Sayfa 692/963 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon
Arama sonucu : 7702 madde; 5,529 - 5,536 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1.  Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Yok pek yeni değilim 18.60 lardan girmiştim ilk ama 2 3 aydır takip ediyorum...
    Kimin aldığı sattığı bazen yanıltmak için kullanılır mal dağıtılıyor denen hisseler uçup gidebilir tam tersi de olabilir..

Ayrıntılara bakınca iyi bilanço olduğuna karar verdim ilk bakışta geçen gün bana zayıf gelmişti..
    Pddd 0.8 le gıda mı kalmış.. Biraz sabır inşallah Allah mahçup etmesin..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Açıklayabilir misin neden iyi bilanço olduğunu tam anlamadım.

2. Gerçekten şu oranlarda gıda hissesi yok.En düşüğü yanılmıyorsam sektördeki pd /dd. olarak. Temeli iyi olmayan hisseler ise uçmuş. Ama ne kadar uygun olursa olsun sonuçta götüren olmayınca kağıt duruyor yerinde.Tarihi pd/dd ortalaması 1,5 imiş. Şu anda 0,80 de.
    Yine de bölgesel -uluslararası harhangi bir sorun çıkmadığı takdirde toparlanır diye düşünüyorum.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Şirketin herşeyi güzel , fakat spekleri çirkin. Bu nedenle hisse yükselemiyor.

4. Inekler sutten kesildi , tosuncuk etme

İlk mesajda biraz değinmiştim..

Sanırım şimdi oldu ilk ileti de bahsettim
     Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Kapanışa doğru ilave yaptım ayrıntılı raporları okudum sıkıntı şüphe hissetmedim şirket neredeyse tüm satışları gurup içine dönmüş ama kar marjı artmış ve iştirakten alınan kar da 800k dan 7.4 milyona çıkmış...
    Normalde yarısı gurup dışı geçen yıl 6 aylık
    Bu yıl aynı dönemde neredeyse tamamı gurup içi şirketlere..
    Ama net kar marjı 2 den 3 e çıkmış ki geçen yıl alınan sigorta 15 milyon tazminatı bu yıl olmamasına rağmen..
    Allah mahçup etmesin inşallah bizi bir an önce yükselsin hedefimize

Alıntı Originally Posted by TarkanTatlitug Yazıyı Oku
    Açıklayabilir misin neden iyi bilanço olduğunu tam anlamadım.

7. Klgyo..Taze kuru..Kutpo..İlk aklıma gelenler.bunlari gördükçe bir daha pınar ürünü almayacagim.

8.  Alıntı Originally Posted by Arif Turgay Yazıyı Oku
    Klgyo..Taze kuru..Kutpo..İlk aklıma gelenler.bunlari gördükçe bir daha pınar ürünü almayacagim.
    Evet giden gidiyor ve düşmüyor da geri. Rtalb filan da o kadar konuşuldu tekrar çıktı yukarı, bir sürü hisse var gitmeyen yok gibi aylardır kitledi insanları ya düş ya çık yeter yatay gittiğin. Resmen sinir bozucu bir durum bunun pd/dd olmuş 0.8 bu ucuzlukta gıda yok şu an karlı da şirket marka değeri de var. Pınsu o kadar zarar açıklayıp gittiyse bu hisse çoktan gitmesi gerekirdi. Ama ne söylesek boş götürürlerse gidecek. Ytd.

Sayfa 692/963 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •