Sayfa 692/1005 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon
Arama sonucu : 8037 madde; 5,529 - 5,536 arası.

Konu: Viop LI

Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Teb hala kapanıyor ama yeni vadeye taşınmıyor. Viop sığ diyorduk Teb oradan çekilirse hepten incin top oynar
    Evet TEB longları kapatıyor ve yeni vade de yüklü pozisyon açmadı henüz, TEB yıllardır hep yeni vadeye long taşırdı, bakalım alışkınlıklarından vazgeçebilecek mi!

2. Boyle cok guzel de, altin grams ve ons zarar
    Antalyaya geldim balik �� yiyom ons dusuyor
    Omaha abi sen yemiyonmu balik ��

3. THY ya Ruslara ya Araplara gidecek böyle giderse para bulmaları lazım elde var THY benim favorim Putin

4. Dolar gitmediği sürece borsadaki hikaye sekteye uğramaya devam eder.

5. TEB hala yeni vadeye long poz taşımıyorsa biraz daha alttan taşınmak isteyebilir diye düşünüyorum .ytd.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,785
     Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Sonradan ortaya cikan uzun vadeli sonuclarina bakinca kurun 1.15 lere kadar dusurmesi bir basari degil bir intihar idi.
    Bizim gibi gelismemiz disarda ancak ucuz is gucu avantaji ile rekabet edebilen ve turizm gelirleri ile dis ticaret acigini gidermeye calisan bir ulke icin cok degerli bir yerel para birimi tehlikeli sistemik ekonomik krizlere yol acmasi kacanilmaz olur. Zaten sonradan bunun faturasini odedik ve hala odemeye devam ediyoruz.

O donemler devlet memuru ciftler altlarina japon ve Alman arabalari cekiyorlar. Bir konut bir arac kredisi cekebiliyordu. ithal urunlerle rekabet sansini kaybeden bir suru uretici ya ithalatci oldu yada fabrikalarini yurt disina tasidilar.
    Sirketler ve bireyseller degeri dusuyor ve faizi dusuk diye doviz kredilerine yoneliyorlardi. Kredilerin cogu konut, araba ve ithal tuketim urunlerin aliminda kullaniliyordu.
    Disarda para bol ve faiz dusuk idi. Turk bankalari disardan iceriye kredi yetistiremiyorlardi.....
    Sonuc: 2002-2018 donemi arasi dis konjoktorunde avantaji ile Turkiye sahte bir ekonomik refah donemi yasadi.
    Faturasini en sz 5 yildir oduyoruz belki bir 5 yil dahada odeyecegiz.
    yazılanların neresini anlayamıyorsunuz anlamakta zorlanıyorum ..yahu orda uygulanan faiz politikasını vurgulamağa çalıştığımı ,faiz sebep enflasyon sonuç saçmalığıyla hareket edilmediğinde doğru zamanlamalarla yapılacak faiz hamlelerinin enflasyonu kontrol atına alınabildiği gösterilmiş beni ilgilendiren bölümü orası

..geçmişte dünyada dönemsel parasal genişleme yıllarına isabet eden politikaların doğal sonucu dövizde düşüş yaşanmış o dönemde dereler akarken küpler doldurulsaydı keşke daha iyi değerlendirebilseydi buna elbette kimse karşı çıkmaz o bambaşka tartışma konusu. .günümüze gelirsek ithalata bağımlı 60 milyar dolar cari açığı olan ülkede dövizin yükselmesi iyidir mealinde kitabın orta yerinden girilirse orda ya akıl sağlığıyla ilgili bir sorun veya kendini doğru ifade edememe eksik ifade gibi bir durum vardır .geçmişte yapılan herşeyin doğru olduğunu işaret eden yok görünen köyde klavuz istemez ekonomide varılan sonuçtan belli.aksini iddia eden ahmaktır.

7. 1 sevap işleyeceğime 3 sevap işledim...

daha iyi yapmamışmıyım yurt dışı yaparak...

bizim burdakilerin ekonomik durumu iyi herkes hayatından memnunmuş...

o zaman afrikalı din kardeşlerimize kurban keselim diye yurt dışı yaptım...

Yatırım tavsiyesi değildir.

8. Zaten devam eden bir lider var. Seçim geçeli bir ay olmuş. Bankalar kredi vermiyor verirse de faizler %40-60 konut kredileri için maksimum 350 bin veriyorlarmış. Doları arka kapıdan tutmak ne yapacağını hala bilmiyorsa ekonomi yönetimi ya hasar büyük yada temmuzda olacak olanlar

Sayfa 692/1005 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •