Sayfa 68/992 İlkİlk ... 1858666768697078118168568 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 537 - 544 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Hayır özel kimyasalar işlemlerle bu ısıya cıkmadan sıvıya dönüştürülebilir. Xrpu hocam detayları biliyor.

Evde cok rahat yapabilirsiniz.
    Ben çok uç bir örnek olarak bu sistemi anlattım. Evet eritme işlemini teorik olarak evde yapmak mümkün ama sıvıyı tekrar külçe altına çevirmek için lisanslı bir rafineriye götürmeniz gerekli.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Aracı kurumlar genelde batmaz..Nadiren olan bir olaydır...Hisse senetlerinize birşey olmaz ,naktte 177 o kurumdaki hesabınız içindir...Benim çalıştığım sonra kendi istekleri ile kapanan biri yabancı birkaç aracı kurumdan tüm varlıklarımı aldım hatta komisyon iadelerimibile hesaplayıp verdiler....
    Sayın heval dediklerinize katılıyorum. Ama öğrenmek istediğim diyelimki 3 ayrı kurumda 150 şer bin tl lik 3 ayri hesabim var ve hepsi nakitte. Herhangi olumsuz bir durumda toplam 450 bin tl nin sadece 177 bin tl si mi tazmin kapsaminda yoksa ayri ayri olduğu için 450 bin tl si de tazmin kapsaminda mi.

3.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Sayın heval dediklerinize katılıyorum. Ama öğrenmek istediğim diyelimki 3 ayrı kurumda 150 şer bin tl lik 3 ayri hesabim var ve hepsi nakitte. Herhangi olumsuz bir durumda toplam 450 bin tl nin sadece 177 bin tl si mi tazmin kapsaminda yoksa ayri ayri olduğu için 450 bin tl si de tazmin kapsaminda mi.
    Hocam öyle bi gün gelirse, o paranın ederi 5 bin dolar etmez diyorum !!!

Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Hocam öyle bi gün gelirse, o paranın ederi 5 bin dolar etmez diyorum !!!
    Çok doğru bir laf... 100K USD portföy 2000 de faiz darbesi 2001 de döviz ve ikiz kule darbesi lle hiç olup gitmişti...
    Ama yine de Demirbank göçmesine rağmen Demir yatırımda ki parama birşey olmamıştı

Birazda faize bakalım....TPP de ortalama faiz 23,69 , max 25 ..benim 24.75

6.  Alıntı Originally Posted by bjkay Yazıyı Oku
    Tapetalk yükledim..giriliyor ordan...

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Deneme 1-2

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben çok uç bir örnek olarak bu sistemi anlattım. Evet eritme işlemini teorik olarak evde yapmak mümkün ama sıvıyı tekrar külçe altına çevirmek için lisanslı bir rafineriye götürmeniz gerekli.
    Eritme işlemi kolaylıkla yapılabilir hocam. Zor kısmı altını sıvı halde tutmak. İçine birşey katmanız lazım ki erime noktası düşşün ve oda koşullarında sıvı halde kalabilsin. Fakat o zaman elimizdeki altın olmuyor altın ile karışık bir sıvı oluyor. Bu durumda rafineri devreye giriyor ki oda maliyetli haliyle.

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Eritme işlemi kolaylıkla yapılabilir hocam. Zor kısmı altını sıvı halde tutmak. İçine birşey katmanız lazım ki erime noktası düşşün ve oda koşullarında sıvı halde kalabilsin. Fakat o zaman elimizdeki altın olmuyor altın ile karışık bir sıvı oluyor. Bu durumda rafineri devreye giriyor ki oda maliyetli haliyle.
    Sıvı halde tutmak hiç zor değil. 3lt nitrik asit +1.5lt hidroklorik asit (her ikisi de çok ucuza piyasadan temin edilebilir). Bu sıvının içine 1-2kg kadar külçeyi bırakırsan sabaha sapsarı berrak bir sıvı olur. Bu şekilde istediğin kadar saklayabilirsin.

İstersen sıvı olarak ta satabilirsin. Ama sıvıdan tekrar külçeye dönmek için profesyonel bir atölye gerekli.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 68/992 İlkİlk ... 1858666768697078118168568 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •