Sayfa 673/794 İlkİlk ... 173573623663671672673674675683723773 ... SonSon
Arama sonucu : 6346 madde; 5,377 - 5,384 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

3. 89,7 milyon Euro yatırım ! ....rakam çok yüksek. Euroyu 9 TL alırsak 807 milyon TL yapar.Bedelliden gelecek para olan 320 milyon TL dişinin kovuğuna yetmez. Geriye kalan asıl büyük para da iç kaynaklarda yok.Yok da şimdi asıl büyük arayı ödeyecek olan İT bu kadar parayı nasıl bulacak?
    Normalde fabrikanın modernizasyon ve prekalsifikasyon yatırımına şiddetle ihtiyacı vardı ve gerek kamu gerekse STK'lar sebebiyle yıllardır bu yatırım yapılamıyordu.Ve bundan dolayıdır ki geçtiğimiz yıl BUCİM yetkilisi para kazanamıyoruz ağlayıp duruyordu.Ve hatta ihracat yapmamalarına da anlam veremiyordum.Oysa hala petrokok ile çimento üreten bir şirket ne kadar kar edebilir ki?
    İşte şimdi özellikle enerji konusunda büyük verimlilik sağlayacak ve dahi anladığım kadarıyla beyaz çimento üretim kapasitesinin de artmasını beklediğim bu yatırım ile BUCİM rakiplerinin seviyesine gelmiş olacaktır.
    Şu an 229 milyon dolar olan piyasa değeri gerçek anlamda komiktir.Zira BUCİM çimentodan para kazanmasa da altın taşıyıp ot yiyen bir eşektir.Bir imparatorluk gibidir.Umarım yatırımcıya bir oyun oynamazlar.

4.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    89,7 milyon Euro yatırım ! ....rakam çok yüksek. Euroyu 9 TL alırsak 807 milyon TL yapar.Bedelliden gelecek para olan 320 milyon TL dişinin kovuğuna yetmez. Geriye kalan asıl büyük para da iç kaynaklarda yok.Yok da şimdi asıl büyük arayı ödeyecek olan İT bu kadar parayı nasıl bulacak?
    Normalde fabrikanın modernizasyon ve prekalsifikasyon yatırımına şiddetle ihtiyacı vardı ve gerek kamu gerekse STK'lar sebebiyle yıllardır bu yatırım yapılamıyordu.Ve bundan dolayıdır ki geçtiğimiz yıl BUCİM yetkilisi para kazanamıyoruz ağlayıp duruyordu.Ve hatta ihracat yapmamalarına da anlam veremiyordum.Oysa hala petrokok ile çimento üreten bir şirket ne kadar kar edebilir ki?
    İşte şimdi özellikle enerji konusunda büyük verimlilik sağlayacak ve dahi anladığım kadarıyla beyaz çimento üretim kapasitesinin de artmasını beklediğim bu yatırım ile BUCİM rakiplerinin seviyesine gelmiş olacaktır.
    Şu an 229 milyon dolar olan piyasa değeri gerçek anlamda komiktir.Zira BUCİM çimentodan para kazanmasa da altın taşıyıp ot yiyen bir eşektir.Bir imparatorluk gibidir.Umarım yatırımcıya bir oyun oynamazlar.
     Alıntı Originally Posted by Kurtuluş48 Yazıyı Oku
    İsmail TARMAN Oyak Çimento hissesinden 02,10,2020 günü 1,579,000 lot satış yapmış pay oranı % 5,05 den % 4,91 'e düşmüş bu gönderilen kap açıklaması galiba hisse oranı % 5 'in altına düştüğü için gönderilmiş, Oyak çimento ilk birleştiğinde İsmail TARMAN'nın hisse oranını bulamadım patron kolay kolay hisse satmazdı vardır bir bildiği son zamanlarda bucim kıpır kıpır yerinde duramıyor bu bir tesadüf mü yoksa patron çaktırmadan elmi atmış

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/878169

'' Yatırım Tavsiyesi Değildir''

Yaklaşık 2 ay kadar önce paylaşmıştım İsmail TARMAN 'nın Oyak Çimentoda hisse satttığını şimdi nedeni belli oldu aylar öncesinden bugünlerin hazırlığını yapmış Oyak çimentoda tahminen %6,5 civarında bir hissesi vardı kap açıkmasına göre %4,91 oranına düşmüş bu tahmini olarak 11 milyon lot civarında 8 TL ortalama ile hisse satmış sadece bu satış 88 milyon yapar bucim bedelli sermaye artışından ismail TARMAN'nın 155 milyon civarında cebinden para çıkacak son zamanlarda çimento hisselerinde özellikle Batı söke ve Nuh çimentoda satış yaparak bedelli parasını çoktan hazırladığını düşünüyorum.
    Gelelim modernizasyon için kur riski göz önünde bulundurursak 90 milyon Euro ciddi bir rakam patron kayserili kolay. kolay yaş tahtaya ayak basmaz bunun içinde muhakkak bir B planı vardır bunu zamanla göreceğiz belki teşvik kredisine başvurabilir çok sıkışırsa Çemtaş hisselerini satar Bu bedelli kararından sonra patron kafaya koymuş Bucim 'in tamamını ele geçirmek 2003 yılda vermiş olduğu röportajda orta ölçekli bir çimento fabrikası sahibi olmak istediğini söylemişti, galiba bu hayalini Bucimde gerçekleştirecek

Bir başka konu fabrikanın şuan bulunduğu arazanin değerli olduğu, şehir merkezinde kaldığı ve sürekli çevreciler tepki gösteriyor bu kadar yüksek miktarda masrafı buraya yapacağına şehir dışında yeni bir arazi alıp komple fabrikayı taşımak mevcut fabrika arazisini satıp fabrikayı bedavaya getirebilirdi. Ben şahsen halen bu modernizasyon konusuna biraz temkinli yaklaşıyorum daha ortada herhangi bir sözleşme yok bu ödemeyi nasıl ve kaç yılda ödeneceği konusunda açıklama gelmedi. Bu bedelli kararı ile yıllardır bir türlü dökemediği büyükleri dökmek için bir taktik olabilir Bakalım bu filmin sonu nasıl bitecek

'' Yatırım Tavsiyesi Değildir ''

5. küçük yatırımcı kalmamış galiba bu hissede..

6.  Alıntı Originally Posted by borsamağduru32 Yazıyı Oku
    küçük yatırımcı kalmamış galiba bu hissede..
    Küçükleri ham ettiler , varsada azdır , şimdi yesinler birbirlerini

8. balinalardan 5 ay kaçabildim benide yakalayıp bi çırpıda yediler y.t.değil

Sayfa 673/794 İlkİlk ... 173573623663671672673674675683723773 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •