Sayfa 693/1312 İlkİlk ... 1935936436836916926936946957037437931193 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,537 - 5,544 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    40.000 TL kiralayacak 1 tane evin olsun.
    Ömür boyu çalışmadan yan gel yat

2.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    bu emlakcilar 2019 yilinda niye evleri satamiyordu, nasil manupile edemiyorlardi piyasayi. Son yillarda adamlara ozel bir yetenek mi geldi?

Ayni sekilde 2018 kur krizinde otomotiv bayiileri neredeyse her gun arac aldiniz mi indirim yapalim diye ararken neden manupilasyon yapamadilar?

Piyasayayi emlakcilar bozuyor diye dusunenlerin gida fiyatlari marketler yuzunden artiyor diyen ak comarlardan farki yoktur gozumde.
    Şu güncel ilanda emlakçılara yazılan mesaj her şeyi açıklıyor aslında sayın finans_mt. Eğer hala da anlamadıysanız alıntı yaptığım mesajınızda bahsettiğiniz çomarlar yine mesajınızda bahsettiğiniz gözünüzü sevsin daha ne diyeyim.

3. Dün birader aradı. Etimesgut ta bulunan kiralık dairede 4 yıl önce kontrata imza atan kadın ( atama bekleyen öğretmenmiş ) atanmış çıkmış gitmiş. Daireyi de meğerse başka bir kadınla birlikte paylaşıyormuş. Son 3 aydır bankaya kirayı yatıran kadın ismi başka olunca kiraya imza atanı arıyor ve soruyor. Gayet normalmiş gibi tayin olup gittiğini ev arkadaşının oturmaya devam ettiğini bunun yasal olduğunu falan söylemiş. Birader ''Daireyi ben sana kiraladım ve 2 oğlum bu yıl İstanbulda üniversite okuyacak, haliyle paraya ihtiyacım var. Daireyi satacağım . Arkadaşına söyle 40 gün içinde boşaltsın '' demiş. 28 yaşındaki kadın olmadık hakaretlerle '' siz ev sahipleri hep aynısınız, oğlum gelecek, babam oturacak vb. boşaltmıyoruz. Git mahkemeye ....'' diyor.

Durumu bana bildirince ( kendisi doğuda bir ilde görevli ) bu sabah eve gittim. Kapıya 3 kadın çıktı. Kendimi tanıttım ve aboneliklerin kimin adına olduğunu, sürekli oturan kaç kişi olduklarını sordum. Yanımda yönetici ve eşi de vardı. Hep birlikte bana -defol git, kapıya gelmeye hakkınız yok. Kiranızı yatırıyoruz ya daha ne olacak- dediler. Yahu yanlış yapıyorsunuz . Bakın bağırmakla bu işler çözülmez. Eski kontrat yanımda , bunu hanginiz imzalayacaksa devam kontratı yaparız yine oturun dediğimde %25 den bir kuruş fazla zam yapmayacaklarını söylediler. Tamam yapmayın ama kontratsız oturursanız mahkeme yoluyla tahliye ettiririm. Size yol gösteriyorum işte falan anlamak istemediler. Belli ki çirkeflikle oturacaklarına karar vermişler.

Avukat arkadaşa telefon ettim. Abi bu yıl çok sıkıntılı. En haklı olduğumuz noktada bile sanki gizli talimat almışlar gibi mahkemeler iş yükünü bahane ederek ve %25 zam yolunu delmeye çalışılıyor zannıyla neredeyse tüm ev sahiplerinin talepleri reddediliyor. Öyleki ; adam Antalyadan özel olarak Ankara da evi olduğu için tayin yaptırmış kendini. Zamanında - ihtiyaç nedeniyle Tahliye ihtarnamesini - çekmiş. Kiracı çıkmıyor. Mahkeme ilk duruşmada davayı reddetti. Gerekçe ; Zaten sen başka şehirden geliyorsun ve herhangi bir kiralık ev bulup taşınırsın. Bir de burada oturan kiracı tekrar ev ararsa piyasa da talep boşuna artmış olacak. Taşınma sayısı artacak. Bu nedenle bu daireden aldığın kira ile başka bir dairede oturma imkanını değerlendirmelisin vb....

4. Yani bu şartlarda bu düşüncede bir sistemde iyi niyetli ( kanunlara uygun hareket eden, şiddete başvurmayan ) ev sahipleri gerçekten çok mağdur oluyor. Şimdi birader evi satmaya kiracı içindeyken emlakçıya verecek. Yine sorunlar çıkacak. Sonunda melek olsa patlar. 2-3 Emlakçıyla konuştuğumda '' Bizim için tırıvırı sorunlar bunlar. Biz hallederiz . Satış sözleşmesi yapalım, kiracı cinslik yapsın da göreyim '' diyorlar. Hoş değil. Ama sanırım Pazartesi emlakçıya verecek satış için.

5. Bakalım iktidara aday olan gurubun çok büyük problem adeta kangren haline gelen problemi nasıl çözecek ?

yani

-kentsel dönüşüm nasıl hızlandırılacak ?
    -inşaat maliyeti nasıl düşürülecek ?
    -yatay mimari mi dikey mimari mi ? tercihleri ne olacaktır ?
    -aylarca süren prosüdürler nasıl düşürülecek mesela yıkım ruhsatı ,inşaat ruhsatı , temel üstü ruhsatı , kat mülkiyeti tüm prosedürlerr tamam sa 24 saate verilecek mi ?
    -komşu binalar için gerçek manada teşvik, mesela ekstra inşaat müsadesi ki bu suretle masrafların azaltılması

falan filan ?

ben bu konuda bir şeyler duymadım...

sadece geçen senelerde başkan imamoğlu çekme katlarında ruhsata ilavesi ve adlarla ilgili bazı önerleri olduğunu hatırlıyorum ,İstanbul il meclisinden geçirilmediği için kaduk kalmıştı

6.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    Bakalım iktidara aday olan gurubun çok büyük problem adeta kangren haline gelen problemi nasıl çözecek ?

yani

-kentsel dönüşüm nasıl hızlandırılacak ?
    -inşaat maliyeti nasıl düşürülecek ?
    -yatay mimari mi dikey mimari mi ? tercihleri ne olacaktır ?
    -aylarca süren prosüdürler nasıl düşürülecek mesela yıkım ruhsatı ,inşaat ruhsatı , temel üstü ruhsatı , kat mülkiyeti tüm prosedürlerr tamam sa 24 saate verilecek mi ?
    -komşu binalar için gerçek manada teşvik, mesela ekstra inşaat müsadesi ki bu suretle masrafların azaltılması

falan filan ?

ben bu konuda bir şeyler duymadım...

sadece geçen senelerde başkan imamoğlu çekme katlarında ruhsata ilavesi ve adlarla ilgili bazı önerleri olduğunu hatırlıyorum ,İstanbul il meclisinden geçirilmediği için kaduk kalmıştı
    bu konunun tüm mültecilerin def edilmesi ve dövizle vatandaşlık satışının durdurulması dışında çözümü falan yok.

aksini söyleyen büyük yalan söylüyordur.

bu iki konuda:

mültecilerin def edilmesi: akp seçilirse söz konusu bile değil, muhalefet olursa flu.

dövizle vatandaşlık satışı: akp seçilirse söz konusu bile değil, muhalefet olursa yine flu.

çoğu kimse hala idrak edemiyor ama şu an 70 cent e muhtaç olma arefesindeyiz, hükümetin iç piyasada yaptığı zırvalar tamamen boş iş.

içerideki dövizin yetme ihtimali yok.

7. 2-3 yıl önce konutların altın cinsinden değerinin düşmüş olması olmasın mı ?
     Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Daha önce de yazmıştım.

İstanbul'da 2 yıl önce fiyatı 2 kilo altın karşılığı olan dairelere emsal fiyatlar bahanesiyle bugün 3,5-4 kilo altın isteniyor.

Kesinlikle emlak piyasasını müteahhitler ve emlakçılar bozuyorlar.

Araba piyasasını da bayiler ve galericiler manipüle ediyor.

Ve göz göre göre yapılan bu zulümlere kuru gürültü dışında hiç bir şey yapılmıyor. Anlamak mümkün değil.

8.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Yani bu şartlarda bu düşüncede bir sistemde iyi niyetli ( kanunlara uygun hareket eden, şiddete başvurmayan ) ev sahipleri gerçekten çok mağdur oluyor. Şimdi birader evi satmaya kiracı içindeyken emlakçıya verecek. Yine sorunlar çıkacak. Sonunda melek olsa patlar. 2-3 Emlakçıyla konuştuğumda '' Bizim için tırıvırı sorunlar bunlar. Biz hallederiz . Satış sözleşmesi yapalım, kiracı cinslik yapsın da göreyim '' diyorlar. Hoş değil. Ama sanırım Pazartesi emlakçıya verecek satış için.
    Emlakçıların öyle tırıvırı demelerine bakmayın siz. Sizden satım için yetki almaya bakıyorlar sadece.

Bu olayda Emlakçınız çizgiyi (hukuku) aştığı an ev sahibinin başını belaya sokabilirler. Belli ki şu an evde oturanlar kaşarlı tipler. Sizi de ev sahibinin yanında üzebilirler sayın ressam.

Benim önerim şu olur. Avukatınızın beyanlarını es geçin. Çünkü bu gerekçelerle Ev sahibi Usulünce tahliye davası açarsa yüzde yüz (99 değil) kazanır. Artı eski kiracı taşınmazı hukuka aykırı şekilde başkasına devrettiğinden, iş bilen bir avukat bu kiracıyı da davaya dahil ettirip güzelce bir şekilde maddi zarara uğratacağından (şu anda toplamda 4 davalı görülüyor) (ayrıca eski kiracıya yönelik tazminat davası söz konusu) 4 davalı kişiden su koyacaklar mutlaka çıkacaktır ve birbirlerine psikolojik baskı yaparak hukuksal çatışmayı uzatmayacaktır. Onun için bu hususları da hatırlatıp iyi bir avukat ile görüşmeniz en iyi yol gibi görünüyor sayın ressam.

Sayfa 693/1312 İlkİlk ... 1935936436836916926936946957037437931193 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •