Sayfa 677/807 İlkİlk ... 177577627667675676677678679687727777 ... SonSon
Arama sonucu : 6453 madde; 5,409 - 5,416 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1.  Alıntı Originally Posted by engineer38 Yazıyı Oku
    Ben ise kompozit alanında cirosal sıçrama bekliyorum,şirket enerjisini daha çok oraya veriyor sanki.Kar marjı orada daha yüksek olacaktır.

Mi Note 10 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Kompozit alanda zaten ilerleme kaydediyor ama inşaat sektöründe beklentiyi halen karsilayamadi ama dediğiniz gibi kompozit alanında katma değer daha yüksek benim demek istediğim ise inşaat olarak sektörel bazda global iyileşme den payını almalı

2. 22 si açıklanacak bilanço, piyasa kötü bı bilanco bekliyor 66 mlyn, ben biraz daha iyimserim piyasaya göre,bakalım nolacak..

3. Merhaba,

*

Kordsa olarak lastik güçlendirme, kompozit güçlendirme ve inşaat güçlendirme alanlarında faaliyet göstermekteyiz. Faaliyet gösterdiğimiz sektörlerin mobilite içerisinde yer alması, Covid-19’un mobiliteyi etkilemesi, ülkelerin sınırlarının kapanması, şehirlerarası ve sokağa çıkma yasakları ile birlikte de bireysel mobilitenin de sınırlanması sektörlerin üzerinde de olumsuz etkiler yaratmıştır. 2020 yılında 2019 yılına göre lastik güçlendirme sektöründeki daralma %20’lerdeyken kompozit güçlendirmedeki daralma %40’ın üzerine çıkmıştır. Bu talep daralmalarına bağlı olarak hem ciro hem de kar marjları azalmıştır. 2020 yılının son çeyreğinde lastik güçlendirme sektöründeki iyileşmenin 2021 yılında da güçlü bir şekilde devam etmesi beklenmektedir. Sivil havacılık sektörünün 2021 yılında da durağan geçmesi beklenmekle birlikte satışlarımızın %80’ini elde ettiğimiz lastik güçlendirme sektörünün hızlı toparlanmasının hem ciromuz hem de karlılığımız üzerinde olumlu etkilerini göreceğimizi düşünüyoruz. Kompozit güçlendirme pazarında ise sivil havacılıktaki daralmayı diğer sektörlerdeki onay süreçleri ile aşmayı planlıyoruz ancak bu sürecin kısa vadeli olmayacağını da belirtmek isteriz.

*

Faaliyette bulunduğumuz sektörlerdeki şirketler düşünüldüğünde Kordsa’nın Covid-19 döneminde finansal performansı sektörün çok üzerinde yer almaktadır. 2020 yılı dönemi boyunca çeyrek bazlarda, birçok müşterimiz ya da tedarikçimiz zarar açıklamıştır, birçok şirket de bu dönemde oldukça düşük karlarla geçirmiştir. Kordsa ise 2020 yılının hiçbir çeyreğinde zarar etmemiş, 2019 yılına göre ciro ve marjlarda daralma yaşayarak bu dönemi geçirmiştir. Belirttiğiniz şirketlerin sektörlerini ve sektörlerindeki 2020 gelişmelerini bilemediğimiz için bir yorumda bulunmamız doğru olmaz fakat Kordsa tüm dünyada daralan bir sektörde yaptığı adımlarla 2020 yılını en az zararla atlatmayı başardığını söyleyebiliriz.

*

Saygılarımızla

Yatırımcı İlişkileri

4. Yatırımcı ilişkilerine binsoru sormuştum,gelen açıklama ve bilgilendirme notu bu şekilde.

5. Yorumum o ki,ceyreksel bazda gelmiş geçmiş en güçlü satış rakamini gorebiliriz bu bilançoda..

6.  Alıntı Originally Posted by engineer38 Yazıyı Oku
    Yorumum o ki,ceyreksel bazda gelmiş geçmiş en güçlü satış rakamini gorebiliriz bu bilançoda..

Merhaba, Acikcasi dediğiniz gibi gedik yatırımdan sonra piyasa beklentisi 66m civari. Gecen yil 71 m idi sanirim. Arac şirketlerinin guzel bilancolarini gördükten sonra bende bilancoda beklentinin uzerinde gelebileceğini inanıyorum. Kompozit tarafinda guEl artışlar görebiliriz. Burada biraz tatile çıkmak istiyorum. 1 sene beklemek istiyorum ondan sonra oturup tekrar değerlendiririz.

Ekleme= bu arada artık temettu her sene gqranti gibi oldu. Sözleşmelerde değişiklikler sayesinde.

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    Bence hisse kısa vadeli düşüş trendine girmiş olabilir
    Elimde küçük bir meblağ vardı onu da verdim aselsan a geçtim..
    19-24 arası git gel olur gibime geliyor
    Taaaa ki 3 aylik bilancoyu görene kadar

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    Bence hisse kısa vadeli düşüş trendine girmiş olabilir
    Elimde küçük bir meblağ vardı onu da verdim aselsan a geçtim..
    19-24 arası git gel olur gibime geliyor
    Taaaa ki 3 aylik bilancoyu görene kadar

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bu yorumu kendine sakla istersen,Burayı okuyup etkilenen bir çok insan var.Vebal alma sonra.
    Aselsan sayfası degil burası .

SM-M307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 677/807 İlkİlk ... 177577627667675676677678679687727777 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •