Sayfa 685/822 İlkİlk ... 185585635675683684685686687695735785 ... SonSon
Arama sonucu : 6576 madde; 5,473 - 5,480 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

Meyve sebze konserveleri ihracatı geçen yıla göre miktar bazında yüzde 31 ve dolar bazında da yüzde 76 artarak sırasıyla 93.267 ton ve 142 milyon dolar olmuştur..Birim başına kg değeri eylül ayında 1,509 dolar iken ekim ayında 1,526 dolara çıkmıştır.Hatırlatmam gerekirse geçen yıl ortalaması 1,1475 dolardı..Saygılarımla..

AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

Sayın YEF merhaba;paylaşımınızı görünce,paylaşılan konuyla ilgili bilgilerimi iletmek istedim.Daha önce de söylemiştim,twitter de üyeliğim yok,burası dışında paylaşım yaptığım bir sosyal medya alanı da hiç olmadı.Paylaşılan haberin vebal taşıyabileceği düşüncesiyle sizleri de bilgilendirmek niyetim.Niğde Bor tesisinin boş alanında kepçenin vurulacağı ile ilgili yaklaşık bir hafta önce bilgim oldu(detayına bende saklı),ona göre de araştırmalarımı yoğunlaştırdım.Çarşamba günü itibariyle arazide ölçümler yapıldı ve perşembe günü kepçelerle çalışma başladı.Beni biliyorsunuz,çok yakından takip eden biriyim ve eğer önemli gelişmeler olursa(ispatlı)bunları da sizlerle paylaşıyorum ki bilgiler paylaştıkça değerlenir.

Şimdi bu yapılan twitter paylaşımı konusuna gelirsem,orada(Niğde Bor Tukaş arazisinde) ne yapıldığını niçin yapıldığını bilmeden böyle bir konuyu sosyal medyada yorumsuz ya da bilmeden yorum yaparak paylaşırsanız,bir kişi dahi yoruma göre yatırım yaparsa bunun adı vebal dir..Daha önce de sizlerle bir yazımda paylaşmıştım,dondurulmuş gıda tesisini temmuz ayına yani sezona yetiştirmeye çalışacaklardı(yetkili bir kişiden aldığım bilgi)..Böyle büyük bir tesisin de salça fabrikası içerisinde olması mümkün değil sonuçta.Ben de bu fabrika için vurulan kazmayı ve işin ilerleyişini takip ediyorum.Ama bunu,bu şekilde detayını bilmeden paylaşırsanız da siz twitter de fenomenim derken sadece vebal sebebi olursunuz.Çok üzüldüm arkadaşlar,onun için biraz sitemli yazmış olabilirim,kusuruma bakmayın..Ama artık hep ben demeyi bıraksak da bize değer verenleri de düşünsek artık..Saygılarımla..

3. Linkedinde şantiye şefinin paylaşımını yaptığı 76.000 m2 lik inşaatın dondurulmuş gıda yatırımı olduğunu düşünüyorum. Paylaşımlardan 30.000 m2 lik salça fabrikasının da 1 yıl önce inşaatının başladığı anlaşılıyor. O zaman salça fabrikası nasıl temmuza yetiştiyse bu fabrika da yetişebilir.

4. Tukas neden bu kadar ketum. Yatırımcısına iğne ile kuyu kazdırıyor. Efe09 çok araştırmacı bir yatırımcı sağolsun şirket hakkındaki bilgileri kendisinden öğreniyoruz. Sasa'da hektaş'ta yatırım yapıyor ve paylaşıyor. Yatırım yapıyoruz demenin nesi yanlış?

Çok detaylı bir analiz arkadaşlar,Türkiyenin geldiği noktayı çok güzel özetliyor..Yatırımcı olarak bizlerin de öngörülerinin gerçekleşmesi adına zevkle okuduğum bir makale..Saygılarımla..

https://www.tomatonews.com/en/world-...ct_2_1817.html

6. Bilanço öncesi, son mal toplamalar gibi geliyor bana bu hareketler.

7. https://twitter.com/matriksb/status/...cFEa-2HBsdqCfw

Hayırlı olsun bilançomuz geldi

Sayfa 685/822 İlkİlk ... 185585635675683684685686687695735785 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •