Sayfa 675/841 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725775 ... SonSon
Arama sonucu : 6721 madde; 5,393 - 5,400 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by maozcan Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Levent bey’in yönetim kurulu üyesi olması ne gibi olumsuzluk yaratır? Hayırlı bayramlar herkese
    Böyle bir işe alım şirketin kızılay gibi yönetilmeye başlanabileceği imajı doğurur ki hoş olmaz. Zaten son derece liyakatli bir yönetici grubu vardı başlarında

2.  Alıntı Originally Posted by maozcan Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Levent bey’in yönetim kurulu üyesi olması ne gibi olumsuzluk yaratır? Hayırlı bayramlar herkese
    Çok basit bu adamın ne işi var girişim elektriğin yönetiminde? Nasıl bir katkısı olacak bu adam ne işe yarıyor girişim elektriğini mevcut yönetimi zaten her şeye yeter de artar. Bunların ne kadar politize olduğunu ne kadar siyasi olduğunu bilmiyor muyuz? Çok ağır konuşacam ama işte hukuk denen bir şey var. Neyse bakalım ne olacak!

Alıntı Originally Posted by yesilborsa Yazıyı Oku
    Aşağıdaki videoda konuşan kişi yönetim kurulu üyesi olmuş. Aynı zamanda Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarıymış.
    https://youtu.be/3nAdxHTxxUk?t=596
     Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    İş bankasının uygulamasından baktığımda öyle bir şey görünmüyor, şirketin web sayfasında da yönetim kurulu üyeleri bölümünde Levent Yılmaz diye birisi yok, siz nereden duydunuz linki paylaşır mısınız?
     Alıntı Originally Posted by yesilborsa Yazıyı Oku
    Kap'ta gerekli bilgi var. Levent Bey de kendi linkedininde paylaşmış.
     Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Eğer öyleyse, Euro power'ın Arzı ve bedelsizin diyeti ödenmiş. Şirketin büyümesi gelişmesi için olumlu ama etik olarak özellikle Yeni Şafak yani Albayrak ailesinin şirkete nufuzu çok kötü.
     Alıntı Originally Posted by syncelik Yazıyı Oku
    Günaydın arkadaşlarım hayırlı bayramlar bu atama hiç hoş değil sevemedim spk boşuna onay vermemiş bir an önce kovarlar diye bekliyorum kovmazlarsa gesanlarımı satarım
    Arkadaşlar, sakin olup plana güvenin. Bağımsız yönetim kurulu üyeleri şirketteki komite tarafından seçilir. Önce aday listesi hazırlanır ve bu adaylar arasından seçilir. Kamu kurumlarında tam zamanlı çalışıyor olmamaları şartı aranır. Bu sebeple de genel de akademisyenler arasından seçilir. SPK onaylar. En önemli şartlarından biri adı üzerinde bağımsız olmasıdır. Günümüzde tüm kamu kaynakları tek bir parti ve muktedir tarafından doldurulduğu için doğal olarak liyakat esas olmadan bağımsız yönetim kurulu üyeleri seçliebilmektedir. Yine günümüzde dağıtılan akademik payelerin geçewrliliği/güvenilirliği sorgulandığı için bu üyeye itiraz etmemiz son derece doğaldır. Bugün, G ve yumuşak G'yi ayıramayan profesörlerin olduğu bir gerçektir. Ancaki bunların hepsine 14 Mayıs'ta son vermek bizlerin elindedir. Hisselerini satmak yerine bir ay daha sabretmenizi salık veririm.

4. Beğenmeyen satsın çıksın bencede kafanızda soru varsa 1dk bile beklemeyin... Madem iyi yönetilmediğini düşünüyorsunuz en doğal hakkınız...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

5. Acikcasi vasatin bir tik ustunde bir ogretim uyesi profili. Ben de google scholar'a baktim.

https://scholar.google.com/citations...sortby=pubdate

Yukaridaki linkte bol miktarda yayin iceriyor. Doktora sahibi, liyakat olarak borsaya acik sirketlere benzer orneklere bakarsak, ortalamada, disardan atanan yonetim kurulu uyelerine nazaran cok ta zayif durmuyor. Yani bir bankanin yonetim kuruluna atanan guresci profili degil ozet olarak.

Tarafsiz olmaya calistim, yoksa tum dunyada isler bu sekilde yurur, biz gercekci olarak sirketin hedeflerine yogunlasip, gerekli adimlari dogru atip atmadigina bakalim.

Yukarida yazilanlar yatirim tavsiyesi degildir.

6. Istifa eden Mete Muzaffer Bıçaklıoğlu' nun CV'side boyle.

https://www.girisimelk.com.tr/yatiri...icaklioglu.pdf

Degerlendirme sizin.

7. Yine beğenmeyen satsincilar gelmiş, bende nerde kaldılar diyordum 😂

8. Arkadaşlar ülkemizde ne yazık ki artık bir yerlere bazı ültimaslar verilmeden bir şey yapmanıza izin verilmiyor..Sedat Peker aylar önce SPK da dönen rusvetleri açıklamadı mi ?? Bu kişilere herhangi bir soruşturma geldi mi ?? Elbette hayır..o halde düzen devam ediyor diyebiliriz..europowerin arzının bu kadar surmesini iyi irdelemek gerekiyor..sonradan bir şeyler çözüldü ki hem arz onayı hem de bedelsiz onayı üst üste geldi...

Biraz da bu pencereden bakmak gerekiyor..atanan kişiler bilgisiz ve liyakatsiz görünüyorlar..ama yönetimin de çalışmasını engelleyecek kişiler değil...bir çeşit gözlemci gibi bir şey atanmış..demek ki böyle gerekmiş..

Sayfa 675/841 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725775 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •