Sayfa 676/992 İlkİlk ... 176576626666674675676677678686726776 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 5,401 - 5,408 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. CDS dolar/TL grafiğini bir arkadaş paylaşmıştı. Ancak 1 yıllık idi. 5 yıllık olan var mıdır?
    Zira, kriz zamanı dışında nasıl bir korelasyon var, ona da bakmak lazım.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,161
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...91909179/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...31387100/detay

Yukaridaki 1. ilandaki villayi kuzenim 2001 krizi sirasinda 200K dolar bedelle aldi.. 8 yil kadar oturdu ve 250K dolara satti.
    Su anda 163K dolara alinabiliyor, daha pazarlik payi da vardir...

2. Ilandaki da ayni villanin kiralik olani yillik %4.8 brut (vergi oncesi) kira getirisi var.

Ayni villalardan bir tane de ben almistim 1994 yilinin temmuz ayinda direk emlak bankasindan 165K dolar bedelle.
    Zaman icinde bu villanin degeri 320K dolara kadar cikti.. 160K dolara kadar da dustu. Bu aralikta dalgalandi.
    2013 yilinda ben de satisa ciktim, iki yil ugrastiktan sonra 2015 basinda 206K dolara piyasanin %20 altinda vererek satabildim.
    4 yil sonra gordugunuz gibi sadece 160K dolar ediyor..
    Demem o ki: Konut bir yatirim araci degildir bir tuketim aracidir, bir ihtiyactir, mumkun olan en ucuz sekilde bu ihtiyac karsilanmalidir.
    Uzun vadede reel olarak bi sey kazandirmaz.
    Ortalama %5 net faizi olan uzun vadeli bir eurobond alinip dolar faizinde dursa sermayemiz bizi boyle bir evde rahatlikla oturtur.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    2 yıl olmuş.. kiracısı da otel ,sayın dudu..
    otel iflas edebilir , dımdızlak bina ile başbaşa kalabilirisiniz... kaç katlı o işyeri yani otel
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

4. insanların çoğu rasyonel kararlar veremiyor alış verişlerinde... mesela 5 yıl rahatlıkla eskitmeden giyebileceği outlet mısır pamuğundan bir göyneğe 290 tl vermez , gider 135 tl ye iki üç yıkamada rengi solacak bir göynek alır ... tuhaf
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

5. Genel olarak cevap yazmaya çalışayım .Satılık mülk ticari bir bina .Aynı binada 3 kiralanabilir alan var .
    Ankarada ortalama 1 M bir ticari min. 5 bin getirisi var .
    Miktar büyüdükçe kira artıyor.2 M. bir ticari 8 ile 15 bin arası getirisi var .Araştırdığım için iyi biliyorum diyebilirim .
    1.8 M.senede yüzde 25 getirse 250 k. olacak .Kira geliri 180 k .Aradaki eksi farkda ekonomi iyileşir düşüncesi ile kapanır diye tahmin ediyorum.
    Cevaplarınız için tekrar tesekkurler ,saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Genel olarak cevap yazmaya çalışayım .Satılık mülk ticari bir bina .Aynı binada 3 kiralanabilir alan var .
    Ankarada ortalama 1 M bir ticari min. 5 bin getirisi var .
    Miktar büyüdükçe kira artıyor.2 M. bir ticari 8 ile 15 bin arası getirisi var .Araştırdığım için iyi biliyorum diyebilirim .
    1.8 M.senede yüzde 25 getirse 250 k. olacak .Kira geliri 180 k .Aradaki eksi farkda ekonomi iyileşir düşüncesi ile kapanır diye tahmin ediyorum.
    Cevaplarınız için tekrar tesekkurler ,saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    İmkanım olsa kaçırmam hemen alırdım.Faiz getirisi kiradan fazlaymış varsın olsun, ticari gayrımenkül herzaman baştacıdır.

7.  Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    Ucuz iş gücünde Çin'i bile geçtik
    ucuz derken fiyat performans oranına bakmak lazım. çin artık yüksek teknoloji üretiyor, biz de yerli arabamızı bekliyoruz...
    yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
    bir süre izin alacağım
    yurtdışı diploma denklik ile ilgileneceğim
    ömür törpüsü oldu bu ülke

Sayfa 676/992 İlkİlk ... 176576626666674675676677678686726776 ... SonSon

Yer İmleri