Sayfa 681/996 İlkİlk ... 181581631671679680681682683691731781 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 5,441 - 5,448 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Boğaziçi üniversitesi protestolarını haklıyken hangi maşa yada tetikci insanların kutsalıyla ilgili yanlış bir hareket yapar. RTE para verse bu kadar başarılı olur. Kaldı ki o protestolarda türbanlida var. Boğaziçi üniversitesi bu ülkenin vicdani en saygıli insanlarin olduğu camia. Ama birileri haklıyken yanlış yaparak toplum nezdinde RTE ye inanılmaz bir fırsat verdi. Muharrem İnce gibi akp nin fırsatları bitmez.
    Uzun paragraf yazdımda gerek yok. Burada üniversite hocası bir forumdaş vardı. O bize rektörlük seçimlerinin nasıl geçtiğini anlatsın.
    İnsanların neye göre oyunu verdiğini birde ondan dinleyelim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Uzun paragraf yazdımda gerek yok. Burada üniversite hocası bir forumdaş vardı. O bize rektörlük seçimlerinin nasıl geçtiğini anlatsın.
    İnsanların neye göre oyunu verdiğini birde ondan dinleyelim

Madem sorulmuş anlatalım. Ülkemizde 3 tür üniversitesi vardır.
    1) 1992 ye kadar kurulmuş olanlar
    2) 1992 sonrasında kurulmuş olanlar
    3) Senesini tam hatırlamıyorum, 2002 sonrasında RTE tarafından açılanlar.

3. maddedekileri konuşmaya bile gerek tamamen politik olarak yönetim kadroları malum zihniyet tarafından oluşturulmuş, ikinci kademe liselerdir. Sadece kuruldukları şehirlerin para kazanması ve açıkta öğrenci bırakılmadı görüntüsü vermek için kurulmuşlardır ve tam bir yandaş yapıdadır. Seçim sonuçları zaten bellidir.

2. maddedekilerin bir kısmı (genelde batıdakiler) başta ODTÜ, Hacettepe, Boğaziçi, İTÜ gibi köklü üniversitelerin öğretim üyeleri tarafından ilk yapılandırmaları yapılan, başlangıçta bilimsel çalışmalar ile ismini duyuran üniversitelerdir. Köklü üniversitelerde, özellikle 1990-1995 yılları arasında yeni kadro verilmediği için, öğretim üyelerinin bulundukları üniversitelerden zorunlu ayrılmaları sonucunda kadrolarını oluşturmuşlardır. Ama yeterli sayıda öğretim üyesi transferi olmadığı için açıklarını isimlerini saydığım köklü üniversiteler dışında ki 1. nesil üniversitelerden sağlamışlardır. Zaten sorun ve yozlaşma da mecburiyetten alınan bu öğretim üyelerinin bir kısmının yetersiz ve politik olmaları ile başlar.

1. maddedeki üniversitelerin bir kısmı (isimlerini saymıştım, bir iki tane daha eklenebilir) gerçek üniversite olarak nitelendirilir ve en azından GEÇMİŞTE dünyadaki ilk 500 iyi üniversite içinde yerlerini almışlardır, diğerleri ise bu gurup üniversitelerin kalitesinden uzaktır.

Yazılması gereken bir öğretim üyesi gurubu daha var ki bunlar ikinci ve üçüncü nesil üniversilere dağılmışlardır, bunlar YÖK ve MEB'in yurtdışına doktora için gönderdiği kişilerden oluşur. Bu gurubun çok önemli bir kısmı politiktir (sağ tandaslı), seçilmeleri de genellikle bu nedenledir ve gittikleri üniversitelerde ciddi sorunlara yol açmışlardır.

Seçimlere gelince,
    3. nesil şahsımın lisemsilerinde sonuçlar baştan bellidir. Tamamen politiktir.

2. nesil üniversitelerde bilim yapmaya çalışanlar ile filim yapmaya çalışanların mücadelesi yapılmış, 2002 den sonra bilimciler saf dışı bırakılmış, filimciler yönetimleri ele geçirmişlerdir. Seçimler, 2002 sonrasında tamamen göstermeliktir, çok az oy alan yandaşlar yönetime getirilmiştir.

3. ve 2. guruptakilerin yönetimleri değişince ikinci öğretim, yaz okulu gibi öğrenciye hiçbir faydası olmayan uygulamalar ile filimcilerin ekonomik olarak ihya olması sağlanmıştır.

1. nesil üniversitelerin iyi olan kısmı bu gurubun diğer kısmına göre bu yozlaşmaya uzun süre direnmiş ama üstlerindeki baskı da sürekli artmıştır, yönetimleri tepeden değiştirilmiştir. Boğaziçi bunun son örneğidir. Bunların sonucunda artık ilk 500 e girebilen üniversitemiz çıkmamaktadır, bu politik kafayla da çıkması zordur. Çünkü kendi dünya görüşünde olmayan öğretim üyelerine yönetim tarafından yapılan anormal baskı ve mobbing söz konusudur.

Yani, demem o ki, bu hükümetin üniversitelere verdiği zararın (genelde de demokrasiye, hukuka, ekonomiye verdiği zararın) düzeltilmesi, bana göre, artık mümkün değildir.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by harpi Yazıyı Oku
    14 şubatta bankalardaki dolarımızı çekelim...
    Sevgililerimize hediye edelim mi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. Yapılan bütün araştırmalarda Sayın İmamoğlu'nun oyu, seçimlerde aldığı oy civarında.

Biraz üstünü gören çalışmalar da var.

23 Haziran'daki seviyesinde. Bunu AK Parti'deki, karar alma sürecindeki insanlar da görüyor. Tepkinin dinmediğini, seçmenin hala orada kaldığını...

Sadece İstanbul'da değil, CHP'ye kaybedilen bütün şehirlerde benzer bir durum var. Birçoğu açık ara 31 Mart'ın önünde gidiyor.

Dolayısıyla giden oy geri dönmedi. Ve orada kalıcı hale gelmeye başladılar."

https://www.karar.com/bi-karar-vere-...oluyor-1603863

Bu yazi ulkenin gelecegi icin cok onemli, okuyun.

Okumak ibadettir, okumamak Cumhuriyete ihanettir.

5. ABD'de koronavirüs salgınının da etkisiyle 2020 yılında cinayet oranı yüzde 30 arttı. Uzmanlar büyükşehirlerde bu oranın çok daha fazla olduğuna vurgu yaptı.

Cinayetlerin büyük şehirlerdeki artışına dikkat çekilen çalışmada, bu oranın geçen yıl, 2019'a göre Milwaukee’de yüzde 85, Seattle’da yüzde 63, Chicago’da yüzde 55 ve New York’ta yüzde 43 arttığı kaydedildi.

https://www.karar.com/koronavirusun-...-artti-1603924

Tüik: Tüketici fiyatları ocak'ta yıllık %14,97 (beklenti %14,80)

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Tüik: Tüketici fiyatları ocak'ta yıllık %14,97 (beklenti %14,80)
    Daha yeni zam almıştık. Bir ay dayanaydı.

O egeli ben değilim

TÜİK: “Bir önceki yılın aynı ayına göre artışın düşük olduğu diğer ana gruplar sırasıyla, %2,12 ile giyim ve ayakkabı, %6,13 ile eğitim ve %6,32 ile haberleşme oldu. Buna karşılık, bir önceki yılın aynı ayına göre artışın yüksek olduğu ana gruplar ise sırasıyla, %24,53 ile çeşitli mal ve hizmetler, %23,25 ile ev eşyası ve %21,43 ile ulaştırma oldu.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 681/996 İlkİlk ... 181581631671679680681682683691731781 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •