Sayfa 686/807 İlkİlk ... 186586636676684685686687688696736786 ... SonSon
Arama sonucu : 6454 madde; 5,481 - 5,488 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1.  Alıntı Originally Posted by uyuyan Yazıyı Oku
    Can hocam. 2020 sonu 13 TL'den alırım diyordum 30 a gitti.

Kimse baz almasın yaptığım hesaptan 10 yıl sonrası için 400 TL çıkmıştı. 10 sene sonra için 33 kat kar beklentisi çok cazip gelmişti ama elimde nakit olmadığı için alamamıştım.

Şimdi 27 tl. Bu sene ya da sonraki sene 20 TL olursa. 20 kat kar marjı çıkıyor. Belki o zaman toplamaya başlarım nakit olursa.

IN2010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Uzun yıllar içinde aynı beklentilerinizi ben de paylaşıyorum. Bakalım zaman ne gösterecek. Elbette her daim böyle albenili hareket etmeyecektir. İştah kabarttığı gibi mide bulandırdığı zamanlar da gelecektir. Biz o zamanlarda sizin dediğiniz gibi ek alımları düşüneceğiz. 7-8'lerden bu yana Kordsa alırım. O zamanlardaki mide bulantısını hatırlarım. 12'den 7'lere geri dönüşünü hatırlarım. Sona 15'leri görmesini ve oralardan tekrar 10'lara geri dönüşünü hatırlarım. Uzun bekletmelerini, yatayları hatırlarım. O zamanlar, bugün burada iştahı çok açık olanlardan eser yoktu.

Yolumuz uzun. Elimizdekilerle yol alırız, düzeltmeler olduğunda alım konusunda fikirlerimizi netleştiririz, yapılanmamızı tamamlar, malımızı alır beklemeye devam ederiz. 7'den, 12'den yaptığımızı gerekirse zamanı gelince 20'den yaparız.
    ...

2. Şelale olmuş resmen, fazla köpürtmüşlerdi zaten son dönemde hisseye kim girdiyse züccaciye dükkanına fil girmiş gibi epey dağıttı ortalığı umarım toparlaması kolay olur. Hayırlısı bakalım.

3. Tekerlek kırılınca yolu gösteren çok olur... Ama, zaten bunu da biliyordur herkes...

Anlatacaklarım bu kadar... Sağlıklı güzel bir hafta sonu dileğiyle ...

4. Selamlar, temel çok sağlam görünüyor. Bu şirket düzenli temettü ödüyor mu?

Al demem, sat demem tavsiye etmem

5.  Alıntı Originally Posted by greenpeca Yazıyı Oku
    Selamlar, temel çok sağlam görünüyor. Bu şirket düzenli temettü ödüyor mu?

Keşke bu tarz basit soruların yanıtını burada post atmak yerine 2 dakikanızı ayırıp kendiniz cevaplasanız...

Saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by LayLow Yazıyı Oku
    Keşke bu tarz basit soruların yanıtını burada post atmak yerine 2 dakikanızı ayırıp kendiniz cevaplasanız...

Saygılar.
    Yeni girdim kağıda ve çok bakamadım, ayrıca burada uzun süre olan arkadaşlar var bilgi verebilirler diye düşündüm.

7.  Alıntı Originally Posted by cenkbjk Yazıyı Oku
    kords onumuzdeki iki yili fiyatliyor bunun farkinda bile degilsiniz ayni froto, sasa, hktas gibi.. ilk saskinliginizi konsolide gelince yasayacaksiniz.. sonra 2021 bilancolarinda goreceksiniz.
    Sizce konsilde kaç gelecek?
    Yurtdışı satış :1.2Milyar ve maliyetine vermiş malı! Yaklaşık maliyet :1.1 Milyar vergi beyannamesinde böyle yazıyor, maliyetine yurtdışına kime verilir malı? Bağlı olduğu ortak firmaya bence....
    Kur farkı bilmem ne dersek anlamam bu işlerden , konside kar 300Milyon gelir mi?

8.  Alıntı Originally Posted by horoz60 Yazıyı Oku
    Sizce konsilde kaç gelecek?
    Yurtdışı satış :1.2Milyar ve maliyetine vermiş malı! Yaklaşık maliyet :1.1 Milyar vergi beyannamesinde böyle yazıyor, maliyetine yurtdışına kime verilir malı? Bağlı olduğu ortak firmaya bence....
    Kur farkı bilmem ne dersek anlamam bu işlerden , konside kar 300Milyon gelir mi?
    Vergi dairesine verilen ve VUK'a göre hazırlanan tabloya bakılarak, SPK mevzuatı hükümlerine göre hazırlanan tabloya ilişkin çıkarımlarda bulunmak yanıltıcı sonuçlar verebilir. SPK'ya göre hazırlanan tablodaki rakamlar vergi dairesine sunulan tablodaki rakamlardan genellikle yüksek olmaktadır. Nitekim vergi dairesine sunulan tabloda 16 milyon zarar gözükürken, SPK'ya göre hazırlanan tablodaki kar beklentisi 160 milyondur. Yani konsensusa göre son çeyrek 66 milyon kar beklenmektedir (ilk üç çeyrek 94 milyon kar var). Bu rakamlara göre bahsettiğiniz 300 milyonun gelmesi hayaldir.

Yazdıklarım deli zırvası olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 686/807 İlkİlk ... 186586636676684685686687688696736786 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •