Sayfa 688/1002 İlkİlk ... 188588638678686687688689690698738788 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,497 - 5,504 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    FAANG (%-41)
    facebook amazon apple netflix google 23 aralık tarihi ile %- 41 de,
    yabancı yatırımı yaparken bunun bir önemi varmı bilmiyorum
    eurobond'un bunlarla bir ilgisi yok büyük ihtimalle ama elimdeki yabancı teknoloji fonlarının ilgisi var tabi, daha ne kadar düşecekler bakalım.

2. Dövizin zamanı ufak ufak yaklaştığına göre hesabımızı iyi yapmak gerekiyor.
    Hazır döviz ucuzken heybeyi kademeli olarak doladurmak lazım.

KKM bitti, onu sildik.

Eurobond iyi hoş ama vergi işi uğraştırıcı.Onu da bir kenara ittik.

Öyleyse
    Dolar alıp %4
    Euro alıp %2 faizle beklemek bir seçenek.
    Mevduat yaparsanız %20, repo yaparsanız %15 stopajı var.
    Bu seçeneği el altında tutuyoruz.

Diğer seçenek ise döviz bazında bu faizi geçebilecek fon bulmak.Ama hisse dayanaklı olmayacak hisse bazlı yabancı fonlar ayrı konu.
    Bizim aradığımız dolar ve euro dayanaklı ama yukarıda yazdığım faizi geçebilecek fonlar.Stopajı %10 olarak dikkate aldığımızda tespit edeceğimiz fonları döviz mevduatı ile karşılaştırıp bir sonuca varacağız.

Fon cephesinde benim gözlemlediğim en başarılı olanlar genelde özel serbest fonlar.Özel oldukları için biz alamıyoruz.

Öyleyse döviz bazında stopajı düşünce %5-6 getirebilen , istikrarlı olan ve herkese açık olan fon bulmak hedefimiz olmalı.
    Çalışmaya devam.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Dövizin zamanı ufak ufak yaklaştığına göre hesabımızı iyi yapmak gerekiyor.

KKM bitti, onu sildik.

Öyleyse
    Dolar alıp %4

Diğer seçenek ise döviz bazında bu faizi geçebilecek fon bulmak.Ama hisse dayanaklı olmayacak hisse bazlı yabancı fonlar ayrı konu.
    Bizim aradığımız dolar ve euro dayanaklı ama yukarıda yazdığım faizi geçebilecek fonlar.Stopajı %10 olarak dikkate aldığımızda tespit edeceğimiz fonları döviz mevduatı ile karşılaştırıp bir sonuca varacağız.

Fon cephesinde benim gözlemlediğim en başarılı olanlar genelde özel serbest fonlar.Özel oldukları için biz alamıyoruz.

Öyleyse döviz bazında stopajı düşünce %5-6 getirebilen , istikrarlı olan ve herkese açık olan fon bulmak hedefimiz olmalı.
    Çalışmaya devam.
    Olmayanı ergi methodu yani, matematikte bir ispat yöntemi , olmayan bir şeyi VAR farzederek bu varlıktan yola çıkıp olduğu ispatlamak. ile karşıkarşıya olduğumuzu düşündüm. yani bana göre bu böyle. FONlar hisse yoğun fonlar hariç, diğer fonlar şu bir seneye gelinceye kadar 3 yıl hiç para kazanmadı. borsa aşağı gitmeye başlayıncaya kadar fonlardan para kazanılır.
    dolar döviz tarafından para kazanmaya bakarsak. seçimlere kadar dolar iktidarın dediği gibi gidecek diye bakıyorum.
    Eğer daha önce döviz başı dışarı yukarı giderse. iktidar seçimi kaybetmiş demektir. seçimin bir anlamı kalmaz borsa için. bana olmayan VAR. noktası o zaman gerçekleşir. toplarsak. eğer böyle bir fon varsa. gözlerinden öperim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,897
    Dövizin zamanı ufak ufak yaklaştığına göre hesabımızı iyi yapmak gerekiyor.

KKM bitti, onu sildik.

Öyleyse
    Dolar alıp %4

Çalışmaya devam.
    Burada anlatılanlara göre;
    https://www.youtube.com/watch?v=4zu-...ZOTS4&index=19
    https://www.youtube.com/watch?v=uNfF...ZOTS4&index=20
    https://www.youtube.com/watch?v=IoQi...ZOTS4&index=21
    Bulduğum fon TI3 oldu .BİR İNCELEYİN isterseniz.

Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    tı3xx
    anhyt
    ansgr
    ısctr
    ısfın
    ısgsy
    ısgyo
    ısmen
    ısyat
    sıse
    tsgyo
    tskb TSKBve ISFIN var bende de.

6.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    Olmayanı ergi methodu yani, matematikte bir ispat yöntemi , olmayan bir şeyi VAR farzederek bu varlıktan yola çıkıp olduğu ispatlamak. ile karşıkarşıya olduğumuzu düşündüm. yani bana göre bu böyle. FONlar hisse yoğun fonlar hariç, diğer fonlar şu bir seneye gelinceye kadar 3 yıl hiç para kazanmadı. borsa aşağı gitmeye başlayıncaya kadar fonlardan para kazanılır.
    dolar döviz tarafından para kazanmaya bakarsak. seçimlere kadar dolar iktidarın dediği gibi gidecek diye bakıyorum.
    Eğer daha önce döviz başı dışarı yukarı giderse. iktidar seçimi kaybetmiş demektir. seçimin bir anlamı kalmaz borsa için. bana olmayan VAR. noktası o zaman gerçekleşir. toplarsak. eğer böyle bir fon varsa. gözlerinden öperim.
    Vardır vardır, arayıp bulacağız.

Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    Var bende o fon güzel bir fon ama
    Ben artık bist yada yabancı borsalara bağlı olmayan ama dövize endeksli olup döviz bazında %5-6 getiren bir fon arıyorum.
    Güzel sebest fonlar var ama çoğu özel fon.

7.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Benim ki öyle ufak bir miktar, boşta duracağına ilk alışımı yapayım hem de denemiş olayım dedim, zaten çok yakın vadeli, vergi sorunu olmaz sanırım. Asıl almak istediğim daha uzun vadeli ve yüksek miktarda ama eldeki fonları mı satayım, evin satışını mı bekleyim karar veremedim.
    Eurobond'da alım satımdan kazancınız varsa vergisini vermeniz gerekmektedir. Fakat kupon geliriniz yıllık bir miktarın üstüyse vergiye tabisiniz.(Tam hatırlamıyorum ama 130 bin TL civarı olabilir) Altındaysa vergisi yok. Bu yatırımı nakit akışı için mi yapıyorsunuz ? Şahsen ben nakit akışı olsun diye alıyorum. Portföyümün ortalama kupon getirisi yıllık %9 civarı.
    Kısa vadelileri almaktaki beklentiniz TR CDS'nin daha da düşeceği miydi ?

Saygılar.

Vardır vardır, arayıp bulacağız.

Var bende o fon güzel bir fon ama
    Ben artık bist yada yabancı borsalara bağlı olmayan ama dövize endeksli olup döviz bazında %5-6 getiren bir fon arıyorum.
    Güzel sebest fonlar var ama çoğu özel fon.
    evet güzel bir fon ama ben almadım. çünkü TSKB bende zaten var. Şimdide ISFIN e girdim.
    13 günlük ve 21 günlük ortalamalar alt alta geldiler buradan yukarıya kesebilir. ya da 7,07 ye iner daha da giderse 6,20 yapar. orası da yolun sonu. iyi para kazandırır.
    Aynı şekilde SASA da aşağı gelişi bitirdi gibi. Çok yalvardı "benide al, bak görürsün ISFIN den daha iyi çalışacam söz" deyince dayanamadım. onuda aldım kafileye.
    hayırlısı olsun.

Sayfa 688/1002 İlkİlk ... 188588638678686687688689690698738788 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •