Onemli Gunler Banner
Sayfa 686/852 İlkİlk ... 186586636676684685686687688696736786 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 5,481 - 5,488 arası.

Konu: KIPA - Tesco Kipa

1.  Alıntı Originally Posted by Analizsever Yazıyı Oku
    malesef tebliğde kolaylaştırılmış usülde birleşme durumunda ayrılma hakkı doğmaz yazıyor gördüğüm kadarıyla

umarım adil ve küçük yatırımcıyı koruyan bir sonuç çıkar.

kipa benim de zamanında alıp sattığım bir hissedir. ne olursa olsun böylesine buruk ve mağduriyet yaratan bir vedayı haketmiyor..

ytd
    biraz araştırdım ayrılma hakkını yatırımcı spk birleşmeyi onaylanınca yapılan genel kurulda yönetim birleşmeyi onaylarken itirazıyla alıyor net holdingde öyle olmuş bunda genel kurula sunmadan onaylama yetkileri varmı bilmiyorum migros yönetimine kalmış yada spk ayrılma hakkı tanıyarak şartlı birleşmeyi onaylamasıyla olur 18 nisan dan önceki en yüksek rakam da son 1 aylık ortalama 3.60 3.70 arası olması gerek ya iptal olsun yada böyle iflas eden şirketler bile 50 kuruşta hisseleri olacak şey mi 32 de 1 ine 75 kuruşa zamanında deselerdi kottan çıkmak için 2.56 birleşme rakamı düşük diye niye kandırılıyoruz

2. Arkadadlar bu olay daha once dogan yayin holdingte oldu insanlarin anasini aglattilar.1 yil once anel telekomda basladi hala mucadelemiz devam ediyor.simdi hisse fiyati 4 tl iken kipaya yapildi.sorun spk nin kendinde .ıı.23.1 nolu maddesi yatirimciyi soydurmaktan baska bir ise yaramiyor.neymiste konunun piyasaya aciklandigi tarihten onceki 1 ay aliniyomus.yahu bole adaletmi olur.adamlar hisse satiyo hisse ucuzladimi onemli nitelikte bir islem acikliyor.sorunun cozumu ise spk nin bu maddeyi duzenlemesi.eskiden kottan ayrilmalardada bu islem gerceklesiyordu.ancak sikayetler uzerine 5 ayri fiyat sistemi yapti spk.ancak birlesmelerde hala ayni.spk ya bol bol mail fax gondermek gerek.ben cok yolladim dikkate alcaz dediler ama.bir gurupta birlik olmaliyiz.

ALE-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by garip_borsacı Yazıyı Oku
    Arkadadlar bu olay daha once dogan yayin holdingte oldu insanlarin anasini aglattilar.1 yil once anel telekomda basladi hala mucadelemiz devam ediyor.simdi hisse fiyati 4 tl iken kipaya yapildi.sorun spk nin kendinde .ıı.23.1 nolu maddesi yatirimciyi soydurmaktan baska bir ise yaramiyor.neymiste konunun piyasaya aciklandigi tarihten onceki 1 ay aliniyomus.yahu bole adaletmi olur.adamlar hisse satiyo hisse ucuzladimi onemli nitelikte bir islem acikliyor.sorunun cozumu ise spk nin bu maddeyi duzenlemesi.eskiden kottan ayrilmalardada bu islem gerceklesiyordu.ancak sikayetler uzerine 5 ayri fiyat sistemi yapti spk.ancak birlesmelerde hala ayni.spk ya bol bol mail fax gondermek gerek.ben cok yolladim dikkate alcaz dediler ama.bir gurupta birlik olmaliyiz.

ALE-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    malesef kimsenin birlik olduğu yok hocam. Toplanalım bi 50 kişi gidelim spk binasına siz hayırdır kardeşim diyelim gazete manşetlerine çıkar alırız yanımıza bi haber muhaberını tv ye çıkar duyururuz sesimizi yoksa biz ses çıkarmazsak bizi daha çok opecekler. Herkes baskasından beklıyor ne de olsa sikayet ediyorlardır ne de olsa yazıyolardır diye sonra çok pişman olursunuz vakit varken uğraşalım.......

4. mevzuat çok net

başvuruya göre ayrılma akçesi teklifi yapmadan bu birleşme olmaz. şirketin ön gördüğü rakam ayrılma akçesi icin 1.42 TL

bu şirketin öngörüsü yani net degil.

bakalım seçim hakkındaki ayrılma akçesi fiyatını spk ne belirleyecek

tartışılması gereken konu bu

bu yönde spk ya yatırımcılar adil fiyat için adil bir ayrılma akçesi için dilekçe ve emaille şikayette buluna bilir.

sen borsa kotundan çıkacam diye 2.56 TL razı ol

sonra 1.42 TL ayrılma akçesi fiyatı öner

spk kesinlikle kabul etmemeli

bir daha önemle söylemek istedigim AYRILMA AKÇESİ fiyatının yani kipanın halka açık kısmındaki yatırımcılara sunmak ZORUNDA OLDUKLARI AYRILMA AKÇESİ FİYATININ yatırımcıyı magdur etmeyecek adil bir SEÇİM HAKKI olması gerekli

benim şahsi düşüncelerim bunlar

5.  Alıntı Originally Posted by MRT34 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar günlerdir yazmayayım belki bir olumlu bişey olur diyorum bu hisse hepimizi mahvetti kötü yorum yapanlara kızıyordum ama haklı çıktılar ve bu satın yazanlara sırf inat olsun diye satmadım. Maalesef biz yine küçük yatırımcı olarak tuzağa düştük. İnşallah bu arkadaş haklı çıkar, red kararı gelirde hepimiz zararımızı kurtarırız. Bu arada kimde kaç hisse var diye soran bir arkadaş vardı zamanında(sanırım izmirli nicki) şimdi nerede neden yorum yok herkes çıktı biz kaldık sanırım...
    Arkadaşlar ben her zaman olduğu gibi buradayım. Sadece her düşüş öncesi özellikle ortaya çıkan gereksiz kişilerle bilgi yarıştırmanın gerek sinirlere gerekse de zamanımın harcanması nedeniyle anlamsız buluyorum.

Bir insan evladı nasıl olur da başkasının para kaybetmesinde kendisini gururla ortaya koyar neyse..

Şimdi cuma günü - yarın saat 14:00 izmir çğili anemon otel de genel kurul var.

Ben katılacağım imkanı olanlar katılırsa en azından sorularımıza verdikleri cevapları duymuş olurlar ilk ağızdan.

Öncelikle migros un 5 kat artan 2 adet gayrimenkul değerleme raporunu ve ernst young firmasının ÖZELLİKLE ilk sayfada üstüne basarak yazdığı Migros yönetimin verdiği rakkamlarla yapmış olduğumuz ve sadece migros ve ortaklarına karşı sorumlu olduğumuz rapıor da geçen INA yönteminin alt hesaplamasını talep edeceğiz.

bakalım ne diyecekler sonuçta ortakların bilgi edinme hakkı var kanunen hele birleşme öncesi

katılamayanlar ya vekalet versinler varsa tanııdkları yada internet ortamından katılsınlar derim naçizane

bizde şimdilik nasıl ülke bu durumdayken beyan verebiliyorlar herşey yolunda diye.. bizde öyle takılalım en azından genel kurul sonuna kadar sonrası malum

6.  Alıntı Originally Posted by acemi_yatırımcı Yazıyı Oku
    mevzuat çok net

başvuruya göre ayrılma akçesi teklifi yapmadan bu birleşme olmaz. şirketin ön gördüğü rakam ayrılma akçesi icin 1.42 TL

bu şirketin öngörüsü yani net degil.

bakalım seçim hakkındaki ayrılma akçesi fiyatını spk ne belirleyecek

tartışılması gereken konu bu

bu yönde spk ya yatırımcılar adil fiyat için adil bir ayrılma akçesi için dilekçe ve emaille şikayette buluna bilir.

sen borsa kotundan çıkacam diye 2.56 TL razı ol

sonra 1.42 TL ayrılma akçesi fiyatı öner

spk kesinlikle kabul etmemeli

bir daha önemle söylemek istedigim AYRILMA AKÇESİ fiyatının yani kipanın halka açık kısmındaki yatırımcılara sunmak ZORUNDA OLDUKLARI AYRILMA AKÇESİ FİYATININ yatırımcıyı magdur etmeyecek adil bir SEÇİM HAKKI olması gerekli

benim şahsi düşüncelerim bunlar

bu arada mevzuat neden çok net

bu konuda da açıklamada bulunuyum

nedeni birleşmeyi migros sermaye artırım şeklinde yapacak

bu tip birleşmede mevzuat diyorki

AYRILMA AKÇESİ ÖNERMEDEN BUNU YAPAMAZSIN

KOLAYLAŞTIRILMIŞ BİRLEŞMEDE MEVZUAT ÇOK NET.

adil bir AYRILMA AKÇESİ içinde bakalım spk yatırımcıları nasıl koruyacak

hep birlikte göreceğiz.

7.  Alıntı Originally Posted by acemi_yatırımcı Yazıyı Oku
    bu arada mevzuat neden çok net

bu konuda da açıklamada bulunuyum

nedeni birleşmeyi migros sermaye artırım şeklinde yapacak

bu tip birleşmede mevzuat diyorki

AYRILMA AKÇESİ ÖNERMEDEN BUNU YAPAMAZSIN

KOLAYLAŞTIRILMIŞ BİRLEŞMEDE MEVZUAT ÇOK NET.

adil bir AYRILMA AKÇESİ içinde bakalım spk yatırımcıları nasıl koruyacak

hep birlikte göreceğiz.
    hocam sesimizi duyurmazsak spk hazır seçim öncesi firmaylada bir iki irtibat kurar olayı istedikleri gibi bağlar. Kimseninde umrunda olmayız. Her yere yazalım lütfen

8. Toplantı mahalline o gün bir kaç yerel gazeteci davet edilse, bir izleseler, küçük yatırımcının çırpınışına tanık olsalar......??

Sayfa 686/852 İlkİlk ... 186586636676684685686687688696736786 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •