Sayfa 674/2159 İlkİlk ... 17457462466467267367467567668472477411741674 ... SonSon
Arama sonucu : 17268 madde; 5,385 - 5,392 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by Kurt73 Yazıyı Oku
    geçen..hafta..derken...
    geçen..pazartesi/cuma..araliğimi..
    yoksa..bugün..açiklandiğindan..yola..çikarak..
    geçen..perşembe....bu..çarşamba...araliğimidir...
    geçen hafta ptesi-cuma arası
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    geçen hafta ptesi-cuma arası
    teşekkür..ederim...
    aksi..halde

15.de..maaş..alan..memur..Dolar..alimi..mi..diyece ktim...

3.  Alıntı Originally Posted by Kurt73 Yazıyı Oku
    teşekkür..ederim...
    aksi..halde

15’indeki maaşı ile dolar alanları haftaya Perşembe günü göreceğiz.
    Bedavadan biraz pahalı bir döviz fiyatı olduğu sürece yurtiçi yerleşiklerin döviz alımı devam edecek gibi duruyor.
    Beklenti DTH’ların çözülmesi, olan son hız dolarizasyon.
    Allah sonumuzu hayr eylesin.

4.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Sanırım haftalık alımlarda son 1yılda enyüksek ilk 5 e girer bu rakam baya ucuz bulmuş millet şu parasızlıkta alım için sağlam yüklenmişler
    Son 1yılda ilk 8e girmiş. En yüksek haftalık artış 24 Temmuz en yüksek düşüş ise 13 Mart 2020 tarihinde olmuş.

Aslında bu analize hem euro ve altın etkisinden arındırıp hem de gerçek ve tüzel kişilere ayrı baksak süper olur...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Merkez bankası istatistiklerine göre(12 Şubat haftası)

-Geçen hafta,merkez bankası -altın hariç- brüt döviz rezervleri 1.354 milyar dolar azaldı.

-Geçen hafta yabancılar 62.3 milyon dolar hisse senedi sattılar, 128.2 milyon dolar devlet tahvili aldılar,

-Geçen hafta TL mevduatlar %1.52 arttı.

-Geçen hafta döviz tevdiat hesapları 2.701 milyar dolar arttı.(Gerçek kişiler 1.293 milyar dolar artış,şirketler 1.408 milyar dolar artış.)
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    parite ve ons etkisini dışarıda bırakarak takip etmeyi tercih diyorum..buna göre net dth artışı 2,7 milyar usd değil 1,7 civarında ..tabi bunun içinde bir miktar yaztık altından giriş de olabilir...bu analizi yapmak da size yakışır hocam
    Parite ve altındaki onsun değer değişimini ayıklarsak:

Gerçek kişiler+şirketlerin

-Dolar mevduat hesabı 1085 milyon dolar artmış.

-Kıymetli Maden Depo Hesapları,Altın-ABD Doları Karşılığı:939 milyon dolar artmış ama altının ons/dolar fiyatı 1813 dolardan 1823 dolara yükseldiği için ,bu artışın 205. milyon doları ons/dolar fiyatının yükselmesinden,734 milyon doları da gerçek alım.

-Euro - ABD Doları Karşılığı 640 milyon dolar artmış ama parite 1.2042'den %1.2118'e gittiği için 441 milyon doları parite artışından kaynaklanıyor.Net alım 199 milyon dolar.

Toparlarsak 2.018 milyar dolar net alım olmuş.

Not:Dolar ve euro dışındaki diğer paraların tutarları ve değişimleri veride olmadığı ve zaten göreceli küçük tutarlar olduğu için hesaplamada dikkate alınmadı.

"Benchmark" ABD tahvillerinde son durum: T.S.ile 17.21

U.S. 10 Year Treasury US10Y:U.S.%1.312

U.S. 30 Year Treasury US10Y:U.S.%2.096

7. Güven çok kolay kaybedilen ve en zor kazanılan şeydir.

Burada aklınca laf sokanlar unutmasın ki hoca olanı yazıyor ne bunlara sebep olan kendisi ne de burada yazan çizen kişiler bunlara seviniyor.

Ben hala borsada pozisyonlarımı tutuyorum ama ciddi kar var çok ısrarcı olmayabilirim bundan sonrası için. Izleyelim.
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Son 1yılda ilk 8e girmiş. En yüksek haftalık artış 24 Temmuz en yüksek düşüş ise 13 Mart 2020 tarihinde olmuş.

Aslında bu analize hem euro ve altın etkisinden arındırıp hem de gerçek ve tüzel kişilere ayrı baksak süper olur...
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Kurt73 Yazıyı Oku
    teşekkür..ederim...
    aksi..halde

eskidendi o şimdi kaç memurun maaşı kredi kartı, kira, faturalardan sonra doalr alacak kadar cepte kalıyor ki
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 674/2159 İlkİlk ... 17457462466467267367467567668472477411741674 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •