaratmak ve verimlilik artışı sağlamak
    amacıyla Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş. tarafından ödenecek olup, sermaye
    artışı sonrasında Şirketimizin Sabancı Ageas Sağlık Sigorta A.Ş.deki
    ortaklık oranının %20 olacağı ve söz konusu sermaye artırımının ardından,
    kontrol sahipliğimizin değişeceği öngörülmektedir.

Kamuoyunun ve yatırımcılarımızın bilgisine
    saygılarımızla sunarız.

YTD
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...58147&page=157

Geçmiş tarihli yorumum .
    Bu şirkette (AKSİGORTA da) hissem olsa,avukatıma incelettirir örtülü kazanç aktarımı üzerinden dava açardım.!

YTD

Sayfa 673/1004 İlkİlk ... 173573623663671672673674675683723773 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •