Sayfa 695/853 İlkİlk ... 195595645685693694695696697705745795 ... SonSon
Arama sonucu : 6818 madde; 5,553 - 5,560 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Gün içi grafikte yukarı dönüş görüntüsü oluştu.

Ancak hemen yukarı çıkacağını düşünmeyin çünki şartlar değişti.

Bu rezilliğe yeter artık diyen yabancı kuruluşlardan çıkmaya çalışan vardır.
    Bu rezilliği yapan anladığım kadarı ile aracı kurumlarmış. Son günlerdeki aşırı Çıkışı onlar yapmış, düşüşüde onlar yaptı sonucu çıkarmak gerekir. Bu durumda onlar kenara çekildiyse, alış talepleri azalacaktır.

Hali ile yavaş yavaş bir çıkış bekliyorum.

Bugün ve yarın hâlâ ciddi dalgalar görebiliriz. Tabi hırsız katil(Suriyeye saldırıya katılan, tank paleti ve pek çok şeyimizi alan), Türkiyenin düşmanı katar lıları unutmamak lazım. Onlar dahil olursa durum değişebilir.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by narin Yazıyı Oku
    abi,kurumların a tipi fonları var genelde tavsiyeler bu hisselerden oluşuyor

birbirlerini takip ediyorlar genelde aynı kagıtlara giriyorlar

geçen yıl kasım bende doco var tesadüf o gün tavsiye listesinde o var

akşam takasa bakıyorum en çok satan benim kurum

gerçi o gün artı kapatmıştı ama bu olayı da unutmam

borsa işte abi küçük büyük herkes birbirinin peşinde
    Malesef aracı kurumlar kendi çıkarları için KY(küşük yatırımcı) ları acımadan soyabiliyorlar.

Hisse önerisi sunan aracı kurum elemanıda senin işine yarayacak değil, aracı kurumun (veya aracı kurum büyük oyuncularının) işine yarayacak önerileri sunuyorlar.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İşleri bitmediyse akşam yine taban yaparmı bunlar. Korkmamak elde değil.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Tüpraş'ı ne zaman baksam taban görüyorum. Şu anda öyle.?

Doviz düşüşündenmi etkilendi petrol fiyatları yükseldi ondanmı.?

Petrol fiyatları yaklaşık aynı. üç beş USd yukarı veya aşağı gidiyor aylardır. Buda Tüpraş fiyatını günlük %1-2 filan etkiliyordu. günlerdir süren tabanı açıklamaz.

USD düşüşümü.?

Tüpraş ihracatçı olsaydı etkilerdi. Tam tersine ithalatçı. Doviz düşüşü Tüpraşı olumlu etkilemeli.
    https://www.tupras.com.tr/faaliyetrapor/uretim.html
    Bu linkte 10 milyar USD ithalat, 3 milyar USD de ihracat yaptığı görünüyor.

O zaman Tüpraş ve Petkim'in bu tabanları neden.?

Demekki aracı kurumlar son günlerdeki namussuzluğu yaparken bu kağıtlar üzerine fazla oynamışlar. ben bu sonucu çıkarıyorum.

Şişe de taban ama o ithalatçı değil daha çok ihracat yapıyor diye biliyorum. Onun taban olmasının azda olsa sebebi var.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugünü 1800 üzerinde kapadık.

Normal zaman olsaydı iyi görüntü derdim. Aracı kurumların yarattığı bir problemin içinden geçiyoruz. Benzer durum yaşamadığımdan ne olacağını bilemiyorum. Görüntü iyi diyemiyorum.

Eğer aracı kurumlar durumu düzeltti ise, yarın belki yukarı gideriz, düzeltmedi ise yarında bayağı BISTi döverler.

Tabi bu rezil işler sebebi ile satıp çıkacak yabancı FON ları unutmayalım. USD de biraz düşmüşken çıkıp giden yabancı FON a kim bir şey diyebilir ki.?

Siz kendi ülkenizin emekli fonlarını getirip bir kısmını BISTe koymuşsunuz. Soyguncuların eline düşmüşsünüz. Yatırımcıları koruması gereken BIST yönetimi ise sadece beslensin diye oraya konulmuş üç beş iş bilmez asalak. Emeklilerinizin emeğini bu soygun düzeninde tutarmısınız.? Tutmak istemezsiniz.

Yerli FONlar hem mecburlar hemde bu çamur düzen içinde yetiştiklerinden onlara her şey normal ve doğal geliyordur.

Ne diyordum, hemen ağlama faslına geçmişim. Bir yerde psikolojik olarak kontrolu kaybediyorsunuz. Doğal olarak hepimiz yıpranıyoruz. Senet olsa elde tut keyfine bak, satma yükselmesini bekle.

Normal zaman olsaydı yukarı devam edeceğiz derdim ama şu an diyemiyorum. Bekleyip göreceğiz.
    @NeAcaipDunya

6. Çevremdeki döviz, altın alanlar da ağlıyor. Gelirleri var gibi dursa da paranın alım gücü çok düştü. reel olarak ekside hissediyorlar. Borsada olanın zaten konuşmaya mecali yok. Bahçe alan bir arkadaşım artık gübre ve bakım maliyetlerinin kendisini aştığını ve gitmek istemediğini söylüyor. Herkes zararda ve mutsuz. İlk defa böyle bir şey görüyorum.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by akresta Yazıyı Oku
    Çevremdeki döviz, altın alanlar da ağlıyor. Gelirleri var gibi dursa da paranın alım gücü çok düştü. reel olarak ekside hissediyorlar. Borsada olanın zaten konuşmaya mecali yok. Bahçe alan bir arkadaşım artık gübre ve bakım maliyetlerinin kendisini aştığını ve gitmek istemediğini söylüyor. Herkes zararda ve mutsuz. İlk defa böyle bir şey görüyorum.
    Çok kötü yaw, hükümet herkesi dövüyor.

Bir tek hükümet ve çevresindeki garanti devlet parası(çalışanların üretimi) yiyenler gülüyor.(Vekiller, bakanlar, aileleri, devletteki kilit bürokratlar, bir ikisi hariç belediye başkanları, imar müdürlüğündeki imza yetkisi olanlar ve belediye meclisindekiler, devlet ve bazı özel şirketlerin yönetim kurullarındaki siyasetçiye dayalı asalaklar, ihaleciler, uyuşturucu satıcıları ve sınır kaçakçıları, hırsızlar, katiller, "bir şekilde" devletten haketmedikleri yüklü teşvik alan bazı sanayiciler.(özellikle otomotiv))

Stokçular diyeceğim bu son doviz düşüşünde o namussuzlarda dayak yedi. Son bir ayda doviz 10 TL üzerindeyken sıfır otomobil alıp stoklayanlar, eğer doviz tekrar yükselmezse bayağı bir içeri girmeleri lazım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün yükselerek açtık, ancak 4 günlük satış yüklüydü, kolay kolay yukarı hemen uçurmazlar.

Bugün bir kaç kez daha korkutabilirler. 1800 lere tekrar indirebilirler hatta aşağısını gösterebilirler. Tabi ben ne 1800 altı nede taban bekliyorum. Ama 1800 e doğru yaklaşabilirler, bunlar dip oluşumu hareketleri. KY dövecekler taaki sersemletene kadar. Sersem numarası yaparsanız kurtarırız. Ben zaten sersemledim.

TV deki vatandaşa bakarsa 7 milyar TL civarında teminat çağrısı olmuş. Yani bu kadar para kalabalıkların cebinden çıkmış. Birde benim gibi teminata düşmeden önce pozisyon azaltanlar var. Benim rallideki kazancın tamamıda gitti. Toplam tutar onlarca milyar TL olmalı.

İlk 2 günü saymayalım çünki o esnada büyüklerde ne olduğunu anlamadı anlasa bile zarar görmüştür. Sonraki 2 taban bilinçli görünüyordu soygun amalıydı. 7 milyarlık tutara bakarsakta 10 milyardan fazla soygun yaptı son 2 gün düşürenler.

Pandemi düşüşü tüm dünyayı salladı, temel sebebi vardı normaldi. O büyük düşüş BIST de %50 aşağı yaptı. Bu 4 günlük düşüşte %34 düştük. Sanki yeniden Türkiye olarak pandemi yaşadık.

Bu maalesef normal olarak TV lerde geçiştirildi. her zaman yaptıkları gibi normal bir şeymiş gibi karşılandı. Temel teknik sebebi olmayan aracı kurumların yediği halttı. Cezalandırılmaları gerekirdi.

Du yaw, bunu yazmıştım...

Nasıl olsa bişey olmayacak, kaybedenler kader sanacak, kaybetmeyenler kendilerini başarı sayacak.

Bu piyasa yapıcı 3 bankanın detaylı bilançosunu incelemem lazım, aktiflerde "BIST-viop soygunundan kaldırılan" diye bir kalem varmı.? varsa tıklım doludur herhalde.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 695/853 İlkİlk ... 195595645685693694695696697705745795 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •