Sayfa 676/801 İlkİlk ... 176576626666674675676677678686726776 ... SonSon
Arama sonucu : 6403 madde; 5,401 - 5,408 arası.

Konu: ERBOS - Erbosan Erciyes Boru

1. ×
    KAP Mobil
    Android Uygulaması
    Görüntüle
    English

Tüm Kategoriler
    Arama Yapınız...

ERBOSAN ERCİYAS BORU SANAYİİ VE TİCARET A.Ş.
    ERBOS
    Kar Dağıtım Tab 2021.pdf
    Gönderim Tarihi
    21.04.2022 11:13:32
    Bildirim Tipi
    ÖDA
    Yıl
    -
    Periyot
    -
    Kar Payı Dağıtım İşlemlerine İlişkin Bildirim
    Özet Bilgi
    Kar payı dağıtım tarihi hk
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi ?
    Evet
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi ?
    Hayır
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ?
    Hayır
    Karar Tarihi
    17.03.2022
    Konunun Gündemde Yer Aldığı Genel Kurul Tarihi
    16.04.2022
    Kar Payı Dağıtımı Konusu Görüşüldü mü?
    Görüşüldü
    Nakit Kar Payı Ödeme Şekli
    Peşin
    Para Birimi
    TRY
    Pay Biçiminde Ödeme
    Ödenmeyecek
    Nakit Kar Payı Ödeme Tutar ve Oranları
    Pay Grup Bilgileri
    Ödeme
    1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Brüt(TL)
    1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Brüt(%)
    Stopaj Oranı(%)
    1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Net(TL)
    1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Net(%)
    A Grubu, İşlem Görmüyor, TREERBO00012
    Peşin
    9.931,1097052
    993.110,97052
    10
    8.937,9987346
    893.799,87346
    C Grubu, ERBOS, TRAERBOS91G8
    Peşin
    1,5749969
    157,49969
    10
    1,4174972
    141,74972
    Kar Payı Ödeme Tarihleri
    Ödeme
    Teklif Edilen
    Nakit Kar Payı Hak Kullanım Tarihi (1)
    Kesinleşen
    Nakit Kar Payı Hak Kullanım Tarihi (2)
    Ödeme Tarihi (3)
    Kayıt Tarihi (4)
    Peşin
    31.05.2022
    25.04.2022
    27.04.2022
    26.04.2022
    (1) Kar payının şirket tarafından ödeneceği ve payın kar payı hakkı bulunmadan işlem görmeye başlayacağı tarih (teklif edilen).
    (2) Kar payının şirket tarafından ödeneceği ve payın kar payı hakkı bulunmadan işlem görmeye başlayacağı tarih (kesinleşen).
    (3) Payları Borsa‘da işlem gören pay sahiplerinin hesaplarına giriş yapılacağı tarih.
    (4) Borsada işlem gören tipteki payların hak sahiplerinin belirlendiği tarih.
    Nakit Kar Payı Ödeme Zaman Aralığı
    Nakit Kar Payı Hak Kullanımının Başlayabileceği İlk Tarih (Teklif Edilen)
    Nakit Kar Payı Hak Kullanımının Başlayabileceği Son Tarih (Teklif Edilen)
    Nakit Kar Payı Hak Kullanımının Başlayabileceği İlk Tarih (Genel Kurulca Onaylanan)
    Nakit Kar Payı Hak Kullanımının Başlayabileceği Son Tarih (Genel Kurulca Onaylanan)
    31.05.2022
    Pay Olarak Kar Payı Ödeme Tutar ve Oranları
    Pay Grup Bilgileri
    Pay Biçiminde Dağıtılacak Kar Payı Tutarı(TL)
    Pay Biçiminde Dağıtılacak Kar Payı Oranı(%)
    A Grubu, İşlem Görmüyor, TREERBO00012
    0
    0
    C Grubu, ERBOS, TRAERBOS91G8
    0
    0
    Ek Açıklamalar
    Şirketimizin 21.04.2022 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında alınan karar gereğince, şirketimizin 2021 yılı dönem karından yasal kayıtlardan karşılanmak üzere brüt 35.000.000,00 TL'den 3.500.000,00 TL Gelir Vergisi Stopajı ayrıldıktan sonra bakiye kalan net 31.500.000,00 TL'nin dağıtımına 25.04.2022 tarihinden itibaren başlanacaktır.

Eklenen Dökümanlar
    EK: 1
    Kar Dağıtım Tab 2021.pdf

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

PDF Olarak İndir
    Veri Analiz Platformu
    Yatırımcı Bilgi Merkezi
    Borsa Günlük Bülteni
    SPK Bülteni
    Gayrimenkul Sertifikaları

2.  Alıntı Originally Posted by Nexus Yazıyı Oku
    Çoğu görüşünüze katılıyorum,ama önceden de yüksek temettü vermemişti örneğin
    geçen sene daha düşüktü ama 2-3 kat yükseldi.
    Azimut 137,5 fiyatlardan aldı kastettiğiniz fon o ise eğer bilmiyorum başka fonsa 120 den
    alanlar,o da yazmıştım USD 8,5 lardaydı sonuçta yabancı fon usd bozdu aldı,yani maliyeti
    usd olarak bakınca 240 ları buluyor.

Elbette bu tür tahtalar gerekirse tek tek lotlar sayılıyor,endeks yükseliş trendinde ise
    genelde adamlar diğer tahtalarda işlem yapıyor,bu tür tahtalar da bi yandan baskı
    yapabiliyor yan tahtalar sonra harektlerin vb.şeyler.

Elbette bizimkiler tez sonuçta dediğiniz gibi birilerinin keyfine kalmış tahtalar
    altın olsa canları istemedikce götürmezler yıllarca bekletilen tahtalar örneklerini
    çok gördük.
    Evet Azimut'u kastettim. Bu alım işlemi bilmiyorum beni tatmin etmiyor. Yabancının blok aldığı çok kağıt biliyorum ama hiç biri aldığı seviyelerin altına düşmedi ve yıllarca çok inanılmaz prim yaptılar.
    Maalesef bu tür kalın-sığ kağıtlarda hareketler böyle. Aynısını Eggub'de yaşadım. 80'lerde iken dünya mal aldılar topiğine de koydum gel gelelim bizde var diye çıkarmadılar. Sattım ertesi gün 2 ard arda tavan yaptı..
    Bu kağıtta el değişimi olmak zorunda aynı Egeen gibi. Alacak ve sürükleyecek...Tabi güçlü temettü 1 numaralı faktör Egeen temettüsü çok güçlüydü.
    Erbos büyük potansiyel ama benim nacizane yorumum yukarıda belirttiğim 2 majör nokta; Güçlü temettü ve Güçlü eller.
    Burada temettü zayıf ve kağıdı güçlü götürecek sahibi yok zayıf tipler hep..1 veya 2 tavan yapıp nasıl sokuştururum derdindeler. Böyle oldu mu mal verildiği anda hemen yerine geliyor .

3. sayın b g azimut konusunda size katılıyorum.imtiyazlar kalkmadığı sürece temettü yüksek veremez .anca sermayeyi düşük tutup karı fazla ederse temettüyü biraz fazla alır ky.kağıdı götürecek olduktan sonra onlar onu iyi yaparlar 22 den 150 hareketi.

4. neticede hepimiz borsa oynuyoruz aç çok hisselerin nasıl çıkarıldığınıda aynı bermuda üçgeni başka başka kurumlardan hesaplar açılıp bunlar yapılmadıkça kagıdı nasıl yükseltsinler nasıl ky nin eline versinler.diyeceğim odur ki her şeyin zamanı geldiğinde ederinin fazlasına gidecektir.

Alıntı Originally Posted by haslemder67 Yazıyı Oku
    netice olarak bole bişey yapmaları ky nin elinden nasıl kağıdı alırız planları buydu.mal değerli hertürlü oyun dönüyo uv tutmakta fayda var.ytd değildir.
    Bu konuda haklısınız. Endeks seviyesine göre 112-113 gibi seviyelerden mutlaka birileri alırdı. Sadece garantinin satışını bitirmesini beklediler ki en dipten alınabilsin.

6. [IMG][/IMG]
    Yatırım tavsiyesi değildir...

7.  Alıntı Originally Posted by Nexus Yazıyı Oku
    Çoğu görüşünüze katılıyorum,ama önceden de yüksek temettü vermemişti örneğin
    geçen sene daha düşüktü ama 2-3 kat yükseldi.
    Azimut 137,5 fiyatlardan aldı kastettiğiniz fon o ise eğer bilmiyorum başka fonsa 120 den
    alanlar,o da yazmıştım USD 8,5 lardaydı sonuçta yabancı fon usd bozdu aldı,yani maliyeti
    usd olarak bakınca 240 ları buluyor.

Elbette bu tür tahtalar gerekirse tek tek lotlar sayılıyor,endeks yükseliş trendinde ise
    genelde adamlar diğer tahtalarda işlem yapıyor,bu tür tahtalar da bi yandan baskı
    yapabiliyor yan tahtalar sonra harektlerin vb.şeyler.

Elbette bizimkiler tez sonuçta dediğiniz gibi birilerinin keyfine kalmış tahtalar
    altın olsa canları istemedikce götürmezler yıllarca bekletilen tahtalar örneklerini
    çok gördük.

Hocam, AZİMUT ağustosta 137.5 liradan 1.469.660 lot aldı o zamanki kur ile hisse 16 dolar, ardından ekimde 84,85 liradan 1.726.000 lot aldı hisse 9 dolar.

kabaca TL maliyeti 110 lira,dolar maliyeti de 12 dolar gözüküyor,hissenin 110 lira altında çok istekli olmadığını görüyoruz rusya savaşını bir kenara koyuyorum bugün de garanti satışlarını 112'den bitirdi ve döndürdüler,yani 110 lira baraj diyebilir miyiz?
    sabah bir haber geliyor temettüyü öne aldık diye nerden çıktı şimdi bu?

ve hisseyi alıyorlar enteresan işler oluyor iyi niyet mi kötü niyet mi insan anlayamıyor bir büyüğüm mesela dedi ki: hisse düşüyor diye şirket gönderdi haberi arkasında olduğunu gösterdi dedi.
    bu da farkli bir bakış açısı

8.  Alıntı Originally Posted by Küçükandonyadis Yazıyı Oku
    Hocam, AZİMUT ağustosta 137.5 liradan 1.469.660 lot aldı o zamanki kur ile hisse 16 dolar, ardından ekimde 84,85 liradan 1.726.000 lot aldı hisse 9 dolar.

kabaca TL maliyeti 110 lira,dolar maliyeti de 12 dolar gözüküyor,hissenin 110 lira altında çok istekli olmadığını görüyoruz rusya savaşını bir kenara koyuyorum bugün de garanti satışlarını 112'den bitirdi ve döndürdüler,yani 110 lira baraj diyebilir miyiz?
    sabah bir haber geliyor temettüyü öne aldık diye nerden çıktı şimdi bu?

ve hisseyi alıyorlar enteresan işler oluyor iyi niyet mi kötü niyet mi insan anlayamıyor bir büyüğüm mesela dedi ki: hisse düşüyor diye şirket gönderdi haberi arkasında olduğunu gösterdi dedi.
    bu da farkli bir bakış açısı
    Teşekkürler Uyarınız için Azimut un ikinci aldığı kısma dikkat etmemişim,
    satan da sanırım özbıyıklardan,bir süre önce 137,50 den satarken
    84,85 e nasıl satmış orası da ayrı az uz bir fark da değil.
    miktarda çok bir bildikleri vardır diyelim.

Dediğiniz gibi ortalama 12 $ dersek 176 tl lere geliyor TL fiyatı olarak maliyeti.

Temettü dağıtımının öne çekilmesi sanırım 27 nisan da dağıtılacak
    bayram sebebiyle olabilir birileri rica etmiştir veya kendileri de
    o şekilde düşünmüştür.Gerçekten hisse fiyatını düşünüyorlarsa
    örneğin 16 $ a satanlar geri alım yapsa çok büyük kârda olacaklar
    veya en basitinden bedelsiz vermeleri bir sürü dağıtılmamış karlar var.
    yarın stopaj konusu gündeme gelebilir yeniden buna rağmen vergi
    ödeme riskine rağmen yapmamışlardı.

Hatta hammadde fiyatlarının aşırı yükselmesinden dolayı kredi
    ihtiyacından bahsediliyordu kasasında ne kadar nakiti olsa da
    dönmekte zorlanmaya başladı sektör,bedelli sermaye arttırımı
    ihtiyacı doğacak çoğu şirket için ama bedelli arttırabilmek için
    önce dağıtılmamış karlardan bedelsiz yapması gerekli.
    Örneğin aynı sektören borusan temettü dağıtmama kararı aldı
    çıktığı yerde halen.

Bişeyler döndüğü kesin ne amaçlaysa dün bahsettiğim toplam fark
    denen kısım diğer kısmında göründü akşamına veya dün en büyük
    alıcı Ata yatırımdı burda görmeye alıştığımız bir kurum değil.

Ancak teknik olarak bir sıkıntısı siz de bilirsiniz bu ay kapanışını
    118 lerin altında yaparsa aylık grafikte de sat verecek bu da
    sıkıntıya sokar bekleme dönemi uzar.
    Yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 676/801 İlkİlk ... 176576626666674675676677678686726776 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz